«Γιτάνεια», «Ορσίππεια», «Δεπάστας», «Βραϊμάκης» επόμενοι αγώνες στίβου.

Αγώνες στίβου σε διάφορα μέρη της επικράτειας διοργανώνουν διάφοροι σύλλογοι με την συνεργασία του ΣΕΓΑΣ, της τοπικής και περιφερειακής αυτοδιοίκησης και άλλων τοπικών φορέων.
Αγώνας τόνωσης του τοπικού , και όχι μόνο, στιβικού ενδιαφέροντος αλλά και προετοιμασίας ενόψει των πανελληνίων πρωταθλημάτων και άλλων διοργανώσεων   
 
4α Γιτάνεια στην Ηγουμενίτσα 31/5
Ο Γ.Σ. Πρωτέας Ηγουμενίτσας σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Θεσπρωτίας και την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΗΠΕΙΡΟΥ συνδιοργανώνουν αγώνες στίβου, με την υποστήριξη του Δήμου Ηγουμενίτσας.
Οι αγώνες με την ονομασία «4α Γιτάνεια» θα γίνουν στο δημοτικό στάδιο Ηγουμενίτσας, την Κυριακή 31 Μαίου.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα με τα αντίστοιχα αγωνίσματα και τις ηλικιακές κατηγορίες είναι το παρακάτω. 
Κατεβάστε ολόκληρη την προκήρυξη εδώ.
 
15:30   50Μ. ΠΚΒ΄ΜΙΝΙ ΜΗΚΟΣ ΠΚΒ΄(Βόρειο σκάμμα)-
        ΜΙΝΙ ΠΚΒ΄ ( Νότιο σκάμμα ) ΜΠΑΛΑ 1 Kgr  ΠΠ Β΄          
        ΜΙΝΙ & ΠΚ Β΄ ΜΙΝΙ
15:45   50μ. ΠΠΒ΄ΜΙΝΙ  
16:00   60μ. ΠΚΒ΄  
16:15   60μ. ΠΠΒ΄  
16:30   600Μ ΠΚ Β΄ΜΙΝΙ ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ΄ΜΙΝΙ( Βόρειο σκάμμα )-
        ΠΠΒ΄ ( Νότιο σκάμμα ) ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΒ΄ & ΣΦΑΙΡΑ ΠΚΒ΄
16:35   600Μ ΠΠ Β΄ΜΙΝΙ  
16:40   1000Μ ΠΚ Β΄  
16:45   1000Μ ΠΠ Β΄  
16:50   30μ.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΤΙΒΟΥ   Γ.Σ.  ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ  
 
…………………
17:30   400Μ Γ ΜΗΚΟΣ ΠΠ Α΄- ΑΝΔΡΩΝ ΣΦΑΙΡΑ ΠΠ Α΄-ΠΑΙΔΩΝ -ΑΝΔΡΩΝ
17:40   400Μ Α  
17:50   100Μ Γ  
18:00   100Μ Α  
18:10   80Μ ΠΚ Α΄  
18:20   80Μ ΠΠ Α΄ ΜΗΚΟΣ ΠΚ Α΄- ΓΥΝΑΙΚΩΝ 
18:30   150Μ ΠΚ Α΄  
18:40   150Μ ΠΠ Α΄  ΣΦΑΙΡΑ ΠΚ Α΄ -ΓΥΝΑΙΚΩΝ
18:50   300Μ ΠΚ Α΄  
18:55   300Μ ΠΠ Α΄  
19:05   200Μ Γ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΠΑ΄ -ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 
19:15   200Μ Α  
19:25   600Μ ΠΚ Α΄  
19:35   600Μ ΠΠ Α΄  
19:45   1500Μ Γ  
19:55   1500Μ Α  
ΣΗΜΕΙΩΣΗ : 
Οι ώρες των αγωνισμάτων θα είναι κυλιόμενες: (όταν τελειώνει το ένα αγώνισμα θα ξεκινάει το άλλο, δηλαδή βάσει του προγράμματος, χωρίς να συμπιέζεται το πρόγραμμα).
Οι απονομές θα γίνονται κατά την διάρκεια των αγώνων, αλλά και μετά το τέλος αυτών.
   
34α Οσίππεια στα Μέγαρα  24/5
Ο Α.Ο. Μεγάρων, η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Δυτικής Αττικής και ο Δήμος Μεγάρων με τη συνεργασία του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. διοργανώνουν τους αγώνες στίβου με την επωνυμία «34α ΟΡΣΙΠΠΕΙΑ 2015», που θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 24 Μαίου στο στάδιο «Μεγαρέων Ολυμπιονικών»  
Οι δηλώσεις συμμετοχής των αθλητών –τριών θα γίνονται στη Γραμματεία των αγώνων, 45 λεπτά πριν την τέλεση του αγωνίσματος, με αυτοπρόσωπη παρουσία και με το δελτίο του αθλητή –τριας του ΣΕΓΑΣ.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα με τα αντίστοιχα αγωνίσματα και τις ηλικιακές κατηγορίες είναι το παρακάτω. 
Κατεβάστε ολόκληρη την προκήρυξη εδώ.
 
15:30   100 Εμπ. ΠΠΑ΄ 
15:45   100 Εμπ Κ 
16:00   110 Εμπ. Ε ΜΗΚΟΣ ΠΚΑ'
16:10   110 Εμπ Α 
16:20   80μ ΠΠΑ 
16:35   80μ ΠΚΑ 
16:50   100μ Γ ΜΗΚΟΣ ΠΠΑ'
17:05   100μ Α 
17:20   200μ Γ 
17:35   200μ Α 
17:50   600μ ΠΠΑ ΜΗΚΟΣ Κ - Γ
18:00   300μ ΠΚΑ 
18:10   400μ Α 
18:20   400μ Γ 
18:30   800μ Α 
18:40   800μ Γ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΠΑ' -  Π
19:20   ΤΡΙΠΛΟΥΝ Κ – Γ
 
«Ευάγγελος Δεπάστας» στο Σχηματάρι 3/6 
Στο στάδιο που φέρει το όνομά του μεγάλου έλληνα πρωταθλητή των μεσαίων αποστάσεων, θα διεξαχθούν και φέτος οι αγώνες «Ευάγγελος Δεπάστας» την Τετάρτη 3 Ιουνίου.
Τους αγώνες διοργανώνει ο Γυμναστικός Σύλλογος Ερμής Σχηματαρίου σε συνεργασία με το Δήμο Τανάγρας (ΔΗ.Κ.Ε.Τ) και την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Ανατολικής Στερεάς-Ευβοίας.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα με τα αντίστοιχα αγωνίσματα και τις ηλικιακές κατηγορίες είναι το παρακάτω. 
Κατεβάστε ολόκληρη την προκήρυξη εδώ.
 
17:30    Επί κοντώ ANΔ.
18:00   150μ ΠΠ-Α Μήκος ΓΥΝ.
18:15   150μ ΠΚ-A 
18:30   80μ ΠΠ-Α 
18:45   80μ ΠΚ-Α 
19:00   100μ ΑΝΔ Ύψος ΓΥΝ
19:15   100μ ΓΥΝ 
19:30   300μ ΠΠ-Α Μήκος ΑΝΔ
19:40   300μ. ΠΚ-Α Επί κοντώ ΓΥΝ.
19:50   80μ ΕΜΠ ΠΚ-Α 
20:00   100μ ΕΜΠ ΓΥΝ 
20:10   110μ ΕΜΠ ΑΝΔ 
20:20   600μ ΠΠ-Α 
20:30   600μ ΠΚ-Α 
20:40   400μ ΑΝΔ. 
20:50   400μ ΓΥΝ. 
21:00   800μ ΑΝΔ. Τριπλούν ΓΥΝ.
21:10   800μ ΓΥΝ 
21:20   1500μ ΑΝΔ. 
21:30   1500μ ΓΥΝ 
21:40   200μ ΑΝΔ 
21:50   200μ ΓΥΝ 
 
«Δημήτρης Βραϊμάκης» στη Χαλκίδα 30/5 
Ο Γυμναστικός Σύλλογος Νεάπολης Χαλκίδος, σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς-Εύβοιας, διοργανώνουν, αγώνες στίβου στη μνήμη του «Δημήτρη Βραιμάκη», το Σάββατο 30 Μαίου στο δημοτικό στάδιο της Χαλκίδας. 
Το ωρολόγιο πρόγραμμα με τα αντίστοιχα αγωνίσματα και τις ηλικιακές κατηγορίες είναι το παρακάτω. 
Κατεβάστε ολόκληρη την προκήρυξη εδώ.
 
16.00   60Μ ΠΚΒ ΠΟΛΥΑΘΛΟΥ, ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΚΑ-Γ
16.45   150Μ ΠΠΑ, 
17.00   150Μ ΠΚΑ ΜΗΚΟΣ ΠΚΒ ΠΟΛΥΑΘΛΟΥ 
17:20   300Μ ΕΜΠ ΠΚΑ  
17:30   400Μ ΕΜΠ Κ-Γ  
17:45   200Μ Π-Α  
18:00   200Μ Κ-Γ ΚΟΝΤΩ ΠΚΒ-Γ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚΒ ΠΟΛΥΑΘΛΟΥ
18.15   50Μ ΜΙΝΙ ΠΠ  
18:45   50Μ ΜΙΝΙ ΠΚ  
19:15   1000Μ ΠΚΒ ΠΟΛΥΑΘΛΟΥ  
19:30   600Μ ΠΠΑ ΜΗΚΟΣ ΠΠΑ-Α ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΠΑ-Α
19:45   600Μ ΠΚΑ  
20:00   300Μ ΠΠΑ  
20:15   300Μ ΠΚΑ  
20:30   400Μ Π-Α  
20:40   400Μ Κ-Γ  

20:50   3000Μ ΠΠΑ-Α

 

Πηγή: Γραφείο τύπου ΣΕΓΑΣ

 
 
 

Καλεντάρι

Skyros Run 2021

Skyros Run 2021

Αυγ 28, 2021 Rate: 0.00

Αποτελέσματα