Καθώς απομένουν τρεις μήνες για το «Ultra Tihio Race» η οργανωτική επιτροπή είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι πλέον οι διαδρομές των αγώνων συμπεριλαμβάνονται στις λίστες της ITRA. Είναι μια θετική εξέλιξη για τους δρομείς που συγκεντρώνουν βαθμούς για να συμμετάσχουν και σε αγώνες του εξωτερικού.

  1. X-Ultra Tihiorace 165km

Ο αγώνας είναι ενταγμένος στο καλεντάρι της ITRA (International Trail Running Association) δίνει 6 βαθμούς ITRA (ITRA points) και 9 βαθμούς στην βαθμολογία βουνών (mountain points).

https://itra.run/Races/RaceDetails/TihioRace..X.Ultra.Tihiorace.165km/2022/77179

  1. 3 Ultra Summits Tihiorace 250km

Ο αγώνας είναι ενταγμένος στο καλεντάρι της ITRA (International Trail Running Association) δίνει 6 βαθμούς ITRA (ITRA points) και 10 βαθμούς στην βαθμολογία βουνών (mountain points).

https://itra.run/Races/RaceDetails/TihioRace..3.UltraSummits.TihioRace.250Km/2022/77198

Όμως η πιο μεγάλη πρόκληση παραμένει για τον δρομέα η μοναδικότητα της διάσχισης των τριών ψηλότερων βουνών της Στερεάς Ελλάδας. Τα αλπικά Βαρδούσια 2495μ με το άγριο ανάγλυφο δίκαια από τους ορειβάτες αποκαλούνται σαν «οι Άλπεις της Ελλάδας». Δίπλα η Γκιώνα 2510μ με την «Συκιά» την μεγαλύτερη ορθοπλαγιά των Βαλκανίων (1100μ). Για το τέλος η ανάβαση στον Παρνασσό (Λιάκουρα 2457μ & Γεροντόβραχος 2396μ) και η κατάβαση στον «Ομφαλό της Γης» τους Δελφούς.

Σίγουρα οι δύο αγώνες είναι εξαιρετικά δύσκολοι με μεγάλες υψομετρικές διαφορές

  • X-Ultra Tihiorace 165km με 9700μ θετικής υψομετρικής
  • 3 Ultra Summits Tihiorace 250km με 13900μ θετικής υψομετρικής

Όμως τα πυκνά δάση ερυθρελάτης, οι κορυφογραμμές, η λίμνη (Μόρνος), τα αλπικά τοπία και οι ψηλές κορυφές συνθέτους το σκηνικό που λίγοι θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν!

Θυμίζουμε ότι για φέτος οι εγγραφές για τις δύο (2) διαδρομές θα παραμείνουν ανοιχτές μέχρι 31/7/2022 στο www.tihiorace.gr όπου υπάρχουν όλα τα στοιχεία αναλυτικά για τους αγώνες.

Ραντεβού για Ultra περιπέτειες στα μονοπάτια του Τειχίου!

Οι προετοιμασίες για την ιστορικότερη κολυμβητική διαδρομή συνεχίζονται πυρετωδώς καθώς ο Αυθεντικός Μαραθώνιος Κολύμβησης αναμένεται να υποδεχτεί για 3η συνεχή χρονιά, ερασιτέχνες και επαγγελματίες κολυμβητές από όλο τον κόσμο στις 1-3 Ιουλίου 2022, στο Αρτεμίσιο. Οι συμμετέχοντες θα απολαύσουν μοναδικές διαδρομές ανοιχτής θαλάσσης στο Πευκί Ευβοίας του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού. 

 

3 Hall of Famers της μαραθώνιας κολύμβησης για πρώτη φορά στη διοργάνωση

Ονόματα παγκόσμιας κλάσης, με Ολυμπιακές διακρίσεις και μοναδικά ρεκόρ θα βρεθούν στο Πευκί Ευβοίας για να συμμετάσχουν στην ιστορική διοργάνωση.

Μετά από δύο χρόνια και την πρώτη του συμμετοχή, ο Βούλγαρος Ολυμπιονίκης Petar Stoychev με 4 συμμετοχές σε Ολυμπιάδες, 11 συνεχείς τίτλους σε major international open water marathon swimming FINA series και την εντυπωσιακή θέση του στο International Marathon Swimming Hall of Fame επιστρέφει και πάλι στη χώρα μας.

Για πρώτη φορά θα λάβει μέρος ο Christof Wandratsch, ο Γερμανός παγκόσμιος πρωταθλητής και Hall of Famer μαραθώνιας κολύμβησης που κατέχει το ρεκόρ ταχύτητας στη Μάγχη με 7:02 ώρες καθώς και πολλά παγκόσμια πρωταθλήματα, κύπελλα και ρεκόρ.

Στην Ελλάδα θα βρεθεί επίσης, για πρώτη φορά και η Kate Steels, η Αγγλίδα Hall of Famer που βγήκε Woman of the Year 2021 στα WOWSA Awards της παγκόσμιας ένωσης κολύμβησης ανοιχτής θαλάσσης.

 

 

 

 

Η ιστορία της ελληνικής κολύμβησης & νέοι πρωταθλητές

Από τη χώρα μας έχουν ήδη επιβεβαιώσει τη συμμετοχή τους στον Αυθεντικό Μαραθώνιο Κολύμβησης, η παγκόσμια πρωταθλήτρια open water masters, Βίκυ Κουβέλη, η τρεις φορές πρωταθλήτρια Ελλάδος, που έχει διασχίσει 2 φορές τη Μάγχη, Σοφία Ψιλόλιγνου και ο μαραθώνιος κολυμβητής της Μάγχης, Γιάννης Κωτσιόπουλος καθώς και Έλληνες πρωταθλητές όπως οι Στελλίνα Απλαντή, Ηλέκτρα Λεμπλ, Δημήτρης Νέγρης, Παναγιώτης Μπολάνος, ο Γιώργος Σκοτάδης που αγωνίζεται με τα χρώματα της Εθνικής Ολλανδίας, ενώ επιστρέφει και η Όλγα Ντάλλα.

 

Το πρόγραμμα των αγώνων

Το Σάββατο 2 Ιουλίου 2022, στις 08:15 π.μ. θα διεξαχθεί η αυθεντική διαδρομή των 14,5χλμ. «Σκυλλίας & Ύδνα» που παρέχει τη δυνατότητα για πρώτη φορά στους συμμετέχοντες να κολυμπήσουν πάνω από τα ναυάγια της ναυμαχίας του Αρτεμισίου του 480 π.Χ. Οι αθλητές θα ακολουθήσουν το παράδειγμα του Σκυλλία και της κόρης του Ύδνας, τους πρώτους δηλαδή κολυμβητές υπεραποστάσεων, σύμφωνα με τον Πατέρα της Ιστορίας Ηρόδοτο (8.8) και άλλους ιστορικούς, που βοηθήσαν τις ελληνικές δυνάμεις στην ιστορική ναυμαχία του Αρτεμισίου εναντίον του περσικού στόλου. Οι κολυμβητές θα καλύψουν 80 στάδια ή 14,5χλμ. Την ίδια μέρα θα διεξαχθούν επίσης, οι διαδρομές των 5χλμ στις 10:00 π.μ. και των 3χλμ στις 16:00 μ.μ. Την Κυριακή 3 Ιουλίου 2022 θα πραγματοποιηθούν η μαραθώνια διαδρομή των 10χλμ στις 08:15 π.μ., ο αγώνας 1,5χλμ στις 09:30 π.μ. καθώς και η παιδική διαδρομή 500μ στις 09:00 π.μ. Οι διαδρομές των 5χλμ, 3χλμ, 1.5χλμ και 500μ. έχουν ως σημείο εκκίνησης και τερματισμού την παραλία Πευκί. Δες εδώ το πρόγραμμα των αγώνων και παράλληλων δράσεων.

 

Κάνε την εγγραφή σου

Οι συμμετέχοντες μπορούν να κάνουν την εγγραφή τους και να λάβουν μέρος στις εντυπωσιακές διαδρομές των 14,5χλμ, 10χλμ, 5χλμ, 3χλμ, 1.5χλμ. Οι δημότες Ιστιαίας-Αιδηψού και τα ΑμεΑ έχουν τη δυνατότητα να λάβουν μέρος δωρεάν στις διαδρομές των 5χλμ, 3χλμ και 1.5χλμ. Οι εγγραφές στον παιδικό αγώνα 500μ είναι δωρεάν. Κάνε εδώ την εγγραφή σου: https://bit.ly/3vum7mO

 

Καγιάκ ανοικτής θαλάσσης για πρώτη φορά στην Ελλάδα σε αθλητική διοργάνωση

Η πιστοποιημένη και έμπειρη ομάδα του South Evian Gulf team που γεννήθηκε στον Νότιο Ευβοϊκό κόλπο από τη βαθιά αγάπη του για τη θάλασσα και τα ναυτικά ταξίδια, πέραν της συνοδείας στους αγώνες 5χλμ, 3χλμ και 1,5χλμ θα προσφέρει τη δυνατότητα μαθήματος στις βασικές τεχνικές του καγιάκ ανοικτής θαλάσσης, εξοικείωση με τα σκάφη στη στεριά και κατόπιν κωπηλασία στα στενά του Αρτεμισίου.

Δήλωσε εδώ συμμετοχή. Ισχύουν περιορισμένες θέσεις.

 

Φεστιβάλ τοπικών προϊόντων

Στο πλαίσιο του Αυθεντικού Μαραθωνίου Κολύμβησης, θα πραγματοποιηθεί επίσης, έκθεση τοπικών προϊόντων διατροφής και γευσιγνωσία σε συνεργασία με την Ομοσπονδία Εμπορίου και Επιχειρηματικότητας Εύβοιας «Εύβοια Επιχειρείν».

 

Συναυλία από τη Μπάντα του Πολεμικού Ναυτικού

Παράλληλα, οι δράσεις θα περιλαμβάνουν το Σάββατο 2 Ιουλίου το βράδυ, την παρουσία της Εθιμοτυπίας Μουσικής με τη συμμετοχή της Μπάντας του Πολεμικού Ναυτικού, συνδέοντας την ιστορική Ναυμαχία του Αρτεμισίου με το σήμερα και τιμώντας τον ναυτικό άθλο. Το Τμήμα Μουσικής του Πολεμικού Ναυτικού θα πραγματοποιήσει μουσική συναυλία προς τιμή της Ναυμαχίας Αρτεμισίου και του Αυθεντικού Μαραθωνίου Κολύμβησης.

 

Κλείσε τη διαμονή σου στον Δήμο Ιστιαίας-Αιδηψού

Ο Αυθεντικός Μαραθώνιος Κολύμβησης, συνεργάζεται ήδη με ξενοδοχεία της περιοχής, με στόχο την τόνωση της Βόρειας Εύβοιας και την ενίσχυση του ελληνικού τουριστικού προϊόντος. Οι χορηγοί φιλοξενίας, που με ειδικές τιμές που ξεκινούν από 40 ευρώ, προωθούν και προσφέρουν τεράστια υποστήριξη στη διοργάνωση μέχρι στιγμής είναι οι: Altamar Hotel, Maria Louiza Apartments, Island, Mirtia Hotel, Hydna Studios, Villa Anastasia, Artemis Rooms Pefki, Arethousa Hotel, Ellaeon Throesma, Prigkipessa Studios, Sunset Pefki, Viki Studios, Galini Hotel Pefki, Apolonio, Lito Hotel, Kerasiotis Apartments, Asimina Rooms.

Οι συμμετέχοντες και ενδιαφερόμενοι επισκέπτες μπορούν να εκμεταλλευτούν τις ειδικές προσφορές, που μεταξύ άλλων προσφέρουν μειωμένες τιμές διαμονής και δυνατότητα late check out και να ανακαλύψουν πανέμορφα καταλύματα στις περιοχές Πευκί, Λουτρά Αιδηψού, Αρτεμίσιο, Ιστιαία, Κανατάδικα, Νέο Πύργο, Ωρεούς και Αγιόκαμπο.

Μπείτε στην ειδικά διαμορφωμένη σελίδα της διοργάνωσης και ανακαλύψτε λύσεις φιλοξενίας και τις ειδικές προσφορές που ισχύουν για τους συμμετέχοντες.

 

Εύκολη και άμεση ακτοπλοϊκή σύνδεση

Σε απόσταση μόλις μιάμιση ώρας από την Αθήνα, οι συμμετέχοντες μπορούν να λάβουν ferry boat με δρομολόγια που εξυπηρετούν από τις 07:00 το πρωί έως και τις 23:00 το βράδυ. Από Νότια Ελλάδα εξυπηρετούν τα δρομολόγια Αρκίτσα-Αιδηψός, ενώ από Βόρεια και Κεντρική Ελλάδα τα δρομολόγια Γλύφα-Αγιόκαμπος. Μάθετε πως μπορείτε να φτάσετε άμεσα και γρήγορα στο Πευκί και εκμεταλλευτείτε τις προσφορές στα ακτοπλοϊκά που θα ισχύουν κατά τη διάρκεια των αγώνων.

 

Ασφάλεια Αγώνων

Η διοργάνωση θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με τους κανονισμούς της FINA με στόχο τη διασφάλιση της υγείας των αθλητών και των παρευρισκομένων.  Παράλληλα ο Αυθεντικός Μαραθώνιος Κολύμβησης θα φροντίσει και φέτος τους συμμετέχοντες, παρέχοντας σε όλους σωσίβιο ασφαλείας καθώς είναι υποχρεωτική η χρήση του από ερασιτέχνες και επαγγελματίες αθλητές. Για κάθε συμμετέχοντα στις διαδρομές των 14,5χλμ και 10χλμ θα υπάρχει συνοδευτικό σκάφος, το οποίο περιλαμβάνεται στο κόστος συμμετοχής.

                                                                                                                

Επίσημοι Χορηγοί της διοργάνωσης είναι οι NP Ασφαλιστική και Philosofish.

Official Clothing Partner της διοργάνωσης είναι η Luanvi.

Athletic Partner της διοργάνωσης είναι η South Evian Gulf Team.

Αρωγός της διοργάνωσης είναι ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός με το Περιφερειακό Τμήμα Χαλκίδας.

 

Ο αγώνας αποτελεί διοργάνωση του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού με σύσσωμη την Τοπική Αυτοδιοίκηση με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, τον Οργανισμό Πολιτιστικής Ανάπτυξης Στερεάς Ελλάδας και την Περιφερειακή Ένωση Δήμων Στερεάς Ελλάδας. Ο Αυθεντικός Μαραθώνιος Κολύμβησης θα πραγματοποιηθεί υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Τουρισμού.

 

Κάνε χρήση του επίσημου hashtag της διοργάνωσης #authenticmarathonswim και ανέβασε στα social media τις μοναδικές εικόνες και τις συναρπαστικές στιγμές που έζησες τα προηγούμενα χρόνια στον Δήμο Ιστιαίας-Αιδηψού καθώς παράλληλα ετοιμάζεσαι για την 3η και πιο συναρπαστική χρονιά.

 

Website: www.authenticmarathonswim.com  

Facebook Page: www.facebook.com/AuthenticMarathonSwim

Instagram Page: www.instagram.com/authenticmarathonswim

Twitter Account: https://twitter.com/themarathonswim

YouTube Channel: www.youtube.com/channel/UCYxMgl-j5wgosL10lyRay5Q

Την Κυριακή 5 Ιουνίου 2022, ο Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και υποστηρικτές το Δήμο Ερέτριας, το Δήμο Χαλκιδέων και τον ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας πραγματοποίησε αγώνα δρόμου με την ονομασία

<<Ληλάντιος Ημιμαραθώνιος>>

ο οποίος εντάσσεται στα πλαίσια του 1ου Sterea Run, με σημείο εκκίνησης την Ερέτρια και τερματισμού την Χαλκίδα. Παράλληλα με τον ημιμαραθώνιο έγινε σκυταλοδρομία 20χλμ (2Χ10),  παιδικός αγώνας 1.000μ ενώ αγώνας 5χλμ έγινε με εκκίνηση και τερματισμό την Χαλκίδα.

Δρομείς, συνοδοί, εθελοντές αλλά και εκπρόσωποι φορέων, τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση. Πιο συγκεκριμένα, την συνδιοργανώτρια Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, εκπροσώπησε ο κος Φάνης Σπανός Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας, ο κος Κελαϊδίτης Γιώργος αντιπεριφερειάρχης Π. Ε. Εύβοιας, ο κος Γαλάνης Κώστας  Αντιπεριφερειάρχης Παιδείας, ο κος Μπουρμάς Ηλίας Εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος για θέματα Τουρισμού, Αθλητισμού και Εθελοντισμού. Τον Δήμο Ερέτριας ο δήμαρχος Ιωάννης Δημητρόπουλος και ο αντιδήμαρχος Ευάγγελος Τσώκος. Τον Δήμο Χαλκιδέων η δήμαρχος Έλενα Βάκα και η Αιδϊνή Ελένη πρόεδρος ΔΟΑΠΠΕΧ

Η εκκίνηση στην Ερέτρια δόθηκε με ενθουσιασμό από τον Περιφερειάρχη Στερεάς Ελλάδας, Φάνη Σπανό και τον δήμαρχο Ερέτριας Ιωάννη Δημητρόπουλο. Αντίστοιχα στον αγώνα 5χλμ στη Χαλκίδα, την εκκίνηση έδωσε ο αντιπεριφερειάρχης Γιώργος Κελαϊδίτης μαζί με την Αναστασία Μαρινάκου η οποία ήταν πρέσβειρα του αγώνα!

 

 

 Τις τρεις πρώτες θέσεις γενικής κατάταξης ανδρών-γυναικών κατέλαβαν οι ακόλουθοι:

21ΧΛΜ ΑΝΤΡΩΝ

  1. ΙΩΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ MY ATHLETE-CHOZEN TEAM 1:21:51
  2. ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΠΑΡΟΥΤΟΓΛΟΥ MY ATHLETE-CHOZEN TEAM 1:23:42
  3. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ TRAOULLOS 1:28:02

21ΧΛΜ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΜΠΟΥΤΣΗ VG DISTANCE RUNNERS 1:39:22
  2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1:43:35
  3. ΜΑΡΙΑ ΡΟΒΙΘΗ L-CREW 1:47:15

 

5ΧΛΜ ΑΝΤΡΩΝ

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 00:15:16
  2. ΠΑΥΛΟΣ ΒΕΡΓΟΣ ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 00:15:38
  3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΑΧΟΣ ΝΟΧ CANOE KAYAK SLALOM 00:15:44

5ΧΛΜ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΣΑΠΑΛΗ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 00:16:50
  2. ΕΛΕΝΗ ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 00:17:43
  3. ΑΝΤΩΝΙΑ ΔΕΔΕ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 00:19:04

 

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΑΝΤΡΩΝ

  1. ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ-ΜΙΧΑΗΛ ΠΟΥΖΑΝΟΒ VG DISTANCE RUNNERS 1:17:11
  2. ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΠΙΛΙΡΗΣ ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:26:28
  3. ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΟΥΤΣΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΑΓΚΗΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1:38:50

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΜΕΙΚΤΟ

  1. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ-ΝΑΤΑΣΑ ΣΠΑΝΟΥ 1:26:01
  2. ΑΝΔΡΙΑΝΗ ΚΟΥΛΗ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΙΜΟΓΙΑΝΝΗΣ SANTA RUNNING TEAM 1:32:10
  3. ΜΑΡΙΑ ΜΑΛΑΪ-ΓΙΑΝΝΗΣ ΝΕΤΖΙΠΗΣ ACTIVE MONKEYS 1:33:50

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗ ΝΙΚΗ - ΤΣΑΓΚΟΥΛΗ ΦΑΝΗ ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:54:54

 

Ο Α.Π.Σ. ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ κατέβαλε κάθε δυνατή προσπάθεια για την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα και την ικανοποίηση όλων.

 

 

Θερμές ευχαριστίες σε αθλητές, εθελοντές, κοινό και ξεχωριστά στους κάτωθι:

ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ

- Την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας

ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

- Τον Δήμο Ερέτριας

- Τον Δήμο Χαλκίδας

- Την Αστυνομική Διεύθυνση ΕΥΒΟΙΑΣ

- Την Τροχαία Χαλκίδας

- Το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών & Ναυαγοσωστών ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ

- Την Ομάδα Έρευνας & Διάσωσης Εύβοιας

- Την Αθλητική Μοτοσυκλετιστική Λέσχη Χαλκίδας

- Την αντιπροσωπεία YAMAHA KYMCO ΚΑΤΕΒΑΣ

- Το Εθελοντικό Σώμα Δασοπροστασίας Διάσωσης Εύβοιας

- Την Ομάδα Διάσωσης Ευβοίας S. A. R. 312

- Την Περιηγητική Λέσχη Ευρίπου 4Χ4

- Την Εθελοντική Ομάδα Δασοπυροσβεστών Διασωστών Οκτωνιάς

- Τους Ποδηλάτες Χαλκίδας

- Την Εθελοντική ομάδα THE HUMAN WAVE PROJECT

- Τον Πολιτιστικό & Περιβαλλοντικός Σύλλογο Αγίου Νικολάου/Μπούρτζι "Η Αναγέννηση"

- Τον Πολιτιστικό & Επιμορφωτικό Σύλλογο Βασιλικού

- Τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Βασιλικού

- Τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Βασιλικού

- Τον Α.Π.ΦΥ.Σ Ιπποβότες

- Τον Σύλλογο γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Αφρατίου

- Την Ομάδα Εθελοντών 4Χ4 Βασιλικού

- Τον Σύλλογο Δρομέων Υγείας Μαραθωνοδρόμων Θήβας

ΓΙΑ ΤΗ ΧΟΡΗΓΙΑ

* Την αντιπροσωπεία αυτοκινήτων ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ

* Το ΚΤΕΟ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

* Την εταιρεία Διρφυς Χορηγός Ενυδάτωσης

* Την εταιρεία ΚΟΝΤΟΣ

* Την εταιρεία Stayia Farm

* Το ΙΕΚ Praxis

* Την εταιρεία Bfresh

* Το κατάστημα αθλητικών ειδών Athletic

* Την εταιρεία ειδών συσκευασίας Intertan

* Το ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ ΛΥΚΟΣ

* Το κατάστημα αθλητικών ειδών Cosmos

* Την εταιρεία μεταφορών  ACS

* Το Μηλαράκι του Μιλτιάδη

* Τα ΚΑΦΕΚΟΠΤΕΙΑ ΚΑΛΑΘΕΡΗΣ

* Μπανάνες Dole

* Το κατάστημα αθλητικού εξοπλισμού OUTRUN

 

 

Τους χορηγούς Επικοινωνίας :

Star Κεντρικής Ελλάδας

RUNNINGNEWS

IRUNMAG

Runntrail

Sport event

Eviathema

ΕΡΑΣΠΟΡΤ 101.8

Hit FM

Just Radio

 

Το Δ. Σ. του ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ

Αγαπητοί Δρομείς σας γνωρίζουμε ότι την Παρασκευή 10 Ιουνίου στο Ένθετο περιοδικό για το Τρέξιμο της εφημερίδας τα ΝΕΑ μπορείτε να διαβάσετε το ξεχωριστό αφιέρωμα στην ιστορία  του ΣΔΥ Αθήνας και την πορεία  των  40+1 χρόνια από της ιδρύσεώς του.

Ένα αφιέρωμα του εκλεκτού Δημοσιογράφου, Φίλου του Δρομικού χώρου και Δρομέα Μαραθωνοδρόμου κ. Νίκου Αρμένη.

Η Οργανωτική Επιτροπή της δημοφιλούς και βραβευμένης διοργάνωσης τρεξίματος Lycabettus Run, πιστή στο δρομικό ραντεβού της, όπως κάθε χρόνο στα τέλη Φεβρουαρίου, ανακοινώνει την ημερομηνία διεξαγωγής της 8ης διοργάνωσης.

Έτσι λοιπόν το 8ο Lycabettus Run θα πραγματοποιηθεί, στον λόφο του Λυκαβηττού, την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2023

Την διοργάνωση θα επιμεληθεί η εταιρεία MYSPORTEVENT με την ευγενική υποστήριξη του St. George Lycabettus Lifestyle Hotel.

Σύντομα θα δημοσιευτεί η πλήρης προκήρυξη της διοργάνωσης.

Το ερχόμενο διάστημα θα ανοίξουν και οι εγγραφές και θα είναι διαθέσιμες μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα της διοργάνωσης.

Περισσότερες πληροφορίες:

Site: www.lycabettusrun.gr

Facebook Page: www.facebook.com/lycabettusrun

Instagram: https://www.instagram.com/lycabettusrun/

 

Στις 19 Φεβρουαρίου 2023 τρέχουμε ………… στην κορυφή της πόλης!! Run the Hill

 

Η Οργανωτική Επιτροπή

Η ομάδα του 4ου ARTA NIGHT RUN σας παρουσιάζει το τεχνικό tshirt του αγώνα.

Σαν περιμένουμε όλους.

Οι εγγραφές κλείνουν την Κυριακή 19-06-22.

 

Επικοινωνήστε μαζί μας

Τηλ: 6972851848, email: info@sdartas.gr

Ημιμαραθώνιος

 

Rank BIB Name YOB Club 10km Finish Half marathon
1 154 ΙΩΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ 1997 MY ATHLETE - CHOZEN TEAM 0:42:23 1:21:51
2 255 ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΠΑΡΟΥΤΟΓΛΟΥ 1980 MYATHLETE - CHOZEN TEAM 0:44:09 1:23:42
3 142 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 1981 TRAOULLOS 0:46:36 1:28:02
4 205 ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ 1982 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ/NITRO2POWER 0:46:44 1:29:00
5 321 ΒΛΑΣΗΣ ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ 1973 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 0:47:21 1:30:11
6 218 ΜΑΝΟΣ ΜΟΙΡΑΣ 1985 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:45:49 1:30:27
7 302 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΦΑΡΔΕΛΛΟΣ 1995 ΑΣ ΗΝΙΟΧΩΣ 0:49:45 1:32:42
8 315 ΠΑΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΗΣ 1985   0:49:43 1:33:02
9 134 ΑΛΕΞΗΣ ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ 1990 ΑΝΑΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 0:47:32 1:33:08
10 217 ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΙΧΟΣ 1977 SWIMBIKERUN.GR 0:52:20 1:35:33
11 168 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΥΔΑΚΗΣ 1978   0:48:59 1:35:36
12 216 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΙΣΣΑΣ 2005 KAYAK 0:47:49 1:36:13
13 163 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ 1986 SWIMMINGCLUB 0:49:27 1:37:32
14 271 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΑΡΡΗΣ 1989 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 0:49:29 1:38:22
15 289 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΕΡΖΑΚΗΣ 1975 ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 0:50:59 1:39:09
16 232 ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΜΠΟΥΤΣΗ 1989 VG DISTANCE RUNNERS 0:51:24 1:39:22
17 180 ΚΟΣΜΑΣ ΚΟΥΒΑΡΑΣ 1997 ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ. 0:52:56 1:39:28
18 245 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ 1971   0:50:48 1:39:43
19 118 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 1975 ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 0:51:54 1:40:07
20 320 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΣΑΠΑΤΩΡΗΣ 1970 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 0:52:41 1:40:15
21 102 MARIAN COSTEA 1993 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ // NITRO2POWER 0:52:45 1:40:59
22 318 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΤΣΑΠΗΣ 1981   0:51:42 1:41:42
23 234 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΩΥΣΙΔΗΣ 1984   0:52:34 1:41:56
24 222 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΜΠΑΓΡΗΣ 1975 RUNNING FLASHPOINT 0:53:21 1:42:33
25 192 ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΓΟΣ 1977 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:54:37 1:42:33
26 173 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΚΟΝΟΣ 1968 RUNNING FLASHPOINT 0:53:20 1:42:34
27 187 ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΡΗΤΙΚΟΣ 1964 NINIS TEAM 0:53:10 1:43:13
28 160 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 1978 RAFINARUNNERS 0:52:55 1:43:32
29 280 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 1983 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0:53:17 1:43:35
30 122 ΝΙΚΟΣ ΒΑΒΑΡΙΝΟΣ 1974 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:53:13 1:44:12
31 179 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΣ 1987 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:53:37 1:44:38
32 196 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 1976 ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:56:04 1:46:26
33 211 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ 1972 ΣΕΡΡΩΝ 0:55:15 1:47:04
34 212 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΑΧΑΙΡΑΣ 1977   - 1:47:12
35 266 ΜΑΡΙΑ ΡΟΒΙΘΗ 1972 L-CREW 0:55:40 1:47:15
36 198 ΝΙΚΟΣ ΛΙΩΡΗΣ 1987   0:53:09 1:47:17
37 225 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΣΙΝΑΣ 1987   - 1:47:39
38 286 ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΦΗΚΑΣ 1967 MARATHON TEAM GREECE BY MARIA POLYZOU 0:54:53 1:47:50
39 200 ΛΟΥΚΑΣ ΛΟΥΚΑΣ 1979 Α.Κ.Ο. ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 0:53:35 1:48:09
40 242 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΤΟΥΡΑΚΗΣ 2001   - 1:48:10
41 127 ΦΩΤΙΟΣ ΒΕΛΛΙΟΣ 1972   0:56:51 1:48:34
42 144 ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 1976 ΣΔΥΑ 0:55:27 1:48:44
43 309 ΕΛΕΝΗ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ 1988 L-CREW 0:56:01 1:48:46
44 304 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΛΩΡΟΣ 1975 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:55:24 1:49:08
45 138 ΣΩΤΗΡΗΣ ΓΙΑΝΝΕΛΛΗΣ 1977 RUN TOOLS 0:51:25 1:49:38
46 195 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΛΕΜΠΕΣΗΣ 1971 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:53:12 1:50:12
47 278 ΒΑΝΑ ΣΠΥΡΟΥ 1966 ΣΔΥΒ 0:56:45 1:50:38
48 259 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΟΝΤΙΚΗΣ 1969   0:57:27 1:50:39
49 174 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΛΟΒΟΣ 1975   0:57:24 1:50:56
50 113 ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΛΕΞΙΟΥ 1979 Α.Π.Σ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:58:33 1:51:14
51 261 ΜΙΛΤΟΣ ΠΡΟΚΟΣ 1974   - 1:51:47
52 297 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΣΑΛΟΥΚΙΔΗΣ 1977   0:57:43 1:51:51
53 235 ΔΙΔΑ ΝΑΣΤΟΥ 1983 MORI KOTA/UNDER ARMOUR - 1:52:01
54 190 ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΥΡΑΝΑΣ 1978 Α.Π.Σ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:57:31 1:52:18
55 177 ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΣΜΑΣ 1989   - 1:52:33
56 167 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΒΕΛΑΣ 2003 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:54:54 1:53:42
57 223 ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗΣ 1979   0:55:12 1:53:44
58 101 MAREK BODZIONI 1967 ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ 0:57:17 1:54:42
59 109 ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΗΣ 1980   1:00:26 1:54:43
60 124 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΝΑΣ 1979   0:57:47 1:54:46
61 221 ΝΙΚΟΛΙΝΑ ΜΟΥΑΙΜΗ 1977 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:54:56 1:54:49
62 116 ΝΙΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 1979   - 1:54:49
63 236 ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΝΕΣΤΟΡΙΔΗ 1993   0:59:02 1:55:09
64 203 ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΜΑΚΑΛΙΑΣ 1975 ΑΠΟΛΛΩΝ.Δ.ΑΤΤΙΚΗΣ 1:00:16 1:55:23
65 267 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ 1968   1:00:41 1:55:46
66 149 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 1959 ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ EFSTATHIOU SOUND 0:58:59 1:55:51
67 214 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΝΤΕΝΗΣ 1977   0:59:01 1:55:51
68 303 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΛΩΡΟΣ 1985   0:54:30 1:56:10
69 188 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΙΚΟΣ 1993 L-CREW 0:57:34 1:56:24
70 306 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΥΚΑΡΗΣ 1985   0:59:04 1:57:01
71 162 ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ 1976 RUNNING FLASHPOINT 1:01:20 1:57:08
72 227 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΙΛΑΛΗΣ 1999   1:01:22 1:57:35
73 269 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΑΛΗΣ 1954 ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:59:26 1:58:07
74 314 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 1983 ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:58:51 1:58:14
75 182 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 1962 MARATHON TEAM BY MARIA POLYZOU 1:00:19 1:58:20
76 201 ΣΤΑΥΡΟΣ ΛΟΥΚΑΣ 1982 FORD OZIE 0:56:06 1:58:25
77 156 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΛΑΜΠΑΛΙΚΗΣ 1971 ALIARTISTAS RUNNER TEAM 1:00:59 1:58:40
78 276 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ 1965 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:01:28 1:58:47
79 178 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟΤΡΩΝΑΚΗΣ 1998   1:03:47 1:59:33
80 204 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΚΡΗΣ 1991 Α.Π.Σ. ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:57:14 2:00:03
81 295 ΝΙΚΗ ΤΣΑΚΟΓΙΑ 1974 Γ Σ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ 1:02:00 2:00:07
82 248 ΜΑΝΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 1972 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:01:30 2:00:09
83 123 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΑΪΣΙΔΗΣ 1997 COOL RUNNINGS 1:02:05 2:01:06
84 288 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΑΡΑΜΑΣ 1985   0:59:35 2:01:19
85 136 ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ 1967 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 1:00:18 2:01:24
86 114 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΛΟΥΠΗΣ 1961 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:04:49 2:01:40
87 209 ΛΟΥΚΑΣ ΜΑΥΡΟΔΗΜΟΣ 1992   1:06:47 2:02:18
88 145 ΠΑΝΟΣ ΔΗΜΟΥ 1972   1:06:06 2:02:22
89 161 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ 1978   1:01:52 2:02:25
90 287 ΑΡΕΤΗ ΤΑΛΑΣΟΓΛΟΥ 1983   1:02:18 2:03:01
91 219 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΟΝΙΑΣ 1978   1:04:57 2:03:03
92 264 ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΡΕΡΑΣ 1979 THE RUNNISTERS BY VO2 STORE 1:04:55 2:03:03
93 105 KORNELIA MOLT 1973 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 1:03:57 2:03:33
94 172 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΚΙΔΗΣ 1962   1:02:53 2:03:45
95 126 ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΧΛΙΩΤΗΣ 1976   1:03:50 2:03:48
96 166 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΒΕΛΑΣ 1966 ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:02:16 2:04:58
97 301 ΣΑΚΗΣ ΤΣΩΚΟΣ 1977 ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:01:59 2:05:05
98 260 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΡΑΓΙΑΣ 1972   1:03:11 2:05:46
99 165 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΡΑΤΖΑ 1980   1:06:21 2:06:18
100 150 ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΖΑΓΚΑΝΑ 1986 NEAPOLI RUNNING TEAM 1:06:26 2:06:31
101 146 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΙΑΛΥΝΑΣ 1986   1:03:48 2:07:20
102 220 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΟΡΤΟΣ 1964 ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ & ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ " Η ΝΕΑΠΟΛΗ" 1:06:16 2:07:27
103 213 ΦΩΤΙΟΣ ΜΕΝΤΑΣ 1979 ROUSSOS TRAINING GROUP 1:08:59 2:08:41
104 193 ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΔΕΡΟΣ 1970 ΣΔΥΑ 1:07:35 2:10:00
105 199 ΝΑΣΟΣ ΛΟΝΤΟΣ 1984   1:03:21 2:10:15
106 305 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ 1975   1:05:00 2:10:17
107 215 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΤΟΙΚΙΔΗΣ 1989   1:06:15 2:10:43
108 257 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΛΕΣΣΑΣ 1979 RCF 1:04:22 2:10:46
109 293 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥΝΤΑΣ 1982   1:03:32 2:11:01
110 202 ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΑΓΕΙΡΑ 1969 BETTERPEOPLE 1:06:09 2:11:05
111 159 ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΜΠΟΥΡΗ 1975 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:07:50 2:11:09
112 170 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΤΣΑΠΗ 1979 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 1:05:14 2:11:16
113 224 ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΠΑΝΟΥ 1976   1:06:58 2:11:27
114 322 ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ -   1:07:47 2:11:49
115 143 ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ 1978 ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:07:03 2:12:08
116 164 ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ ΚΑΡΑΜΟΥΖΗΣ 1983 ΑΛΚΙΜΑΧΟΣ SELF DEFENCE 1:09:56 2:12:22
117 152 ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ 1981   1:09:45 2:12:25
118 241 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΝΤΑΣΚΑΓΙΑΝΝΗΣ 1972 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:04:49 2:13:43
119 148 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΡΕΛΙΩΖΗΣ 1970 VASKOS TEAM 1:10:04 2:15:22
120 141 ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΟΥΛΑΣ 1979 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:11:10 2:15:35
121 111 ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 1984   1:11:44 2:15:37
122 131 ΑΓΑΜΕΜΝΩΝ ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ 1989   1:09:59 2:16:08
123 194 ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΕΜΠΕΣΗΣ 1972 RUNNING FLASHPOINT 1:06:42 2:16:13
124 107 DOROTA SUCHOCKA 1973 ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ 1:10:29 2:16:54
125 183 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΥΡΕΑΣ 1960 ΣΕΡΡΩΝ 1:03:51 2:18:03
126 155 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΚΑΒΑΣ 1980   1:11:43 2:18:18
127 185 ΙΩΑΝΝΑ ΚΟΥΤΡΑ 1974 ΕΒΙΟΠ-ΤΕΜΠΟ 1:10:25 2:18:22
128 112 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΘΗΝΑΙΟΣ 1972 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:10:25 2:18:23
129 319 ΧΑΡΗΣ ΓΚΑΝΑΤΣΙΟΣ - ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 1:07:23 2:19:21
130 157 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΚΑΜΙΝΙΩΤΗ 1974 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:14:03 2:20:19
131 308   - BIC BLADE 1:10:20 2:20:51
132 119 ΣΠΥΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 1980   1:11:18 2:21:01
133 117 ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ 1966 ΣΔΥΜ ΘΗΒΑΣ 1:10:12 2:21:14
134 106 KONSTANTINOS SOUIDAS 1958   1:11:33 2:21:27
135 251 ΡΕΝΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ 1966 Α.Π.Σ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:13:13 2:21:46
136 283 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΟΓΙΟΣ 1963 STAY FIT 1:07:15 2:21:49
137 256 ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΠΕΠΠΑ 1979 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:11:54 2:22:26
138 263 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ 1982 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:10:19 2:22:45
139 238 ΝΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 1982   1:12:29 2:23:09
140 137 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 1970   1:11:53 2:23:20
141 135 ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΓΚΟΣ 1976 ΚΑΝΕΝΑΣ 1:05:03 2:24:21
142 275 ΕΥΑΝΘΙΑ ΣΚΑΛΤΣΟΓΙΑΝΝΗ 1975 FEEL STRONG – DO SPORTS 1:14:40 2:25:50
143 311 ΒΑΛΑΝΤΗΣ ΧΑΡΙΤΟΣ 1981 BASTARDS OF ZEUS 1:19:37 2:26:09
144 254 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΡΑΣΧΑΚΗ 1986 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:14:08 2:26:35
145 258 ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΟΛΑΤΣΙΔΗΣ 1960 Α.Κ.Ο.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 1:15:39 2:27:16
146 300 ΜΙΛΤΟΣ ΤΣΟΛΑΚΗΣ 1986   1:11:47 2:27:31
147 197 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΙΓΝΟΣ 1980 MDX 1:18:25 2:27:51
148 120 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΑΠΙΤΣΑΣ 1962 ALIARTISTAS 1:12:09 2:28:19
149 132 ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΑΝΩΤΗΣ 1979   1:11:00 2:28:58
150 244 ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΛΟΓΟΣ 1978   1:10:59 2:29:00
151 310 ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΑΝΙΑ 1976   1:16:34 2:31:09
152 307 ΜΙΧΑΗΛ ΦΩΤΙΑΣ 1982 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:14:32 2:33:25
153 133 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ 1980   1:16:22 2:34:59
154 208 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΑΓΚΟΥΛΙΑΣ 1958 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:17:10 2:35:05
155 139 ΜΑΡΙΑ ΓΚΕΚΑ 1972 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:13:47 2:35:11
156 176 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 1956 Α.Π.Σ. ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:19:59 2:37:26
157 147 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 1956 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:19:27 2:37:39
158 268 ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΡΟΥΣΣΟΣ 1979 THE RUNNISTERS BY VO2 STORE 1:18:24 2:37:45
159 298 ΜΙΚΕΛΙΑΝΑ ΤΣΑΜΠΙΡΗ 1984   1:18:46 2:37:56
160 317 ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΨΥΧΟΓΥΙΟΣ 1982   - 2:38:10
161 240 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 1964 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:15:09 2:39:05
162 228 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΠΙΜΠΑ 1975 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:20:41 2:42:16
163 243 ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΓΚΟΥ 1975 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:20:41 2:42:16
164 282 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΕΡΙΩΤΗ 1973 RUN BABY RUN 1:21:44 2:43:10
165 239 ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΙΑΣ 1960 ANDRONIANOI - 2:44:12
166 233 ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΩΡΟΓΙΑΝΝΗ 1989 DT 1:24:27 2:45:15
167 292 ΑΙΜΙΛΙΑ ΜΑΡΙΑ ΤΟΜΑΣ 1993   1:27:15 2:46:54
168 270 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΑΡΑΦΟΠΟΥΛΟΣ 1980 DT 1:24:38 2:47:06
169 115 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 1962   1:20:52 2:47:29
170 191 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1972   1:15:10 2:48:57
171 316 ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΣ ΧΡΥΣΑΓΗΣ 1960   1:20:33 2:49:02
172 151 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΖΑΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 1968   1:21:59 2:49:02
173 249 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 1959   1:31:16 2:49:28
174 237 ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 1980   1:20:42 2:49:43
175 247 ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 1959 MARATHON TEAM GREECE BY MARIA POLYZOY 1:24:15 2:53:56
176 207 ΑΝΝΑ ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ 1969 MARATHON TEAM GREECE BY MARIA POLYZOU 1:23:49 2:53:56
177 184 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΤΛΗΣ 1978 MARATHON TEAM GREECE BY MARIA POLYZOU 1:22:59 2:53:58
178 262 ΓΕΩΡΓΙΑ ΡΑΠΤΗ 1978 ΜΑRATHON TEAM GREECE BY MARIA POLYZOU 1:23:01 2:53:58
179 169 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΑΤΡΗΣ 1960 ΕΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - 3:03:00
180 250 ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ 1988 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:53:36 -
181 181 ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΟΥΛΟΥΜΠΗΣ 1984 Α.Σ.Π. ΦΑΕΘΩΝ 1:10:38 -

 

 

Σκυταλοδρομία Ημιμαραθωνίου

 

Rank BIB Country Name Club Finish Half marathon
1 1005   ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ VG DISTANCE RUNNERS 1:17:11(01:17:11)
2 1027   ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΠΑΝΟΥ ΝΑΤΑΣΑ   1:26:01(01:26:00)
3 1004   ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΠΙΛΙΡΗΣ Α.Π.Σ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:26:28(01:26:27)
4 1016   ΑΝΔΡΙΑΝΗ ΚΟΥΛΗ SANTA RUNNING TEAM 1:32:10(01:32:09)
5 1018   ΜΑΡΙΑ ΜΑΛΑΙ ACTIVE MONKEYS 1:33:50(01:33:49)
6 1019   ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΟΥΤΣΗΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1:38:50(01:38:50)
7 1001   NATALIA LAKAKI RUNNING TEAM 1 1:38:55(01:38:53)
8 1015   ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΩΝΑΚΗΣ RCF 1:39:27(01:39:23)
9 1026   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΑΛΚΙΑΣ HARITOS FITNESS TEAM 1:39:47(01:39:44)
10 1010   ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:42:48(01:42:48)
11 1013   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΗΣ ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:47:39(01:47:38)
12 1006   ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:48:57(01:48:54)
13 1008   ΘΑΝΑΣΗΣ ΓΙΓΑΣ ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:49:28(01:49:26)
14 1003   ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ EVIOP-TEMPO 1:53:11(01:53:07)
15 1017   ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΛΕΙΒΑΔΙΤΗ MARATHON CLUB 1:53:21(01:53:17)
16 1012   ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:54:08(01:54:03)
17 1023   ΝΙΚΗ ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗ ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 1:54:54(01:54:52)
18 1025   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗ ΚΑΝΕΝΑ 1:56:05(01:56:03)
19 1014   ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ - 1:57:17(01:57:15)
20 1021   ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΟΥΛΑΣΙΚΗΣ HARITOS FITNESS TEAM 1:57:30(01:57:28)
21 1028   ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΜΑΝΟΣ ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΑΡΗΣ   2:07:35(02:07:33)
22 1022   ΤΑΣΟΣ ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ EVIOP-TEMPO 2:18:26(02:18:25)
23 1011   ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΕΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ 2:20:45(02:20:41)

 

5χλμ

 

Rank BIB Country Name YOB Club finish 5k
1 620   ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ 2006 Γ.Σ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0:15:16(00:15:16)
2 522   ΠΑΥΛΟΣ ΒΕΡΓΟΣ 2008 ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 0:15:38(00:15:38)
3 538   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΑΧΟΣ 1978 NOX CANOE KAYAK SLALOM 0:15:44(00:15:43)
4 637   ΤΣΑΠΑΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 2007   0:16:50(00:16:50)
5 542   ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΣΣΑΡΗΣ 1981 VIP BOX ELITE FITNESS 0:17:26(00:17:25)
6 536   ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 1991 VIP BOX 0:17:39(00:17:39)
7 634   ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ 1991   0:17:43(00:17:43)
8 567   ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ 1988 VIP BOX 0:17:58(00:17:58)
9 543   ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΒΟΥΡΙΝΟΣ 1983   0:18:14(00:18:14)
10 601   ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ 1979   0:18:32(00:18:32)
11 515   ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΡΤΣΙΤΑΣ 1977   0:18:32(00:18:32)
12 532   ΑΝΤΩΝΙΑ ΔΕΔΕ 1992 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0:19:04(00:19:03)
13 572   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΕΜΟΝΗΣ 1987 Α.Π.Σ. ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:19:07 (--:--:--)
14 593   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 1997   0:19:13(00:19:07)
15 621   ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΤΣΕΜΠΟΤΑΡΙ 1986 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:19:31(00:19:28)
16 549   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΑΜΙΩΤΗΣ 1980 NOX CANOE KAYAK SLALOM 0:19:45(00:19:41)
17 579   ΓΚΑΜΠΡΙΕΛΑ ΜΠΑΛΟΥΣ 1986 ΔΡΟΜΕΑΣ ΕΒΟΙΑΣ 0:20:11(00:20:05)
18 639   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ - COSMOS 0:20:17(00:20:00)
19 582   ΜΙΧΑΛΗΣ ΙΛΙΑΔΗΣ 1970 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:20:34(00:20:30)
20 608   ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠΑΝΟΣ 1980   0:20:42(00:20:42)
21 613   ΖΕΡΜΠΟΥΛΙΑ ΣΥΝΟΔΑΚΙ 2006 Γ. Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0:20:43(00:20:43)
22 610   ΘΟΔΩΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ 1976 Α.Σ. ΗΝΙΟΧΟΣ 0:21:01(00:21:00)
23 539   ΤΑΣΟΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ 1964 ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:21:07(00:21:05)
24 597   ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΤΣΟΥΛΑΚΗ 1967 ΔΡΟΜΕΙΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0:21:11(00:21:11)
25 545   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1990   0:21:12(00:21:12)
26 550   ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΚΑΛΠΟΥΖΟΣ 1984   0:21:28(00:21:23)
27 629   ΘΩΜΑΣ ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ 1978 ΟΑΣΗ 0:21:44(00:21:38)
28 518   ΝΤΟΡΙΝ ΒΑΚΑΡΙΟΥ 1979 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:21:44(00:21:41)
29 617   ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΣΑΛΟΥΚΙΔΗΣ 2000   0:21:47(00:21:37)
30 618   ΧΡΙΣΤΟΣ ΤΣΑΛΟΥΚΙΔΗΣ 2005   0:21:58 (--:--:--)
31 521   ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ 1974 ΟΑΣΗ 0:22:02(00:21:57)
32 626   ΓΕΩΡΓΙΑ ΦΡΟΥΔΑΡΑΚΗ 2005 ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ 0:22:11(00:22:07)
33 584   ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΟΤΖΑΚΑΚΗΣ 1974 ΔΡΟΜΕΙΣ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:22:13(00:22:07)
34 533   ΒΑΣΙΛΗΣ ΔΕΔΕΣ 1964 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:22:16(00:22:10)
35 641   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΛΟΓΟΣ - COSMOS 0:22:18(00:22:05)
36 580   LUCICA ΜΠΑΛΟΥΣ 1976   0:22:37(00:22:32)
37 635   ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΑΠΑΛΗΣ 1970   0:22:58(00:22:58)
38 627   ΡΑΦΑΗΛ ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1990 ΣΔΥΜ ΘΗΒΑΣ 0:23:42(00:23:36)
39 573   ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΟΥΚΑΣ 1968 ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:23:48(00:23:48)
40 564   ΝΙΚΗ ΚΟΥΡΟΥΜΠΕΤΣΗ 1993   0:23:49(00:23:44)
41 640   ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ - COSMOS 0:23:51(00:23:39)
42 553   ΜΑΡΙΝΑ ΚΑΤΣΑΒΟΥ 1985 HIPPO 0:23:52(00:23:49)
43 514   ΝΙΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 1982 HIPPO 0:23:52(00:23:51)
44 513   ΜΑΡΙΑΝΤΖΕΛΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 2009 NOX CANOE KAYAK SLALOM 0:23:58(00:23:58)
45 517   ΓΑΒΡΙΕΛΑ ΒΑΚΑΡΙΟΥ 1979 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 0:24:18(00:24:15)
46 552   ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΡΑΠΠΑΠΑΣ 1969 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:24:27(00:24:22)
47 558   ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΙΚΙΔΗΣ 1998   0:24:30(00:24:24)
48 612   ΜΑΡΙΑ ΣΥΓΓΡΟΥ 1974 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:24:32(00:24:29)
49 561   ΜΑΡΙΑ ΚΟΛΟΒΟΥ 1974   0:24:36 (--:--:--)
50 557   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΙΚΙΔΗΣ 1998   0:24:55(00:24:50)
51 581   ΚΗΡΥΚΟΣ ΜΠΑΣΙΝΑΣ 1982   0:24:56(00:24:47)
52 570   ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ 1965 ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑΣ 0:25:08(00:25:04)
53 562   ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΥΡΕΛΑΣ 1970 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:25:08(00:25:02)
54 554   ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΚΕΛΑΪΔΙΤΗ 1976   0:25:08(00:24:58)
55 544   ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΑΛΑΘΕΡΗΣ 1974   0:25:36(00:25:31)
56 555   ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΕΛΑΙΔΙΤΗΣ 1980   0:25:55(00:25:55)
57 509   ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ 1998   0:26:04(00:25:56)
58 599   ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΠΙΡΙΝΤΖΟΥ 1979   0:26:13(00:25:59)
59 578   ΑΣΠΑΣΙΑ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ 1978 ΕΥΒΟΪΚΟΣ 0:26:18(00:26:13)
60 633   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΨΥΧΟΠΑΙΔΑΣ 1972 ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΠΣ 0:26:31(00:26:26)
61 607   ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ 1964   0:26:38(00:26:27)
62 566   ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1955 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:26:42(00:26:37)
63 576   ΕΛΕΝΗ ΜΑΤΖΩΡΟΥ 1965 ΣΔΥ ΠΕΙΡΑΙΑΣ 0:27:04(00:27:00)
64 560   ΙΩΑΝΝΑ ΚΟΛΛΙΑ 1970 ΔΡΟΜΕΙΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0:27:27(00:27:27)
65 571   ΑΡΕΤΗ ΛΕΒΑΝΤΑΤΖΗ 1974 ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ 0:27:30(00:27:27)
66 556   ΛΕΝΑ ΚΙΚΙΔΗ 1991   0:27:50(00:27:45)
67 619   ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ 1969 ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ 0:28:10(00:28:05)
68 605   ΑΝΘΙΠΠΗ ΣΚΥΡΙΩΤΗ 1980 NOX CANOE KAYAK SLALOM 0:28:10(00:28:10)
69 531   ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ ΓΚΟΥΝΗ 1998   0:28:23(00:28:16)
70 535   ΒΑΣΙΛΗΣ ΔΟΣΚΟΡΗΣ 2009 NOX CANOE KAYAK SLALOM 0:28:30(00:28:30)
71 616   ΓΙΩΤΑ ΤΟΥΦΕΞΙΔΗ 1977   0:28:36(00:28:28)
72 628   ΜΑΡΙΑ ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΟΥ 1974   0:28:38(00:28:31)
73 598   ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΕΤΡΙΔΟΥ 1979   0:28:40(00:28:34)
74 636   ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ 1964   0:29:06(00:28:58)
75 638   ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ -   0:29:13(00:29:13)
76 525   ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΛΕΚΑΣ 1985   0:29:41(00:29:31)
77 602   ΣΤΕΛΛΑ ΡΗΤΑ 1978 ΣΔΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0:29:44(00:29:39)
78 600   ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ 1966 ΣΔΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 0:30:03(00:29:58)
79 520   ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΒΑΡΥΤΗΣ 1990   0:30:44(00:30:35)
80 523   ΜΑΙΡΗ ΓΑΙΤΑΝΙΔΗ 1988   0:30:49(00:30:40)
81 540   ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ 1970 Α.Π.Σ. ΔΡΟΜΕΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ 0:31:00(00:30:50)
82 603   ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΕΒΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ 1957 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 0:31:03(00:31:03)
83 529   ΕΛΕΝΗ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 1966 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:31:06(00:31:05)
84 583   ΣΟΦΙΑ ΜΠΙΤΣΙΟΥ 2012   0:31:59(00:31:51)
85 508   ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ 1971   0:32:00(00:31:53)
86 590   ΜΑΡΙΖΑ ΝΤΟΡΑΚΟΥ 1989   0:32:05 (--:--:--)
87 569   ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΛΑΜΠΙΔΩΝΗΣ 1980 ΚΑΛΟΥΜΠΕΣ RUNNING TEAM 0:32:20(00:32:12)
88 574   ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΑΒΗ 1987 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:32:49(00:32:39)
89 615   ΕΡΡΙΚΟΣ ΤΖΙΝΙΟΛΗΣ 1945 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:33:14(00:33:07)
90 623   ΕΛΕΝΗ ΤΣΩΚΟΥ 1980 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:34:19(00:34:16)
91 575   ΕΥΗ ΜΑΚΡΑΚΗ 1971 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:34:21(00:34:16)
92 625   ΑΝΝΑ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ 1961 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:34:22(00:34:15)
93 643   ΕΙΡΗΝΗ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ - COSMOS 0:35:26(00:35:15)
94 644   ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΡΑΣΣΑΣ 1931 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 0:36:21 (--:--:--)
95 596   ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΠΑΠΠΑ 1989   0:36:42(00:36:31)
96 585   ΜΑΡΙΑ ΜΠΟΤΙΛΙΑ 1957 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:37:39(00:37:32)
97 624   ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ ΤΥΛΙΓΑΔΑ 1951 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:37:46(00:37:40)
98 642   ΖΩΗ ΚΟΥΣΟΥΡΙΔΗ - COSMOS 0:38:51(00:38:37)
99 595   ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 1969   0:39:24(00:39:17)
100 604   ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΙΤΑΝΙΔΗΣ 1989 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:45:34 (--:--:--)
101 507   ΑΝΝΑ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ 1965 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:47:08(00:47:01)
102 645   ΜΑΡΙΛΙΑ ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ 1970 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 0:47:49 (--:--:--)

 

Ο Σύλλογος δρομέων Βέροιας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την Προκήρυξη του 10ου αγώνα ορεινού τρεξίματος Ξηρολιβάδου 14χλμ. και το άνοιγμα των εγγραφών.
 
Σας περιμένουμε της 17 Ιούλη 2022 στο καταπράσινο Ξηρολίβαδο (ορεινή περιοχή της Βέροιας)
 
 
Ο Σύλλογος δρομέων Βέροιας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την Προκήρυξη του 10ου αγώνα ορεινού τρεξίματος Ξηρολιβάδου 14χλμ. και το άνοιγμα των εγγραφών.
 
Σας περιμένουμε της 17 Ιούλη 2022 στο καταπράσινο Ξηρολίβαδο (ορεινή περιοχή της Βέροιας)
 
 

Η Κοινωφελής Επιχείρηση Αθλητισμού και Περιβάλλοντος του Δήμου Ερμιονίδας με τη συμμετοχή της Κοινότητας Πορτοχελίου διοργάνωσαν για τέταρτη χρονιά τον βραδινό αγώνα δρόμου στο Πορτο Χέλι το Σάββατο 4 Ιουνίου 2022 με τον διακριτικό τίτλο: Porto Heli Night Run 2022

Τα αποτελέσματα:

 

Rank BIB  Name Club 5KM
1 17   ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΥΜΑΡΑΣ V.G.RUNNERS 0:16:44
2 23   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ ATHENS 0:19:10
3 29   ΕΛΙΣΣΑΙΟΣ ΛΑΥΚΑΣ ΔΡΥΟΠΕΣ 0:19:43
4 62   ΠΕΤΡΟΣ ΣΑΜΟΛΗΣ   0:20:00
5 57   MAKIS ΠΗΛΟΥΡΗΣ KOURKOURIKIS TRAINING GROUP 0:20:56
6 15   ΦΟΙΒΟΣ ΤΣΙΠΑΣ   0:20:58
7 44   ΤΑΣΟΣ ΜΠΟΥΦΗΣ DIMOPOULOS COACHING 0:21:01
8 74   ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΙΣΤΟΛΑΣ   0:21:34
9 100   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ   0:22:13
10 89   ΝΙΚΟΣ ΚΑΤΣΙΑΒΕΛΟΣ   0:22:25
11 37   ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΙΤΣΑ ΒΥΡΩΝΑΣ 0:23:07
12 51   ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΥΡΩΝΑΣ 0:23:11
13 33   ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΠΑΣ   0:23:38
14 53   ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΚΡΑΝΙΔΙ 0:23:51
15 34   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΚΡΑΝΙΔΙ 0:23:52
16 39   ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΜΕΝΑΓΙΑΣ ΑΡΓΟΣ 0:23:54
17 30   ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΥΚΑΣ ΔΡΥΟΠΕΣ Γ.Α.Σ.ΕΡ. 0:24:10
18 54   ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 0:24:13
19 92   ΕΛΕΝΗ ΓΚΡΙΤΣΑ   0:24:57
20 65   ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΒΥΡΩΝΑΣ 0:25:01
21 18   THOMAI ΚΑΤΣΙΑΡΙΜΠΑ ΣΜΝΛ 0:25:23
22 66 ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΟΦΙΚΙΤΗΣ   0:25:30
23 6   ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΑΡΩΝΙΔΟΥ ΑΡΓΟΣ 0:25:35
24 1   AMANDA POULTER SPETSES 0:25:44
25 71   ΜΑΝΟΣ ΧΟΥΡΔΑΣ   0:26:11
26 25   ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:26:11
27 16   ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΥΛΩΝΑΣ ΦΑΡΟΣ 0:26:11
28 31   ΜΙΜΗΣ ΛΑΥΚΑΣ ΔΡΥΟΠΕΣ Γ.Α.Σ.ΕΡ. 0:26:25
29 32   DIMITRIS ΛΑΦΚΑΣ ΔΡΥΟΠΕΣ Γ.Α.Σ.ΕΡ. 0:26:37
30 98   ΛΙΟΝΕΛ ΑΛΙΜΕΜΑ   0:27:06
31 61   ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΙΛΟΥΡΗΣ KOURKOURIKIS TRAINING GROUP 0:27:06
32 64   ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΚΟΡΔΗΣ   0:27:22
33 78   ΑΛΜΠΕΡΤ ΤΣΟΠΑΝΟΣ   0:27:38
34 28   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΡΟΔΗΜΑΣ   0:27:49
35 36   ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΝΙΤΑΡΑΣ   0:28:02
36 79   ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΒΡΑΧΑΛΗ   0:28:06
37 5   ΚΟΣΜΑΣ ΤΣΙΦΑΚΗΣ ΣΔΥ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ 0:28:06
38 84   ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΥΠΡΑΙΟΣ   0:28:09
39 19   ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΚΟΠΟΥΛΟΣ   0:28:11
40 22   ΜΕΤΑΞΙΑ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ Σ. Δ. Υ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:28:12
41 13   GIANNIS ΕΛΕΝΗΣ   0:28:27
42 9   EIRINI ΓΚΟΥΣΤΗ   0:28:33
43 83   ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΑΣΙΛΗΣ   0:29:01
44 7   ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ   0:29:02
45 4   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΕΡΓΑΣ ΚΡΑΝΙΔΙ 0:29:03
46 70   ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΑΝΤΖΗΣ   0:29:58
47 2   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΓΡΙΜΗΣ   0:30:03
48 20   NIKOLAOS ΚΑΤΣΙΑΡΙΜΠΑΣ ΣΜΝΛ_ Λ.Ο.Λ.Α. RUN 0:30:11
49 68   ΒΕΝΗ ΤΣΙΡΤΣΙΚΟΥ   0:30:32
50 26   ΠΕΤΡΟΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ   0:30:33
51 49   ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΠΑΓΩΝΗΣ   0:30:34
52 48   ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ   0:30:35
53 86   ΕΒΙΤΑ ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ   0:31:36
54 96   ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΞΗ   0:31:36
55 27   ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ   0:31:52
56 38   ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΑΧΑΙΡΑ   0:31:53
57 50   ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ   0:31:59
58 80   ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΛΕΚΚΑ   0:32:08
59 3   ΑΡΧΟΝΤΙΑ ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ   0:32:39
60 41   ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΟΝΑΣ   0:32:41
61 12 FIONA GREENWOOD   0:32:55
62 40   ΜΕΛΙΝΑ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ   0:33:08
63 52   MELISSA ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ   0:34:08
64 60   ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΠΙΛΟΥΡΗ   0:35:02
65 45   ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΤΑΓΛΑΡΑΚΗ   0:35:15
66 90   GISELA FISCHDICK   0:35:24
67 76   MAΡΙΝΑ ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ   0:35:44
68 59   ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΙΛΟΥΡΗ DRYOPES 0:36:09
69 85   ΟΛΥΜΠΙΑΝΑ ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΥ   0:36:22
70 77   ΜΙΧΑΕΛΛΑ ΤΣΟΠΑΝΟΥ   0:36:35
71 63   ΜΑΡΙΟΣ ΣΚΛΙΑΣ   0:36:45
72 88   ΛΑΖΑΡΟΣ ΜΠΑΖΙΩΤΗΣ   0:36:45
73 91   ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΛΟΥΜΟΥΣΙΩΤΗ   0:36:53
74 35   ΕΛΕΩΝΟΡΑ ΚΑΡΠΗ   0:36:56
75 42   ΑΡΤΙΑΝΝΑ ΓΚΟΛΙΑ   0:37:15
76 55   ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ   0:37:33
77 47   ΣΟΦΙΑ ΝΤΟΥΖΕΝΗ   0:37:42
78 81   ΕΛΕΝΗ ΔΑΓΡΕ   0:37:43
79 56   ΕΙΡΗΝΗ ΠΗΛΟΥΡΗ   0:37:45
80 11   ΒΙΚΥ ΔΗΜΑΡΑΚΗ KOURKOURIKIS TRAINING GROUP 0:37:46
81 24   MARIALENA ΚΟΣΜΕΤΟΥ   0:39:12
82 46   ΜΑΡΙΛΙΑ ΝΤΕ ΦΡΕΙΤΑΣ   0:39:39
83 73   ΚΩΣΤΑΣ ΑΡΝΤΙΝΤ   0:40:07
84 94   ΚΟΣΜΑΣ ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ   0:40:08
85 95   ΡΟΥΛΑ ΧΟΥΡΜΟΥΖΟΥ   0:40:09
86 99   ΓΩΓΩ ΜΠΟΖΟΝΕΛΟΥ   0:40:45
87 69   ΔΗΜΗΤΡΑ ΦΟΥΡΝΑΡΟΥ   0:40:45
88 97   ΛΕΝΑ ΤΣΙΛΟΥ   0:40:49
89 10   ΠΑΝΟΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΟΣ   0:41:00
90 82   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ   0:41:02
91 21   ΠΕΓΚΥ ΣΚΑΛΤΣΑ   0:41:34
92 14   ΓΩΓΩ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ   0:41:40
93 43   ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΠΕΚΑ   0:41:43
94 8   ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΚΙΩΝΗΣ ΔΡΥΟΠΕΣ Γ.Α.Σ.ΕΡ. 0:44:05
95 72   ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΛΛΗΣ   0:44:52

 

-