Το 2o KREKONIAN run διοργανώνεται από τον Σύνδεσμο των Εν Αττική Λαγκαδινών την Κυριακή 11 Αυγούστου στα Λαγκάδια Γορτυνίας.

Ο ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ θα πραγματοποιήσει διήμερη εκδρομή το Σάββατο 21 και την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019 για συμμετοχή στον 13ο ΓΥΡΟ ΛΙΜΝΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2019.

Ο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΡΟΥΣΙΟΥΝΑΣ, Ο Παναγιώτης Παπαβασιλείου και ο ΣΕΒΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ με την αιγίδα της ΕΟΣΛΜΑ-Υ διοργανώνουν στην γενέτειρα του Παναγιώτη Παπαβασιλείου την ΦΡΟΥΣΙΟΥΝΑ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ τον 9ο ΛΑΪΚΟ ΑΓΩΝΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ 7 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ στις 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2019, ΗΜΕΡΑ Παρασκευή, Γιορτή της Αγίας Παρασκευής.

 

6 Χιλιόμετρα

 

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ AΠO ΑΡΙΘΜΟΣ
1ος Δημήτριος Σκαπέτης 22' 08" Βαθύ-Σάμος 148
2ος Νικόλαος Τσιδώνης 22' 55" Βαθύ-Σάμος 129
3ος Anas Almassri Isam 24' 08" Παλαιστίνη 131
4ος Κωνσταντίνος Γκαραγκούνης 24' 20" ΣΟΑ Χώρας Σάμου 191
5ος Τάκης Φώκος 25' 03" Βαθύ-Σάμος 153
6ος Βασίλης Καλλινιώτης 25' 33" Καρλόβασι-Σάμος 186
7ος Δημήτριος Σακελλάρης 26' 17" Χώρα-Σάμος 113
8ος Νικόλαος Βουτσινάς 27' 10" Αθήνα 115
9ος Μιλτιάδης Γαρουφαλής 27' 41" Βαθύ-Σάμος 116
10ος Mohamed Yacine Ousmina 27' 59" Γκαμπόν 135
11ος Εμμανουήλ Μοσχονάς 28' 33" Πυθαγόρειο-Σάμος 122
12ος Εμμανουήλ Πρωτογεράκης 28' 53" Άνω Βαθύ-Σάμος 160
13ος Παναγιώτης Τσιότσιου 29' 06" Βαθύ-Σάμος 118
14ος Ντανιέλ Τσεγκλάζ 29' 36" Βαθύ-Σάμος 114
15ος Αναστάσιος Χατζημιχάλης 29' 50" Παλαιόκαστρο-Σάμος 110
16ος Ιωάννης Γεωργαντζέλος 30' 07" Πυθαγόρειο-Σάμος 175
17ος Νεκτάριος Καζόγλου 30' 09" Κοκκάρι-Σάμος 130
18ος Αθανάσιος Κονταξής 30' 10" Πύργος-Σάμος 156
19ος Εμμανουήλ Θεοχάρους 30' 26" Κουμαριώνας-Σάμος 140
20ος Αθανάσιος Πάσχος 30' 36" Κολινδρός Πιερίας 123
21ος Γεώργιος Θάνος 31' 43" Μύλοι-Σάμος 145
22ος Γεράσιμος Κουρκουμέλης 31' 50" Πυθαγόρειο-Σάμος 158
23ος Γεώργιος Βακιάρος 31' 54" Παλαιόκαστρο-Σάμος 107
24ος Νικόλαος Βουτσινάς 31' 54" Αθήνα 115
25ος Ιωάννης Παπαγεωργίου 32' 05" Βαθύ-Σάμος 181
26ος Στέργιος Κράιας 32' 05" Βαθύ-Σάμος 152
27ος Αθανάσιος Δρόσος 32' 32" Αγιά Λάρισας 163
28ος Φώτης Αργυρίου 33' 32" Βαθύ-Σάμος 192
29ος Κωνσταντίνος Καρακώστας 32' 55" Μυτιληνιοί-Σάμος 149
30ος Διονύσιος Νιώτης 33' 00" Μύλοι-Σάμος 155
31ος Abdullah Abu Senan 33' 01" Παλαιστίνη 132
32ος Soren Olesen 33' 08" Δανία 134
33ος Χρήστος Μπενετάτος 33' 40" Βαθύ-Σάμος 157
34ος Αναστάσιος Σοφούλης 34' 10" Αθήνα 193
35ος Κωνσταντίνος Σημαντήρας 34' 20" Βαθύ-Σάμος 127
36ος Μιχαήλ Κριτσωτάκης 34' 24" Βαθύ-Σάμος 137
37ος Ιωάννης Βυθούλκας 34' 52" Κοντέϊκα-Σάμος 201
38ος Αιμίλιος Μιχαλάκης 35' 02" Αθήνα 176
39ος Καρβελάς 37' 30" Βαθύ-Σάμος 202
40ος Στέλιος Κουτράκης 37' 31" Χώρα-Σάμος 172
41η Σιμέλα Μαραπά 37' 42" Καρλόβασι-Σάμος 143
42ος Κωνσταντίνος Καραγεωργίου 38' 48" Κοκκάρι-Σάμος 169
43ος Γεώργιος Τόσκας 38' 53" Κοκκάρι-Σάμος 128
44ος Γεώργιος Χατζηλίας 39' 10" Χώρα-Σάμος 173
45ος Άλκης Πόθος 41' 32" Μυτιληνιοί-Σάμος 180
46η Μαρία Χάρμα 42' 02" Βαθύ-Σάμος 106
47ος Δημήτριος Βλασσιάδης 42' 21" Βαθύ-Σάμος 197
48ος Κωνσταντίνος Αντωνίου 42' 21" Παλαιόκαστρο-Σάμος 168
49ος Γεώργιος Κοντογιάννης 43' 03" Βαθύ-Σάμος 170
50ος Στέλιος Τσολακάκης 43' 03" Βαθύ-Σάμος 178
51ος Ιωάννης Μαραπάς 37' 14" Καρλόβασι-Σάμος 141
52η Νικολίνα Μαραπά 46' 00" Καρλόβασι-Σάμος 144
53ος Μάριος Λιόλιος 46' 00" Βαθύ-Σάμος 162
54ος Κωνσταντίνος Βογιατζής 46' 00" Βαθύ-Σάμος 159
55ος Σταύρος Βασιλείου 47' 33" Βαθύ-Σάμος 171
56η Σοφία Τεστέμπαση 47' 43" Πτολεμαΐδα 102
57η Καλλιόπη Βασιλείου 49' 20" Βαθύ-Σάμος 177
58η Βασιλική Βιδάλη 50' 12" Παλαιόκαστρο-Σάμος 112
59ος Εμμανουήλ Παπαφακλής 50' 12" Βαθύ-Σάμος 111
60η Βασιλική Χατζημιχάλη 52' 10" Παλαιόκαστρο-Σάμος 108
61ος Νικόλαος Σερασκέρης 52' 10" Χώρα-Σάμος 124
62ος Γεώργιος Κόντης 53' 38" Βαθύ-Σάμος 174
63η Ελένη Χούμα 55' 00" Κοκκάρι-Σάμος 187
64η Αντωνία Πείου 55' 00" Βαθύ-Σάμος 198

 

1 Χιλιόμετρο

 

ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ AΠO ΔΡΟΜΕΑ
1 Αντωνάκος Μιχάλης Χώρα-Σάμος 45
2 Βακιάρου Αναστασία-Μαρία Παλαιόκαστρο-Σάμος 8
3 Βακιάρου Ανθούλα Παλαιόκαστρο-Σάμος 7
4 Βασσάλος Παύλος Χώρα-Σάμος 37
5 Βασσάλου Ιωάννα Χώρα-Σάμος 38
6 Βασσάλος Νικόλαος-Ταξιάρχης Χώρα-Σάμος 36
7 Βενέτης Γεώργιος Χώρα-Σάμος 183
8 Βενέτης Νίκος Χώρα-Σάμος 184
9 Βολακάκη Ευαγγελία Μαραθόκαμπος-Σάμος 189
10 Βολακάκη Νικολέτα Μαραθόκαμπος-Σάμος 188
11 Γιαννακής Μιχαήλ-Άγγελος Χώρα-Σάμος 47
12 Ούρσον Μόνικα-Ιωάννα Χώρα-Σάμος 49
13 Δημητρακόπουλος Αχιλλέας Χώρα-Σάμος 179
14 Δρόσος Αθανάσιος Λάρισα 163
15 Ζαχαρή Μελίνα Χώρα-Σάμος 6
16 Ζαχαρής Νικηφόρος Χώρα-Σάμος 1
17 Θεοδώρου Θεόδωρος Χώρα-Σάμος 97
18 Θολιώτης Αλέξανδρος Μυτιληνιοί-Σάμος 96
19 Καβουκτσίδης Ηλίας Χώρα-Σάμος 32
20 Κάππας Χρήστος Χώρα-Σάμος 58
21 Καραγιαννίδη Ιφιγένεια Χώρα-Σάμος 29
22 Καραγιαννίδης Κωνσταντίνος Χώρα-Σάμος 26
23 Καραγιαννίδης Φίλιππος Χώρα-Σάμος 27
24 Καραγιάννης Ευάγγελος Πυθαγόρειο-Σάμος 93
25 Κοντοβάς Χρήστος Χώρα-Σάμος 70
26 Κουτράκη Καλλιόπη Χώρα-Σάμος 62
27 Κόττορου Βασιλεία Χώρα-Σάμος 69
28 Κριτσωτάκης Αριστείδης Βαθύ-Σάμος 190
29 Κυμπαροπούλου Κωνσταντίνα Χώρα-Σάμος 196
30 Κωνσταντάρα Ευφροσύνη Χώρα-Σάμος 5
31 Κωνσταντάρα Μαρία-Ειρήνη Χώρα-Σάμος 4
32 Λεμπούσης Παναγιώτης Χώρα-Σάμος 24
33 Λεμπούσης Χρυσοβαλάντης Χώρα-Σάμος 23
34 Μακροθανάση Γκλόρια-Εύα Χώρα-Σάμος 95
35 Μανωλίτσα Δήμητρα-Κωνσταντίνα Χώρα-Σάμος 65
36 Μάρκου Μιλτ. Ελευθέριος Χώρα-Σάμος 199
37 Μάρκου Ελευθ. Μιλτιάδης Χώρα-Σάμος 92
38 Μάρκου Χαραλ. Μιλτιάδης Χώρα-Σάμος 200
39 Μπενετάτου Έλενα Μυτιληνιοί-Σάμος 53
40 Μυλωνά Γεωργία Βαθύ-Σάμος 186
41 Μπενετάτου Κωνσταντίνα Μυτιληνιοί-Σάμος 54
42 Μυτιληναίος Δημήτρης-Σιδέρης Χώρα-Σάμος 66
43 Μυτιληναίος Πέτρος-Σιδέρης Χώρα-Σάμος 65
44 Νικολαϊδης Αβραάμ-Ραφαήλ Χώρα-Σάμος 2
45 Νικολαϊδης Γεώργιος Χώρα-Σάμος 79
46 Νικολαΐδου Αναστασία-Μαρία Χώρα-Σάμος 4
47 Παπαθεοδώρου Μελία Χώρα-Σάμος 3
48 Παπανικολάου Άννα Χώρα-Σάμος 31
49 Παπανικολάου Μαίρη Χώρα-Σάμος 30
50 Παπανικολάου Μάριος Χώρα-Σάμος 29
51 Παπαϊωάννου Παύλος Χώρα-Σάμος 100
52 Παπασταύρος Εμμανουήλ Χώρα-Σάμος 78
53 Παπασταύρος Παυσανίας Χώρα-Σάμος 77
54 Πεστιμαλτζόγλου Πέτρος Χώρα-Σάμος 28
55 Πήττα Μαριάννα Χώρα-Σάμος 94
56 Πόθος Άρης Μυτιληνιοί-Σάμος 98
57 Σημαντήρα Εμμανουέλα Βαθύ-Σάμος 17
58 Στεργίου Λάμπρος Χώρα-Σάμος 10
59 Σταύρου Αγγελική Χώρα-Σάμος 71
60 Σταύρου Αγγελική-Μαρία Χώρα-Σάμος 146
61 Σταύρου Μιχαέλα-Νεφέλη Χώρα-Σάμος 147
62 Σταύρου Μυρσίνη-Μαρία Χώρα-Σάμος 72
63 Σωτηράκη Βασιλική Χώρα-Σάμος 57
64 Ταυσάνογλου Γεώργιος Πυθαγόρειο-Σάμος 43
65 Ταυσάνογλου Μιχάλης Πυθαγόρειο-Σάμος 44
66 Ταφίλη Αλίκη Μυτιληνιοί-Σάμος 55
67 Ταφίλη Μαρία Μυτιληνιοί-Σάμος 54
68 Τραγάνη Κωνσταντίνα Μυτιληνιοί-Σάμος 18
69 Τριτσινιώτης Δημήτρης Βαθύ-Σάμος 63
70 Τσιτσιγκρώνη Ελευθερία Χώρα-Σάμος 16
71 Τσιτσιγκρώνης Ορέστης Χώρα-Σάμος 19
72 Τραγάνη Κωνσταντίνα Μυτιληνιοί-Σάμος 68
73 Φεργάδη Μαρία Ηραίον-Σάμος 5
74 Φώκου Μεταξία Βαθύ-Σάμος 169
75 Φωτάκη Ραφαηλία Χώρα-Σάμος 91
76 Χάρμα Άγγελος Βαθύ-Σάμος 9
77 Χατζηλίας Μιχαήλ Χώρα-Σάμος 90
78 Χατζησταματίου Βασιλική Χώρα-Σάμος 39

 

 

100 Μέτρα

 

ΑΡΙΘΜΟΣ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ AΠO ΑΡΙΘΜΟΣ
1 Αναγνώστου Κυριάκος Βαθύ-Σάμος "Μέλισσα" 88
2 Γαρουφαλή Ευαγελλία Ηραίον-Σάμος 66
3 Δελιγιάννη Δώρα Βαθύ-Σάμος "Μέλισσα" 87
4 Ζαχαρή Μελίνα Χώρα-Σάμος 6
5 Θολιώτης Δημήτριος Μυτιληνιοί-Σάμος 133
6 Καραγιάννης Φώτης Βαθύ-Σάμος "Μέλισσα" 86
7 Καλοτίνης Γεώργιος Βαθύ-Σάμος "Μέλισσα" 82
8 Κοντοπάνος Δημήτριος Χώρα-Σάμος 136
9 Κουτράκης Παντελής Χώρα-Σάμος 56
10 Λαϊνάς Θεμιστοκλής Βαθύ-Σάμος "Μέλισσα" 85
11 Μοσχονάς Μιχαήλ Βαθύ-Σάμος "Μέλισσα" 89
12 Παγώνης Αντώνιος-Ανδρέας Χώρα-Σάμος 164
13 Σαλαμανίκας Σπύρος-Ανδρέας Βαθύ-Σάμος "Μέλισσα" 83
14 Σκούτα Ζωή Βαθύ-Σάμος "Μέλισσα" 80
15 Σοφιανός Πέτρος Πυθαγόρειο-Σάμος 139
16 Τσουκαλά Γραμματική Βαθύ-Σάμος "Μέλισσα" 84

Η  9η συνεχόμενη διοργάνωση του μεγαλύτερου ορεινού αγώνα τρεξίματος στην Ελλάδα, το Zagori Mountain Running, είναι έτοιμη να υποδεχτεί πάνω από 2.300 Έλληνες και ξένους αθλητές, οι οποίοι θα τρέξουν στους  4 αγώνες , αλλά και  θα συμμετέχουν στις παράλληλες  εκδηλώσεις και δράσεις έμπρακτης προσφοράς για το περιβάλλον και την κοινωνία ,μαζί με  χιλιάδες  επισκέπτες που αναμένονται στην περιοχή .Το Zagori Mountain Running , η πιο μεγάλη γιορτή του  ορεινού αθλητισμού, βάζει τον πήχη ακόμη ψηλότερα και υπόσχεται ένα μοναδικό τριήμερο με αγωνιστικό ενδιαφέρον, διασκέδαση και χαρά! 

 

Α/Α Α/Α ΦΥΛΟΥ Bib ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΦΥΛΟ ΕΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ
6km              
1. 1 63 CAPPAET TREDERIC M 2000   20:38
2. 2 458 ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ M 1989 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20:57
3. 3 10 ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M 1991 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 20:59
4. 4 21 ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ ΒΑΣΊΛΕΙΟΣ M 1987 ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 20:59
5. 5 153 ΠΑΡΟΥΤΟΓΛΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ M 1980 MYATHLETE - CHOZEN TEAM 21:49
6. 6 140 ΝΙΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ M 1977 ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΑΠΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 21:54
7. 7 410 ΚΑΤΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ M 1987 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 21:57
8. 8 94 ΚΟΥΕΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M 1993 ADIDAS RUNNERS ATHENS 22:55
9. 9 168 ΣΑΡΑΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M 1997 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 23:43
10. 10 28 ΒΑΡΔΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ M 1995 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 23:50
11. 11 117 ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M 1974 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 24:09
12. 12 92 ΚΟΝΤΙΖΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ M 1971 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 24:30
13. 13 163 ΡΙΤΣΙΝΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M 1986 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 24:41
14. 14 80 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ M 1970 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 24:44
15. 15 169 ΣΑΡΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ M 1989 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 24:51
16. 16 18 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M 1975 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 25:04
17. 17 173 ΣΟΥΛΕΛΕΣ ΘΟΔΩΡΗΣ M 1982 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 25:07
18. 18 79 ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ M 1970 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 25:17
19. 19 74 ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 1977 ΣΑΦΑΝΣ 25:25
20. 20 457 ΚΑΤΣΙΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1945 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 25:59
21. 1 143 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΛΕΞ F 1970 ORAMIQUE 26:04
22. 2 71 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑ F 1981   26:19
23. 3 76 ΙΒΑΝΟΦΣΚΑΓΙΑ ΤΑΤΙΑΝΑ F 1977 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 26:21
24. 4 881 ΓΕΩΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ F 1970 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 26:36
25. 21 124 ΜΗΤΡΑΚΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ M 1987 Α. Ε. Α. Ε 26:49
26. 22 112 ΜΑΚΡΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ M 1977 ORAMIQUE 26:56
27. 23 87 ΚΑΦΕΝΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ M 1972 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 27:04
28. 24 11 ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1989   27:07
29. 25 8 ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ M 1988   27:08
30. 26 172 ΣΙΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M 1974 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 27:10
31. 27 106 ΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1987 NEA SMYRNI RUNNING TEAM 27:15
32. 28 444 ΚΕΛΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ M 1993 ADIDAS RUNNERS ATHENS 27:18
33. 29 170 ΣΑΡΡΗΣ ΘΩΜΑΣ M 1974 Α.Π.Σ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ ¨ΖΕΥΣ¨ 27:31
34. 30 387 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ M 1973 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 27:35
35. 31 70 ΖΕΡΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M 1991 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 27:39
36. 32 147 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M 1990 NEA SMYRNI RUNNING TEAM 27:41
37. 33 20 ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ M 1981 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 27:46
38. 34 6 WARCHOLIK ADAM M 1977 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 27:59
39. 35 57 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1964 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 28:01
40. 36 155 ΠΑΣΤΕΛΑΣ ΔΑΝΙΗΛ M 1969 ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΡΕΧΩ 28:01
41. 37 128 ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ M 1967   28:14
42. 38 103 ΛΕΦΑΣ ΗΛΙΑΣ M 1978 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 28:18
43. 39 98 ΚΥΠΑΡΙΣΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1976 ADIDAS RUNNERS ATHENS 28:20
44. 40 131 ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ M 1974 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 28:21
45. 5 171 ΣΑΡΤΖΕΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ F 1971 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 28:25
46. 41 60 ΔΡΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 1977 ΣΔΥ ΑΘΗΝΑΣ 28:28
47. 42 712 ΝΤΟΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 1964 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 28:35
48. 43 471 ΜΑΡΑΣ ΑΡΗΣ M 1946 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 28:41
49. 44 393 ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ M 1979 RAFINA RUNNERS 28:42
50. 45 154 ΠΑΣΙΠΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ M 1972 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 28:46
51. 6 127 ΜΟΛΤ ΚΟΡΝΗΛΙΑ F 1973 ADIDAS RUNNERS ATHENS 29:04
52. 46 853 ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M 1977 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 29:08
53. 47 157 ΠΛΕΣΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 1979 COSMOTE RUNNING TEAM 29:15
54. 48 138 ΜΥΛΩΝΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ M 1990 NEA SMYRNI RUNNING TEAM 29:19
55. 49 418 ΚΑΡΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΘΕΜΟΣΤΟΚΛΗΣ M 1963 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 29:26
56. 50 384 ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΊΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ M 1992 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 29:31
57. 51 54 ΠΟΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1984 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 29:49
58. 52 32 ΓΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 1978 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 29:50
59. 53 162 ΡΗΓΑΣ ΜΑΡΙΟΣ M 1976 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 29:56
60. 54 15 ΑΝΘΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ M 1988 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 30:02
61. 55 40 ΓΚΟΥΒΕΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1972 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 30:06
62. 56 101 ΛΑΜΠΡΟΔΗΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 1981 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 30:22
63. 57 149 ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ M 1978 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 30:23
64. 58 137 ΜΠΟΥΣΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 1960 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 30:24
65. 59 367 ΤΣΙΑΜΑΚΗΣ TSIAMAKIS M 1972 ΝΙΚΗ ΡΟΔΟΥ 30:37
66. 60 910 HARTIGAN FIACH M 2005 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 30:39
67. 61 200 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ M 1982 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 30:42
68. 62 77 ΚΟΥΚΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1974   30:44
69. 63 14 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ M 1980 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 30:51
70. 64 13 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 1983 ΦΕΝΕΟΣ 30:52
71. 65 984 ΠΑΡΜΑΤΖΟΓΛΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ M 1977 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 30:54
72. 66 476 ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΣ M 1951 ΣΑΦΑΝΣ 30:55
73. 7 167 ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ F 1980 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 30:57
74. 67 909 ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ M 1969 ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ 30:57
75. 8 408 ΓΙΑΣΕΜΙΔΗ ΧΑΡΑ F 1986 Σ.Δ.Υ.ΑΘΗΝΑΣ 30:58
76. 9 23 ΤΖΑΧΡΗΣΤΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ F 1974   31:02
77. 68 129 ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ M 1965   31:02
78. 69 65 ΠΑΝΤΕΛΑΚΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ M 1990 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 31:10
79. 70 93 ΚΟΥΓΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ M 1990 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 31:12
80. 10 830 KUZNETSOVA LARISA F 1972 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 31:22
81. 71 38 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ M 1975 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 31:23
82. 72 225 ΣΑΚΑΧΙΟΥ ΟΒΑΝΕΣ M 1976   31:25
83. 73 174 ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1977 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 31:26
84. 74 379 ΦΑΚΙΝΟΣ ΑΡΙΣΤΑΓΟΡΑΣ M 1976 2α ΜΑΛ 31:26
85. 75 421 ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ M 1971 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 31:30
86. 11 422 ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ F 1983 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 31:30
87. 76 88 ΜΙΧΑΛΙΤΣΙΑΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1970   31:35
88. 77 158 ΡΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 1990 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 31:42
89. 78 145 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1981 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 31:44
90. 79 123 ΜΕΤΕΛ ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΤΙΕΡΡΥ M 1979 ΙΜΙΝ 31:45
91. 80 448 ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ M 1963 ΣΑΦΑΝΣ 31:56
92. 81 141 ΝΤΟΥΦΕΚΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1966 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 31:59
93. 82 37 ΓΙΑΛΑΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ M 1975 RAFINARUNNERS 32:02
94. 83 148 ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M 1975 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 32:09
95. 12 97 ΚΟΥΡΕΜΕΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ F 1990 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 32:11
96. 84 47 ΔΑΓΚΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ M 1971 Runners & Bikers Nea Makri club 32:23
97. 85 414 ΦΑΡΑΝΤΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ M 1949 Σ.Δ.Υ.ΑΘΗΝΑΣ 32:28
98. 86 240 ΣΤΡΑΝΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ M 1965 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 32:36
99. 87 52 ΑΙΔΗΜΟΣ ΜΠΑΜΠΗΣ M 1967 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 32:37
100. 88 402 ΜΠΑΚΑΣ ΜΠΑΜΠΗΣ M 1975 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 32:43
101. 89 84 ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 1970 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 32:52
102. 90 971 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ M 1980 ADIDAS RUNNERS ATHENS 33:08
103. 91 73 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 1963 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 33:14
104. 92 39 ΓΚΟΒΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ M 1962 JAGUAR DIONYSOS 33:15
105. 93 849 HARTIGAN BRIAN M 1969   33:23
106. 94 90 ΠΙΛΙΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ M 1986   33:27
107. 95 91 ΚΟΝΣΟΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ M 1962 JAGUAR DIONYSOS 33:27
108. 13 51 ΠΕΠΠΑ ΜΑΡΙΑ F 1979   33:27
109. 96 119 ΜΕΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ M 1968 ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΑΠΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 33:35
110. 97 56 ΔΙΑΚΟΥΜΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ M 1966 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 33:43
111. 98 36 ΓΕΩΡΓΑΤΣΕΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ M 1989 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 33:52
112. 99 125 ΜΗΤΣΟΚΑΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ M 1984 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 33:53
113. 14 5 WARCHOLIK SYLWIA F 1977 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 33:57
114. 100 1 GILLEN DANIEL M 1990 BURNLEY FOOTBALL CLUB 34:09
115. 101 385 ΧΟΝΔΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M 2005 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 34:10
116. 15 800 ΦΡΑΓΚΟΥ ΞΑΝΘΗ F 1982 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 34:23
117. 102 817 ΚΟΛΟΒΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ M 1973 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 34:24
118. 103 165 ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΑΚΗΣ M 1990 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 34:24
119. 104 818 ΚΑΡΑΜΕΛΕΓΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 1994 ΣΕΔΜ 34:24
120. 105 608 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1950 ΠΑΛΛΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 34:28
121. 106 930 ΧΡΥΣΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M 1968 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 34:43
122. 107 83 ΚΑΣΠΑΚΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1964   34:43
123. 108 107 ΛΙΑΣΚΟΣ ΙΩΣΗΦ M 1980 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 34:58
124. 16 368 ΤΣΙΚΛΕΙΔΗ ΠΑΡΙΣΕΝΙΑ F 1987 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 35:02
125. 109 451 ΠΑΝΑΓΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ M 1953 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 35:04
126. 110 998 ΠΑΡΑΛΙΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ M 1980 LEPANTO RUNNERS 35:09
127. 111 150 ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 1979 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 35:16
128. 112 29 ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ M 2004 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 35:18
129. 113 95 ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1989   35:22
130. 17 753 ΔΗΜΑΝΤΩΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ F 1968 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 35:26
131. 18 160 ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ F 1982 ΣΔΥΑ 35:36
132. 19 425 SUCHOCKA DOROTA F 1973 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 35:44
133. 20 434 BODZIONY MAJA F 2009 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 35:44
134. 114 245 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1979 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ 35:49
135. 115 25 ΒΑΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ M 1954 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 35:50
136. 116 17 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ M 1954 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 36:02
137. 117 239 ΤΣΟΛΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ M 2001   36:43
138. 118 27 ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ M 1975 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 36:47
139. 21 396 ΧΡΥΣΑΦΗ ΑΣΠΑΣΙΑ F 1981 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 36:49
140. 119 371 ΤΣΙΩΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ M 1976 ΑΥΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΣ 36:59
141. 22 114 ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗ F 1994 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 37:12
142. 120 459 ΤΕΣΜΕΖΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ M 1973 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 37:19
143. 121 403 ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ M 1956 Σ.Δ.Υ.ΑΘΗΝΑΣ 37:21
144. 23 409 ΓΑΙΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΛΗ F 1993 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 37:22
145. 122 166 ΣΑΪΝΗΣ ΘΟΔΩΡΟΣ M 1988 UNEMPLOYED 37:28
146. 123 86 ΓΑΒΡΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M 1968   37:30
147. 124 58 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 1945 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 37:32
148. 125 69 ΖΕΡΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 1966 I-RUN 37:36
149. 126 12 ΑΜΠΑΤΖΙΑΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ M 1964 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ 37:37
150. 127 68 ΖΕΓΚΙΝΟΓΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ M 1959 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 37:38
151. 24 370 ΤΣΙΚΛΕΙΔΗ ΧΡΥΣΑΦΕΝΙΑ F 1990 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 37:41
152. 128 118 ΜΕΘΕΝΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M 1960 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 37:49
153. 129 105 ΛΙΑΓΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ M 1968 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 37:49
154. 130 66 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ M 1981 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 38:07
155. 25 597 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ ΑΝΘΟΥΛΑ F 1983 THE SPOT 38:27
156. 131 470 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ M 1946 ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 38:27
157. 132 72 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΟΣ M 1978 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 38:35
158. 133 7 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ M 1983   38:44
159. 26 19 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΣΤΟΥΛΑ F 1974 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 39:05
160. 134 130 ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ M 1979 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 39:12
161. 135 50 ΔΗΛΕΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1960 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 39:13
162. 27 126 ΜΙΧΑΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΝΩΛΙΑ F 1952 ΣΔΥ ΑΘΗΝΑΣ 39:16
163. 28 399 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ F 1966 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 39:16
164. 29 49 ΔΗΛΕ ΧΑΡΑ F 1984 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 39:22
165. 136 381 ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1947   39:22
166. 30 440 ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ F 2004 ΑΠΣ ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 39:28
167. 31 445 RUSZKA MARTYNA F 2002 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 39:43
168. 137 75 ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 1964 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 39:55
169. 32 437 TARNOUSKA KATARZYNA F 1978 ΑΠΣ ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 39:55
170. 138 652 ΣΤΑΘΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ M 1954 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 40:16
171. 33 9 ΑΛΑΜΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ F 1980 BETTER PEOPLE 40:26
172. 34 210 ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ F 1972 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 40:46
173. 139 121 ΜΕΛΕΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 1969 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 40:46
174. 140 31 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ M 1975   40:47
175. 141 267 ΤΖΙΝΙΟΛΗΣ ΕΡΡΙΚΟΣ M 1945 ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 40:53
176. 142 48 ΔΕΜΕΡΟΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ M 1962 ΣΔΥ ΑΘΗΝΩΝ 41:06
177. 35 435 BODZIONY PAULIA F 2007 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 41:06
178. 36 292 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΒΑΓΙΑ F 1983 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ 41:17
179. 143 67 ΔΗΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M 1955   42:22
180. 37 24 ΒΑΓΙΩΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ F 1978 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 42:49
181. 38 701 ΓΟΥΤΣΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ F 1952 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 43:16
182. 144 78 ΚΑΚΟΥΛΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ M 1981 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 43:35
183. 145 89 ΜΑΡΓΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M 1944   43:38
184. 146 161 ΡΑΧΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M 1964 ΑΡΙΑΔΝΗ 43:39
185. 147 417 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 1944 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 44:14
186. 39 132 ΜΠΑΡΤΖΩΚΑ ΓΛΥΚΕΡΙΑ F 1978 ΣΔΥ ΑΘΗΝΑΣ 44:35
187. 148 879 ΠΡΑΣΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ M 1931 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 45:01
188. 149 257 ΣΑΚΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ M 1979   45:01
189. 40 400 ΣΕΒΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ F 1957 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 45:58
190. 41 43 ΓΟΥΛΑ ΑΡΧΟΝΤΙΑ F 1967 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 46:22
191. 42 441 ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ ΔΑΦΝΗ F 2005 ΑΠΣ ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 46:32
192. 150 431 BODZIONY MAREK M 1967 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 46:33
193. 151 234 ΣΤΕΦΑΝΙΤΣΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ M 1973 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 46:53
194. 152 392 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΣ M 1976 ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 48:34
195. 43 691 ΣΚΟΡΔΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ F 1974 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 48:34
196. 153 100 ΛΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M 1957 HPE RUNNING 48:38
197. 44 229 ΤΣΟΛΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ F 2005   48:49
198. 154 53 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ M 1979 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 49:35
199. 45 35 ΓΑΡΔΙΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ F 1977 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 49:35
200. 155 639 ΚΟΥΡΚΟΥΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ M 1980 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 49:35
201. 46 81 ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ F 1974 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 50:01
202. 156 16 ΣΑΓΙΡΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ M 1958   51:06
203. 157 82 ΚΑΡΑΜΕΣΙΝΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ M 1955 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 51:39
204. 47 22 ΤΣΕΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ F 1970   52:19
205. 48 159 ΡΑΠΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ F 1965 ΦΕΝΕΟΣ 52:25
206. 49 108 ΛΙΑΣΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ F 1960 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 52:52
207. 158 61 ΔΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 1957 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 53:08
208. 50 104 ΛΙΑΓΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ F 1962 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 53:13
209. 159 33 ΓΑΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M 1958 ΣΔΥ ΧΑΝΊΩΝ 54:22
210. 51 62 ΔΡΑΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ F 1969 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 55:16
211. 52 251 ΤΑΝΟΥΛΗ ΑΝΝΑ F 1956 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 55:16
212. 53 30 ΒΟΤΣΑΡΗ ΑΓΝΗ F 1961 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 55:32
213. 54 680 ΤΣΟΠΑΝΗ ΜΑΡΙΑ F 1966 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 57:23
214. 55 246 ΤΑΝΙΜΑΝΙΔΗ ΓΚΡΕΤΤΑ F 1975 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 1:00:39
215. 56 233 ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ F 1973 Α.Π.Σ. ΤΕΛΜΗΣΣΟΣ 1:00:40
216. 57 44 ΚΑΖΑΝΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ F 1968   1:00:46
217. 58 64 ΔΡΙΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ F 1953 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1:00:48
218. 160 42 ΓΛΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ M 1956 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1:00:49
219. 161 901 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ M 1940 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1:00:50
220. 59 139 ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ F 1967 ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1:01:46

Ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Αθηνών (ΣΔΥΑ) διοργανώνει ημερήσια εκδρομή το Σάββατο 24 Αυγούστου 2019, συμμετέχοντας στον 11ο Ανδάνειο Αγώνα Δρόμου και Πολιτισμού 17.000μ και 5.000μ που διοργανώνει ο Σύλλογος Ανδανιωτών Καλαμάτας και ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Μεσσηνίας.

Η αναχώρηση από την Αθήνα θα γίνει το Σάββατο το μεσημέρι ώρα 11.30 ακριβώς από την πλατεία Καραϊσκάκη (στάση Μετρό ΜΕΤΑΞΟΥΡΓΕΙΟ).

Το κόστος μεταφοράς και επιστροφής είναι 15 ευρώ. Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί αφού συμπληρωθούν 40 άτομα.  Παρακαλούμε όπως δηλώσετε έγκαιρα την συμμετοχή σας.

Θα γίνει ομαδική Δήλωση εγγραφής και για τους δύο  αγώνες από τον ΣΔΥ Αθήνας.

Πληροφορίες - Δηλώσεις συμμετοχής για τον Αγώνα και την εκδρομή στο τηλέφωνο 2103625168  Ελένη Μπερτσάτου.

Η Πρόεδρος                                         Ο Γεν. Γραμματέας

Ελένη Μπερτσάτου                              Γεώργιος Αρβανίτης

 

 

«Με τον αγώνα αυτό συνδέουμε την πόλη της Αρχαίας Μεσσήνης με την έδρα του τέως  Δήμου Ανδανίας, ο οποίος έχει την τιμή να φέρει το όνομα της πανάρχαιας, ιερής  και πρώτης πρωτεύουσας των Μεσσηνίων, πόλης της Ανδανίας, της πόλης με τα Μυστήρια και τους Αγώνες, της πόλης πού «όρισε» με την «παρακαταθήκη του Αριστομένη» τη θέση της Αρχαίας Μεσσήνης για να αποτελέσει τη συνέχειά της στην ιστορία, της πόλης της Αρχαίας Ανδανίας που όλοι οι Μεσσήνιοι έχουμε καθήκον  να εργαστούμε για να βρεθούν τα ίχνη της»

 

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Η διαδρομή είναι 17.000 μέτρα, από τα οποία τα πρώτα 7.000 είναι σε ασφάλτινο δημόσιο δρόμο, τα δε υπόλοιπα 10.000 μέτρα είναι σε χωμάτινο παραποτάμιο αγροτικό δρόμο που διασχίζει την Άνω Μεσσηνιακή Πεδιάδα. Η ασφάλτινη διαδρομή των 7.000 μέτρων είναι κατηφορική με υψομετρική διαφορά περίπου 280 μέτρων (200 μέτρα τα 4.500 μέτρα και 80 μέτρα τα 2.500 μέτρα). Η χωμάτινη διαδρομή των 10.000 μέτρων είναι τελείως επίπεδη.

Παράλληλα θα διεξαχθεί και Παιδικός Αγώνας 1.500 μ.

Με απόλυτη επιτυχία αλλά και ασφάλεια ολοκληρώθηκε ο 8ος Faethon Olympus Marathon

Αγώνας Δρόμου Τιμής και Μνήμης ΜΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, χωρίς μετάλλια, χωρίς διακρίσεις, χωρίς χρόνο, μόνο για να τιμήσουμε και να μνημονεύσουμε τους συνανθρώπους μας που έφυγαν αδίκως στις φονικές πυρκαγιές της περιοχής μας.

Την Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 θα πραγματοποιηθεί 8ος Αγώνας Δρόμου 8 χιλιομέτρων, με την επωνυμία «ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ» 

Η διοργάνωση εντάσσεται στο επίσημο πρόγραμμα εορτασμού των εκδηλώσεων απελευθέρωσης της πόλης.

Δείτε το Promo Video της διοργάνωσης