Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α/Γ και Νέων 25-26/7. Η Προκήρυξη

Η κορυφαία διοργάνωση στο εσωτερικό σε συλλογικό επίπεδο, το πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών και Νέων Ανδρών-Γυναικών θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 25 και 26 Ιουλίου στο Ολυμπιακό στάδιο της Αθήνας στο Μαρούσι.

Η προκήρυξη του πρωταθλήματος με όλες τις λεπτομέρειες διεξαγωγής, το ωρολόγιο πρόγραμμα, οικονομικές διευκρινίσεις, πίνακες βαθμολόγησης, έντυπα συμμετοχής και άλλα χρήσιμα στοιχεία δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα του ΣΕΓΑΣ.

Τα πρωταθλήματα είναι αφιερωμένα σε δύο μεγάλες μορφές του ελληνικού αθλητισμού, του Ηλία Μισαηλίδη και του Κώστα Παπαναστασίου αντίστοιχα.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα είναι το παρακάτω ενώ ολόκληρη την προκήρυξη και τα έντυπα συμμετοχής πατήστε εδώ για να τα κατεβάσετε.

 

ΟΑΚΑ, ΣΑΒΒΑΤΟ, 25 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015

ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

 

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Α/Γ

Προκριματικός/
Τελικός

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

9:00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός

Κ1 - Όριο: 57,50μ.

9:00

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Κεντρικό - Όριο: 42,00μ.

9:30

100μ. με Εμπόδια

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

9:50

110μ. με Εμπόδια

Α

Προκριματικές Σειρές

 

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Α

Προκριματικός 2 group

2 στρώματα - Όριο: 2,05μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Α

Προκριματικός 2 group

2 στρώματα - Όριο: 4,70μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Γ

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 5,80μ.

10:20

100μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

10:45

100μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

11:00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Γ

Προκριματικός

Κεντρικό - Όριο: 44,00μ.

11:00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός A΄& Β΄group

Κ1 - 2 βαλβίδες - Όριο: 15,60μ.

11:00

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Α

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 15,10μ.

11:20

400μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

11:45

400μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

       

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

 

17:00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κ1

18:15

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:20

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:30

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

Kεντρικό

18:45

100μ. με Εμπόδια

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:50

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:00

110μ. με Εμπόδια

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:15

100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:25

100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κεντρικό

19:35

400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:45

400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:50

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:55

1500μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

20:05

1500μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

20:10

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κεντρικό

20:15

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

20:25

1500μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

20:35

3.000μ. με Φ.Ε.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:55

3.000μ. με Φ.Ε.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

21:20

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:29

4 X 100μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:35

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

21:44

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

21:53

4 X 100μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3

 

 

ΟΑΚΑ, ΚΥΡΙΑΚΗ, 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015

 

 

 

 

 

ΠΡΩΪΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

 

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

Α/Γ

Προκριματικός/
Τελικός

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

9:00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός

Κ1 - Όριο: 48,00μ.

9:00

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός Α΄group

Κεντρικό - Όριο: 47,00μ.

9:30

400μ. με Εμπόδια

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

9:55

400μ. με Εμπόδια

Α

Προκριματικές Σειρές

 

10:00

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

Προκριματικός 2 group

2 στρώματα - Όριο: 3,60μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Γ

Προκριματικός 2 group

2 στρώματα - Όριο: 1,70μ.

10:00

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Γ

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 12,60μ.

10:15

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

Προκριματικός Β΄group

Κεντρικό - Όριο: 47,00μ.

10:25

800μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

10:45

800μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

11:00

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Α

Προκριματικός 2 group

2 σκάμματα - Όριο: 7,30μ.

11:05

200μ.

Γ

Προκριματικές Σειρές

 

11:10

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

Προκριματικός A΄& Β΄group

Κ1 2 βαλβίδες - Όριο: 12,80μ.

11:15

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

Προκριματικός

Κεντρικό ή Κ2- Όριο: 64,00μ.

11:25

200μ.

Α

Προκριματικές Σειρές

 

       

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

   

 

 

 

17:00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κ1

17:05

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17:10

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κεντρικό

17:45

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:05

400μ. με Εμπόδια

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:10

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:15

400μ. με Εμπόδια

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:25

200μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:35

200μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:40

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:45

800μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18:50

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κεντρικό

18:55

800μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κεντρικό

19:05

5.000μ.

Α

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19:25

5.000μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

20:00

4 X 400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

20:09

4 X 400μ.

Γ

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

20:20

4 X 400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

 

20:29

4 X 400μ.

Α

ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

 

 

Πηγή: Γραφείο τύπου ΣΕΓΑΣ

-