Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων

Στο Πιτέστι της Ρουμανίας θα ταξιδέψει την Παρασκευή η ομάδα Εφήβων/Νεανίδων, που θα συμμετάσχει στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα της κατηγορίας (4-5/7).


Η αναχώρηση θα γίνει με πτήση της  Aegean A3 962 (Παρασκευή 3/7 , 17:45)    και η επιστροφή της ομάδας θα γίνει την Δευτέρα (6/7)  στις 12:00   με την πτήση της Aegean A3 961. Η ομάδα θα συναντηθεί την Παρασκευή στις 15:00 στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος, όπου θα δοθεί ο αθλητικός ιματισμός των αθλητών και συνοδών της επαρχίας .
Για τους αθλητές και συνοδούς που διαμένουν στην Αττική τα ρούχα θα δοθούν στα γραφεία της ομοσπονδίας την Παρασκευή 3/7/15 και ώρα 11:00-13:00.
Η ομάδα
Παίδες

100 μ.: Παναγιώτης Καρούσος (ΓΣ Κηφισιάς), Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων)
200 μ.: Γιώργος Διάκος (ΟΦΗ)
400 μ.: Γιάννης Λογοθέτης (ΓΣ Κηφισιάς), Νίκος Εμπέογλου (ΣΑΚΑ)
800 μ.: Χρήστος Κοτίτσας (Δεσκάτη), Αγγελος Βασιλείου (ΣΑΚΑ)
1.500 μ.: Αγγελος Βασιλείου (ΣΑΚΑ)
5.000 μ.: Γιώργος- Μιχάλης Τάσσης (ΑΕΚ)
3.000 μ. στιπλ: Ανέστης Παπούλιας (ΑΕΚ)
110 μ. εμπ.: Δήμος Τσούγιας (ΓΣ Κηφισιάς)
400 μ. εμπ.: Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Ηλιούπολης)
Υψος: Γιώργος Φράγγογλου (ΟΚΦΑ Σέρρες)
Επί κοντω: Κυριάκος Κολομβάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος)
Μήκος: Αλέξανδρος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας)
Τριπλούν: Νίκος Ανδρικόπουλος (Αμεινίας Μεσογείων)
Σφαιροβολία: Κώστας Χατζημιχαήλ (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
Δισκοβολία: Ανδρέας Θανάσης (ΑΖΕ Ζακύνθου)
Σφυροβολία: Γιάννης Μπείκος (Αίολος Μακεδονίας)
Ακοντισμός: Γιώργος Φωτεινόπουλος (ΑΟ Σπύρος Λούης Κ.)
Δέκαθλο: Κώστας Λογδανίδης(ΓΕ Νάουσας)
4Χ100 μ.: Ζήκος, Καρούσος, Διάκος, Λογοθέτης
4Χ400 μ.: Λογοθέτης, Εμπέογλου, Κοτίτσας, Λεβαντίνος

Νεάνιδες
100 μ.: Ολυμπία Μπέκου - Φέρρες (Βεργίνα), Παναγιώτα Ταμπούρη (ΟΦΚΑ Σέρρες)
200 μ.: Ολυμπία Μπέκου - Φέρρες (Βεργίνα), Μαριάμ Τζογάνη (ΓΕ Αγρινίου)
400 μ.: Βαρβάρα Γρίλλου (ΓΣ Κερατσινίου), Μαρία - Μύρτα Αργυρού (ΑΣ Αθλοκίνηση Μ.)
800 μ.: Κατερίνα Κουτλή (Αμεινίας Μεσογείων)
1.500 μ.: Ζωή Ανδρικοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης)
5.000 μ.: Σταυρούλα Χρυσαειδή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
3.000 μ. στιπλ: Σταυρούλα Χρυσαειδή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
100 μ. εμπ.: Κλεάνθη Σάντα (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω)
400 μ.: Δωροθέα Αντζουλάτου (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
Υψος: Ελευθερία Χριστογεώργου (ΓΣ Βέλος Παλαιού Φ.)
Επί κοντώ: Γαβριέλλα Μανίκη (Πανιώνιος)
Μήκος: Σωτηρία Τσιάβου (ΑΓΣΙ)
Τριπλούν: Νεφέλη Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς)
Σφαιροβολία: Λεμονιά Σακελάρη (ΣΚΑ Δράμας)
Δισκοβολία: Δήμητρα Ζώτου (ΓΣ Μανδρών)
Σφυροβολία: Δήμητρα Ζώτου (ΓΣ Μανδρών)
Ακοντισμός: Θεοδώρα Αραμπατζή (ΓΣ Σέρρες 93)
Επταθλο: Χριστίνα - Κατερίνα Κουβέλη (ΓΑΣ Αλεξάνδρειας)
4Χ100 μ.: Μπέκου - Φέρρες, Τζογάνη, Ταμπούρη, Σάντα    
4Χ400 μ.: Αργυρού, Γρίλλου, Κουτλή, Αντζουλάτου

 

Πηγή: Γραφείο τύπου ΣΕΓΑΣ

-