Συνέντευξη Τύπου για τον 35ο Γύρο της Πόλης των Σερρών έδωσε το πρωί της Τετάρτης, 30 Οκτωβρίου, ο Δήμαρχος Σερρών, Αλέξανδρος Χρυσάφης.

Σε μια πολύ μεγάλη εκδήλωση εξελίχθηκε η εκδήλωση των βραβεύσεων των Στελεχών και των Εθελοντών που έγινε την Κυριακή 27/10/19 το απόγευμα στην αίθουσα εκδηλώσεων στα γραφεία του ΔΟΠΑΠ στο Φαληράκι. Ιδιαίτερη αίσθηση έκανε η παρουσία αλλά και η ομιλία του Προέδρου του ΕΚΑΟΚ «Ο Λαοδάμας» κ. Κάντας που ο Σύλλογος βραβεύτηκε για την συμμετοχή του με τις παραδοσιακά ντυμένες Κερκυραίες, στις αθλητικές εκδηλώσεις αλλά και για την πολιτιστική προσφορά του συλλόγου.

Έφυγε από τη ζωή η Ενρικέτα Μπασίλιο, η πρώτη γυναίκα που άναψε τον ολυμπιακό βωμό στην ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων, στη διοργάνωση του Μεξικό το 1968.

Ένα νέο μετάλλιο που καταγράφει ένα από τα σημαντικότερα γεγονότα της παγκόσμιας Ιστορίας και το οποίο συνδέεται άρρηκτα με τη γέννηση του αγώνα του Μαραθωνίου Δρόμου.

  • τη Μάχη του Μαραθώνα - θα υποδέχεται τους δρομείς που θα τερματίσουν το Σάββατο 9 και την Κυριακή 10 Νοεμβρίου στον Αυθεντικό Μαραθώνιο και τους αγώνες που τον πλαισιώνουν.

Η Αναστασία Μαρινάκου είναι από τις Ελληνίδες αθλήτριες που ξεχώρισαν τη φετινή χρονιά, περισσότερο για το γεγονός πως κατάφερε σε λίγο χρονικό διάστημα να ξεπεράσει διάφορα προβλήματα που την ταλαιπώρησαν τις προηγούμενες σεζόν.

Αποτελέσματα

 

Gen-Sex-Cat Gender BIB Name Club CP8_37KM (ΠΗΓΕΣ ΕΥΡΩΤΑ) CP17_80KM (ΣΠΑΡΤΗ) FINISH LINE_142KM (ΚΑΛΑΜΑΤΑ)
1 Male 25 ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΑΜΠΑΣ   3:03:14.937 7:12:46.100 13:55:22.804
2 Male 83 ΝΙΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ TECNICA HELLAS 3:03:36.290 7:41:28.990 14:20:20.084
3 Male 3 FABIAN BENZ LG ULTRALAUF 3:08:50.280 7:24:29.984 14:25:57.784
4 Male 64 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΣΑΝΥΧΤΗΣ ΠΑΛΛΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:12:35.404 7:42:10.540 14:55:44.904
5 Male 66 ΑΝΕΣΤΗΣ ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ FDF DOJO / IRON TEAM 3:09:40.454 7:39:10.740 15:08:23.234
6 Male 16 MACIEJ RAJCZAK POLSKA 3:03:22.204 7:31:02.090 15:36:01.314
7 Female 56 ΓΕΩΡΓΙΑ ΛΑΛΙΩΤΗ @ONE STEP BEYOND_ENDURANCE TEAM 3:16:23.034 8:12:09.314 16:03:55.964
8 Male 22 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΑΚΟΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:20:27.700 8:03:54.150 16:10:08.917
9 Male 75 ΗΛΙΑΣ ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:28:55.524 8:19:58.027 16:10:10.290
10 Male 14 CSIZMADI MIHÁLY ZSOLT VSK SZÉKELYUDVARHELY 3:27:07.134 8:31:10.964 16:14:56.907
11 Male 50 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:29:17.807 8:23:35.420 16:17:41.437
12 Male 26 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΓΑΝΙΑΡΗΣ FLYING GEESE RUNNING TEAM 3:12:46.667 7:34:09.697 16:17:42.710
13 Male 55 ΚΩΣΤΑΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΛΥΚΟΙ ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ-ΣΔΟΕ 3:37:50.310 8:39:12.400 16:19:53.327
14 Male 62 ΝΙΚΟΣ ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3:26:31.060 9:04:18.084 16:21:46.257
15 Male 96 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ COACHING 3:28:16.800 8:22:32.407 16:27:55.434
16 Male 12 ANDRZEJ JARCZEWSKI   3:33:23.294 8:37:23.147 16:53:33.507
17 Male 86 ΣΠΥΡΟΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ο.Μ.Γ 3:03:27.660 7:41:19.804 17:08:39.037
18 Male 74 ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΓΩΝΗΣ ASATH SDY PEIRAIAS 3:30:47.344 8:20:14.664 17:08:40.447
19 Male 71 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 3:17:17.050 8:20:20.030 17:08:45.270
20 Male 18 ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΟΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:31:00.607 8:49:47.624 17:10:22.727
21 Male 98 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΣΑΠΟΥΡΑΣ   3:14:08.067 8:28:29.017 17:21:28.937
22 Male 87 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤΕΡΝΙΩΤΗΣ IRON TEAM 3:28:06.217 8:39:16.660 17:23:23.544
23 Male 88 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΤΗΜΟΝΙΑΡΗΣ ΕΟΣ ΣΧΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 3:38:28.934 8:42:25.564 17:23:25.460
24 Male 59 ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΜΙΔΑΣ SIFNOSRUNNERS 3:27:37.764 8:47:22.374 17:24:13.767
25 Male 68 ΜΙΧΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 3Π-ΣΕΒΑΣ ΠΑΤΡΑΣ 3:36:38.407 9:07:19.210 17:30:11.657
26 Male 60 ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΑΝΟΥΔΑΚΗΣ 3:36:42.947 9:07:23.087 17:30:12.764
27 Male 38 ΜΙΧΑΗΛ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΖΟΡΜΠΑΣ   3:42:05.104 8:53:17.580 17:36:50.360
28 Male 8 HABASQUE GÉRARD ECUM 3:10:07.190 8:38:00.210 17:39:35.454
29 Male 24 ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 3:40:55.670 9:05:08.584 17:46:35.330
30 Male 48 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΤΑΓΗΣ ΑΣΛ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 3:50:49.887 9:55:08.174 17:53:02.307
31 Male 90 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΕΚΝΟΣ ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑ 3:41:31.760 9:17:23.930 17:54:28.480
32 Male 63 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 3:33:11.687 9:13:08.850 18:25:34.260
33 Female 47 ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΚΑΡΤΣΑΜΠΑ Α. Π. Σ. Δ ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ/IRON TEAM 3:41:33.507 9:13:13.344 18:26:04.494
34 Female 28 ΕΙΡΗΝΗ ΓΙΑΝΝΕ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:48:16.174 9:13:17.374 18:38:50.470
35 Male 1 MIKE HAUSDORF LG MAUERWEG BERLIN E.V. 3:33:40.720 9:02:27.544 18:55:10.430
36 Male 100 ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΙΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΣΔΒ ΒΟΛΟΥ 3:19:52.014 9:11:40.930 19:03:10.210
37 Male 92 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΖΙΛΙΑΣΚΟΠΟΥΛΟΣ E.O.Σ ΑΘΗΝΩΝ 3:43:22.737 9:38:50.184 19:06:28.467
38 Male 51 ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΥΜΑΝΑΚΟΣ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ-KASIMIS TRAINING 3:48:56.604 9:43:37.180 19:07:25.127
39 Male 106 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ   3:56:58.217 9:49:51.054 19:15:48.014
40 Male 5 ROÏK CHRISTIAN VAUX LE PENIL ATHLETISME 3:43:16.547 9:20:18.807 19:32:32.820
41 Male 13 KAI JENDRETZKE 1.FC KAISERSLAUTERN 3:39:01.750 9:17:07.220 19:44:15.394
42 Male 67 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ ΕΛΛΗΝΩΝ ΗΜΕΡΟΔΡΟΜΩΝ 3:56:01.734 10:18:07.190 19:51:08.380
43 Male 69 ΝΙΚΗΤΑΣ ΝΟΜΙΚΟΣ Σ.Ε.Η. 3:56:51.700 10:18:10.854 19:51:09.110
44 Male 45 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΛΥΒΑΣ   3:46:21.257 10:01:46.144 19:57:45.357
45 Male 53 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΟΥΦΑΛΙΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 3:21:02.314 8:50:04.494 20:04:36.000
46 Male 78 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΣΔΥΗ-MYRUN.GR 3:43:18.137 9:53:20.450 20:11:55.674
47 Male 4 LAURENCE CHOWNSMITH DATCHET DASHERS 3:47:22.730 10:04:41.437 20:26:40.890
48 Male 82 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΟΥΤΑΛΗΣ Σ.Δ.Ο.ΕΟΡΔΑΙΑΣ 4:12:00.337 10:38:54.460 20:26:47.594
49 Male 95 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΝΓΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:30:59.594 8:50:00.807 20:40:53.297
50 Male 104 ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ ΧΑΤΖΗΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:56:08.384 10:18:00.054 20:45:41.670
51 Male 40 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΘΑΝΟΣ   4:25:30.734 10:56:35.317 20:45:42.597
52 Male 43 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΚΚΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 4:07:34.967 10:38:49.947 20:57:32.540
53 Male 58 ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΛΟΥΜΙΩΤΗΣ ΠΕΙ.ΦΑ.ΣΥΝ 4:07:35.920 10:39:14.587 20:57:57.860
54 Male 46 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ THESSALONIKI 3:58:12.060 10:26:23.824 21:08:25.037
55 Male 9 ROTHE GUNTER LAUFFEUER FRÖTTSTÄDT E.V. 4:08:21.790 10:27:16.600 21:12:40.404
56 Male 6 AUST FRANK LAUFFEUER FRÖTTSTÄDT 4:08:19.954 10:29:39.670 21:12:40.974
57 Male 36 ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΖΑΡΚΙΝΟΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 3:21:22.667 10:06:00.930 21:12:54.647
58 Male 94 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΖΙΜΗΣ ΗΛΕΙΟΣ 4:08:43.500 10:54:32.300 21:15:54.727
59 Male 76 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Σ,Δ,Ο,ΕΟΡΔΑΙΑΣ 4:10:45.040 10:38:11.477 21:19:23.510
60 Male 72 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Σ.Δ.Υ.ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΣΑΘ-PANOLYMPIA 4:03:35.217 10:27:24.880 21:23:51.707
61 Male 11 JEAN BENOIT JAOUEN   3:46:12.834 9:56:13.260 21:28:54.067
62 Male 23 ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΒΡΟΥΒΑΚΗΣ   4:00:54.424 10:15:20.04 21:30:20.780
63 Male 54 ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Σ.Δ.Υ. ΠΕΙΡΑΙΑ -ΑΣΑΘ 4:05:00.057 10:22:36.624 21:31:50.057
64 Male 93 ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΖΙΜΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3:54:50.390 10:50:20.667 21:35:40.874
65 Female 99 ΑΝΝΑ ΤΣΙΟΛΑΚΟΥ ΣΔΥΑ 4:00:51.574 10:46:29.084 21:44:19.714
66 Male 42 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΖΑΝΗΣ LOCORUNNERS 3:57:59.090 10:10:00.187 21:44:54.634
67 Male 103 ΣΤΑΥΡΟΣ ΧΑΝΟΣ   3:50:24.800 10:40:19.360 21:56:27.554
68 Male 101 ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ ΑΓΩΓΗ 4:09:17.144 10:39:59.444 21:56:32.187
69 Male 19 ΚΩΣΤΑΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΔΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ 4:18:57.504 10:52:35.027 22:14:25.057
70 Male 20 ΗΛΙΑΣ ΒΑΡΑΔΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Δ Α 4:18:58.560 10:52:38.130 22:14:35.420
71 Male 32 ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3:58:41.270 10:26:36.064 22:18:13.130
72 Male 84 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΙΔΗΣ ΠΔΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 4:05:28.080 10:38:26.434 22:18:28.500
73 Male 105 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ 4:09:23.570 10:52:46.734 22:20:37.207
74 Male 89 ΤΡΥΦΩΝ ΣΤΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΗΝΑ 4:25:03.424 10:57:23.837 22:47:37.407
75 Male 2 TAMI AZIZ   4:06:35.040 11:17:45.354 23:11:40.554
76 Male 21 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ   4:21:34.604 11:10:06.270 23:16:33.370
77 Male 73 ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΓΩΝΗΣ   4:09:14.644 11:01:40.587 23:27:27.597
78 Female 49 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΙΟΥΡΕΛΗ ΑΠΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 3:56:02.914 11:04:11.214 23:31:03.710
79 Male 70 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΞΕΝΟΥΛΗΣ   3:56:53.077 11:04:14.930 23:31:05.694
80 Male 33 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ Α..Σ ΑΓΩΝ 4:11:44.390 11:07:37.780 23:31:10.214
81 Male 65 ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΙΧΟΣ SDYM 2:49:39.654 6:48:39.354 -
82 Male 39 ΜΑΚΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΠΑΛΛΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 3:12:50.814 7:42:23.757 -
83 Male 30 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΚΑΝΑΣΟΥΛΗΣ ΛΥΚΟΙ ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ / ΤΡΑΧΙΝΑ 3:28:12.060 8:38:04.597 -
84 Female 37 ΓΕΩΡΓΙΑ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ - 4:03:10.714 9:53:02.920 -
85 Male 91 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΖΙΚΑΣ LOCORUNNERS 3:26:32.364 9:54:07.917 -
86 Male 79 ΜΑΝΩΛΗΣ ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ   3:36:44.434 10:44:03.160 -
87 Male 85 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΔΟΡΙΕΥΣ 4:08:45.220 10:54:37.407 -
88 Female 29 ΜΑΡΙΑ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ 4:25:04.617 11:53:07.087 -
89 Male 80 ΝΙΚΟΣ ΠΙΖΑΝΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 4:42:49.450 12:02:39.557 -
90 Male 7 LAMBRICHTS GEERT   3:38:41.134 - -
91 Male 102 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΦΟΥΤΣΙΔΗΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΝΤΙΩΝ 3:46:11.994 - -
92 Male 61 ΣΠΥΡΟΣ ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΑΣΛ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 3:50:36.574 - -
93 Male 35 ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ   4:07:01.700 - -
94 Male 27 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΑΣ ΟΡΕΙΒ ΣΥΛ ΣΠΑΤΩΝ 4:10:25.344 - -
95 Female 10 BERGMANN HEIKE LAUFFEUER FRÖTTSTÄDT 4:13:29.854 - -
96 Male 44 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΠΑΚΗΣ . 4:16:30.654 - -
97 Male 34 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΟΥΛΟΣ   DNF    
98 Male 57 ΛΕΟΥΤΣΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ   DNF    
99 Male 97 ΤΣΑΠΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   DNF    

 

Μία ξεχωριστή συμμετοχή που κυριολεκτικά μπήκε από το παράθυρο ή μάλλον καλύτερα από τον δρόμο, ήταν αυτή της παρουσίας ενός σκύλου, που συμμετείχε στο μεγαλύτερο μέρος του Δρόμου των Αθανάτων και πιο συγκεκριμένα έκανε το κομμάτι ΤΡΊΠΟΛΗΣ – ΣΠΑΡΤΗΣ 80χλμ.!!!!

Η Οργανωτική Επιτροπή του 6ο Lycabettus Run, υπενθυμίζει στους ενδιαφερόμενους δρομείς που θέλουν να συμμετέχουν στην διοργάνωση, ότι η περίοδος early bird, για προνομιακή τιμή εγγραφής λήγει το βράδυ της 31ης Οκτωβρίου.

Τον τέταρτο τους αγώνα έτρεξαν την Κυριακή 27 Οκτωβρίου οι ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΛΠΙΔΑΣ, σε έναν πολύ όμορφο και φιλανθρωπικό, χωρίς αγωνιστικό χαρακτήρα και απονομές αγώνα!

Ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Αθήνας (ΣΔΥΑ)  προκηρύσσει τον 37ο Αγώνα Δρόμου Υγείας Αθήνας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 24 Νοεμβρίου.

 

Αποτελέσματα

Περισσότερα
 
 

Instagram Feed