Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκε το Andros Trail Race by Fast Ferries, για 4η συνεχόμενη χρονιά στον Όρμο Κορθίου της Άνδρου το Σάββατο 28 και την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου, με Συνδιοργανωτές το Δήμο Άνδρου και την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου.

Μία θάλασσα δρομέων πλημμύρισε τους κεντρικούς δρόμους της Νέας Σμύρνης στον 5ο Αγώνα Ιστορικής Μνήμης Νέας Σμύρνης, που εξελίχθηκε και αυτή τη χρονιά σε μία μεγάλη γιορτή αθλητισμού και πολιτισμού.

Φόρμα συμμετοχής

 

6oς Νυχτερινός Δρόμος του Νερού Έδεσσας, Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019 Στην Έδεσσα, την πρωτεύουσα του Ν.Πέλλας με 3000 χρόνια αδιάκοπης ιστορίας.

Ώρα εκκίνησης : 7μμ Έδεσσα, Μικροί Καταρράκτες Έδεσσας

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Έδεσσας σε συνεργασία με την Εδεσσαϊκή Γ.Ε., τον ΠΑΣ Φλαμουριάς, τον Σύλλογο Βετεράνων Αθλητών Στίβου Έδεσσας, τον ΠΑΣ ΑΕΡΩΠΟΣ Έδεσσας, τον Σύνδεσμο Επισήμων Κριτών Στίβου Πέλλας Κιλκίς, τη ΔΗΚΕΔΕ Έδεσσας και φορείς Εθελοντών, υπό την αιγίδα του Δήμου Έδεσσας & του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού διοργανώνουν τον 6ο Νυχτερινό Δρόμο του Νερού Έδεσσας, 5,1km, (με εκκίνηση και τερματισμό το πάρκο Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας). Επίσης θα γίνει και αγώνας 1000μ για παιδιά Δημοτικού και ΑΜΕΑ. Ο αγώνας θα γίνει σε μια πανέμορφη παραποτάμια διαδρομή, πάντα δίπλα στο νερό του ποταμού Εδεσσαίου στην πόλη του νερού και των Καταρρακτών.

Ο αγώνας είναι μια ευκαιρία ανάδειξης των νέων διαδρομών που με τον εξαιρετικό φωτισμό αποτελούν μια μοναδική ευκαιρία για τρέξιμο στα πλαίσια της μεγαλύτερης γιορτής της πόλης, στις 18 Οκτωβρίου, επέτειο της απελευθέρωσής της από τον τουρκικό ζυγό και της 28ης Οκτωβρίου, επετείου του «ΟΧΙ». Η μικρή διαδρομή εντός πόλης είναι μια ευκαιρία να συμμετέχουν όλοι μικροί και μεγάλοι είτε ως αγωνιζόμενοι είτε ως εθελοντές. Η διαδρομή φιλοδοξεί να ενταχθεί στο επίσημο καλεντάρι νυχτερινών διαδρομών πόλης μιας και η φυσική ομορφιά της Έδεσσας στις προτεινόμενες διαδρομές αποτελεί εμπειρία ζωής.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ : 7μμ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ - ΑΓΩΝΑ: Η εκκίνηση θα γίνει από το Πάρκο Καταρρακτών Έδεσσας, θα ακολουθήσει τον παραποτάμιο δρόμο προς περιοχή Βαροσίου, της παλιάς πόλης της Έδεσσας, του Πάρκου Καταρρακτών, του Κολυμβητηρίου ακολούθως προς την βυζαντινή γέφυρα που περνούσε η Αρχαία Εγνατία Οδός και η επιστροφή θα γίνει παράλληλη διαδρομή με τα ποτάμια με τερματισμό στο Πάρκο Μικρών Καταρρακτών στο κεντρικό πεζόδρομο της Έδεσσας. Όλη η διαδρομή είναι σκληρού δαπέδου και είναι επίπεδη.

ΠΙΝΑΚΕΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΙΚΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ - ΣΗΜΑΝΣΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ: Πινακίδια αποστάσεων θα υπάρχουν ανά 1 χιλιόμετρο, καθώς επίσης και σήμανση με φωσφορούχα βέλη στην άσφαλτο και κορδέλες.

ΣΤΑΘΜΟΙ ΥΔΡΟΔΟΣΙΑΣ: Σταθμοί ανεφοδιασμού θα υπάρχουν στην εκκίνηση και στον τερματισμό της διαδρομής .

ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΛΕΓΧΟΥ: Κατά τη διάρκεια του αγώνα θα υπάρχουν σταθμοί ελέγχου σε 2 κομβικά σημεία της διαδρομής. Όλοι οι αθλητές/τριες οφείλουν να ακολουθήσουν τη σηματοδοτημένη διαδρομή και να φέρουν το νούμερο του αγώνα σε εμφανή σημείο στο σώμα τους. Απαγορεύεται κάθε παρεκτροπή, παράκαμψη και συντόμευση της διαδρομής από αθλητές και αθλήτριες της διοργάνωσης. Μια τέτοια ενέργεια θα έχει σαν αποτέλεσμα την ακύρωση του αθλητή(-τριας)

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ – ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ: Η διοργάνωση έχει το δικαίωμα να προχωρήσει σε τροποποίηση του κανονισμού ή και της διαδρομής του αγώνα όταν αυτό κριθεί απαραίτητο και πάντα για την ασφάλεια των συμμετεχόντων. Κάθε αλλαγή θα γίνεται γνωστή και θα ανακοινώνεται στους αθλητές από την σχετική με τον αγώνα ιστοσελίδα:  http://dromoikerasiou.blogspot.gr/

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ: Θα υπάρχει κάλυψη από γιατρούς, νοσηλευτές και εκπαιδευμένους εθελοντές.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: 1) α)Ανδρών έως 18 ετών, β) Ανδρών 19-39, γ) Ανδρών 40+ 

                 2) α)Γυναικών έως 18 ετών, β) Γυναικών 19-39, γ) Γυναικών 40+

                 3) α) Αγοριών Δημοτικού β) Κοριτσιών Δημοτικού  1000μ

Όριο τερματισμού: Ανώτατο χρονικό όριο τερματισμού, ορίζεται η 1 ώρα, δηλαδή, η 8μμ. Μετά από την ώρα αυτή, οι αθλητές/τριες συμμετέχουν με δική τους ευθύνη.

ΕΠΑΘΛΑ: θα βραβευθούν με κύπελλα οι πρώτοι νικητές κάθε κατηγορίας. Θα βραβευτούν με μετάλλια οι τρεις πρώτοι νικητές κάθε κατηγορίας,. Ειδικά αναμνηστικά μετάλλια θα δοθούν σε όλους τους συμμετέχοντες.

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Η αποστολή των δηλώσεων συμμετοχής  γίνεται μόνο ηλεκτρονικά στη φόρμα μέχρι τις 24/10/2019 στις 24:00.  Το ποσό συμμετοχής ορίζεται στα πέντε (5) ευρώ για όσους δηλώσουν συμμετοχή στη φόρμα εντός της προθεσμίας. Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές έως και μια ώρα πριν από την έναρξη του αγώνα με αντίτιμο συμμετοχής δέκα (10) ευρώ. Το ποσό συμμετοχής θα πληρωθεί στη γραμματεία του αγώνα κατά την παραλαβή των αριθμών συμμετοχής. Τα παιδιά Δημοτικού στα 1000μ συμμετέχουν δωρεάν. Η γραμματεία θα λειτουργεί από τις 11:00π.μ.εως 14:00 και 17:30 έως 20:30 του Σαββάτου 26/10 και από 11:00π.μ της ημέρας του αγώνα.

Οι διοργανωτές παρακαλούν για την έγκαιρη δήλωση των δηλώσεων συμμετοχής έως 24/10/2019 για να μπορέσουν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του αγώνα με επιτυχία, αλλά και να μη επιβαρυνθούν οι αθλητές το πέναλτι του αντίτιμου της συμμετοχής . Οι σύλλογοι δρομέων ενθαρρύνονται να στείλουν ομαδικά τις συμμετοχές τους.

Ο κάθε αθλητής θα πρέπει να βεβαιώνει ότι τρέχει με δική του ευθύνη και έχει εξεταστεί πρόσφατα από ιατρό στη σχετική λίστα που θα υπάρχει. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι αθλητές και αθλήτριες, άνω των 18 ετών, οι οποίοι θα τρέξουν αποκλειστικά με δική τους ευθύνη ενώ θα πρέπει να έχουν εξεταστεί από ιατρό πρόσφατα. Αθλητές κάτω των 18 ετών γίνονται δεκτοί με υπεύθυνη δήλωση του γονέα.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ Για όσους θέλουν να συμμετέχουν βοηθώντας εθελοντικά μπορούν να το δηλώσουν στο mail: xrodif@yahoo.gr μέχρι τις 23/10/2019. Στις δηλώσεις συμμετοχής θα πρέπει υποχρεωτικά να αναγράφονται τα εξής στοιχεία των εθελοντών: όνομα, επώνυμο, σύλλογος (αν υπάρχει), ημερομηνία γέννησης, τόπος διαμονής, τηλέφωνο επικοινωνίας. Στους εθελοντές παρέχεται ο απαραίτητος εξοπλισμός.

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΛΗΞΗΣ: Για τους συμμετέχοντες και τους εθελοντές η οργανωτική επιτροπή οργανώνει suvlaki party στην λήξη της εκδήλωσης .

ΧΡΗΣΙΜΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ Φανιόπουλος Χριστόδουλος 6977355340 Ροδίφτσης Χρήστος 6945770475 Κυριακού Ευάγγελος 6944884141 Όσοι επιθυμούν διανυκτέρευση Ειδικές τιμές για διανυκτερεύσεις έχουν εξασφαλιστεί για όσους αναφέρουν ότι συμμετέχουν στον 6ο Νυχτερινό Δρόμο του Νερού Έδεσσας.

Φόρμα συμμετοχής

Φόρμα συμμετοχής

 

6oς Νυχτερινός Δρόμος του Νερού Έδεσσας, Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019 Στην Έδεσσα, την πρωτεύουσα του Ν.Πέλλας με 3000 χρόνια αδιάκοπης ιστορίας.

Ώρα εκκίνησης : 7μμ Έδεσσα, Μικροί Καταρράκτες Έδεσσας

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Έδεσσας σε συνεργασία με την Εδεσσαϊκή Γ.Ε., τον ΠΑΣ Φλαμουριάς, τον Σύλλογο Βετεράνων Αθλητών Στίβου Έδεσσας, τον ΠΑΣ ΑΕΡΩΠΟΣ Έδεσσας, τον Σύνδεσμο Επισήμων Κριτών Στίβου Πέλλας Κιλκίς, τη ΔΗΚΕΔΕ Έδεσσας και φορείς Εθελοντών, υπό την αιγίδα του Δήμου Έδεσσας & του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού διοργανώνουν τον 6ο Νυχτερινό Δρόμο του Νερού Έδεσσας, 5,1km, (με εκκίνηση και τερματισμό το πάρκο Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας). Επίσης θα γίνει και αγώνας 1000μ για παιδιά Δημοτικού και ΑΜΕΑ. Ο αγώνας θα γίνει σε μια πανέμορφη παραποτάμια διαδρομή, πάντα δίπλα στο νερό του ποταμού Εδεσσαίου στην πόλη του νερού και των Καταρρακτών.

Ο αγώνας είναι μια ευκαιρία ανάδειξης των νέων διαδρομών που με τον εξαιρετικό φωτισμό αποτελούν μια μοναδική ευκαιρία για τρέξιμο στα πλαίσια της μεγαλύτερης γιορτής της πόλης, στις 18 Οκτωβρίου, επέτειο της απελευθέρωσής της από τον τουρκικό ζυγό και της 28ης Οκτωβρίου, επετείου του «ΟΧΙ». Η μικρή διαδρομή εντός πόλης είναι μια ευκαιρία να συμμετέχουν όλοι μικροί και μεγάλοι είτε ως αγωνιζόμενοι είτε ως εθελοντές. Η διαδρομή φιλοδοξεί να ενταχθεί στο επίσημο καλεντάρι νυχτερινών διαδρομών πόλης μιας και η φυσική ομορφιά της Έδεσσας στις προτεινόμενες διαδρομές αποτελεί εμπειρία ζωής.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ : 7μμ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ - ΑΓΩΝΑ: Η εκκίνηση θα γίνει από το Πάρκο Καταρρακτών Έδεσσας, θα ακολουθήσει τον παραποτάμιο δρόμο προς περιοχή Βαροσίου, της παλιάς πόλης της Έδεσσας, του Πάρκου Καταρρακτών, του Κολυμβητηρίου ακολούθως προς την βυζαντινή γέφυρα που περνούσε η Αρχαία Εγνατία Οδός και η επιστροφή θα γίνει παράλληλη διαδρομή με τα ποτάμια με τερματισμό στο Πάρκο Μικρών Καταρρακτών στο κεντρικό πεζόδρομο της Έδεσσας. Όλη η διαδρομή είναι σκληρού δαπέδου και είναι επίπεδη.

ΠΙΝΑΚΕΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΙΚΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ - ΣΗΜΑΝΣΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ: Πινακίδια αποστάσεων θα υπάρχουν ανά 1 χιλιόμετρο, καθώς επίσης και σήμανση με φωσφορούχα βέλη στην άσφαλτο και κορδέλες.

ΣΤΑΘΜΟΙ ΥΔΡΟΔΟΣΙΑΣ: Σταθμοί ανεφοδιασμού θα υπάρχουν στην εκκίνηση και στον τερματισμό της διαδρομής .

ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΛΕΓΧΟΥ: Κατά τη διάρκεια του αγώνα θα υπάρχουν σταθμοί ελέγχου σε 2 κομβικά σημεία της διαδρομής. Όλοι οι αθλητές/τριες οφείλουν να ακολουθήσουν τη σηματοδοτημένη διαδρομή και να φέρουν το νούμερο του αγώνα σε εμφανή σημείο στο σώμα τους. Απαγορεύεται κάθε παρεκτροπή, παράκαμψη και συντόμευση της διαδρομής από αθλητές και αθλήτριες της διοργάνωσης. Μια τέτοια ενέργεια θα έχει σαν αποτέλεσμα την ακύρωση του αθλητή(-τριας)

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ – ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ: Η διοργάνωση έχει το δικαίωμα να προχωρήσει σε τροποποίηση του κανονισμού ή και της διαδρομής του αγώνα όταν αυτό κριθεί απαραίτητο και πάντα για την ασφάλεια των συμμετεχόντων. Κάθε αλλαγή θα γίνεται γνωστή και θα ανακοινώνεται στους αθλητές από την σχετική με τον αγώνα ιστοσελίδα:  http://dromoikerasiou.blogspot.gr/

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ: Θα υπάρχει κάλυψη από γιατρούς, νοσηλευτές και εκπαιδευμένους εθελοντές.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: 1) α)Ανδρών έως 18 ετών, β) Ανδρών 19-39, γ) Ανδρών 40+ 

                 2) α)Γυναικών έως 18 ετών, β) Γυναικών 19-39, γ) Γυναικών 40+

                 3) α) Αγοριών Δημοτικού β) Κοριτσιών Δημοτικού  1000μ

Όριο τερματισμού: Ανώτατο χρονικό όριο τερματισμού, ορίζεται η 1 ώρα, δηλαδή, η 8μμ. Μετά από την ώρα αυτή, οι αθλητές/τριες συμμετέχουν με δική τους ευθύνη.

ΕΠΑΘΛΑ: θα βραβευθούν με κύπελλα οι πρώτοι νικητές κάθε κατηγορίας. Θα βραβευτούν με μετάλλια οι τρεις πρώτοι νικητές κάθε κατηγορίας,. Ειδικά αναμνηστικά μετάλλια θα δοθούν σε όλους τους συμμετέχοντες.

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ Η αποστολή των δηλώσεων συμμετοχής  γίνεται μόνο ηλεκτρονικά στη φόρμα μέχρι τις 24/10/2019 στις 24:00.  Το ποσό συμμετοχής ορίζεται στα πέντε (5) ευρώ για όσους δηλώσουν συμμετοχή στη φόρμα εντός της προθεσμίας. Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές έως και μια ώρα πριν από την έναρξη του αγώνα με αντίτιμο συμμετοχής δέκα (10) ευρώ. Το ποσό συμμετοχής θα πληρωθεί στη γραμματεία του αγώνα κατά την παραλαβή των αριθμών συμμετοχής. Τα παιδιά Δημοτικού στα 1000μ συμμετέχουν δωρεάν. Η γραμματεία θα λειτουργεί από τις 11:00π.μ.εως 14:00 και 17:30 έως 20:30 του Σαββάτου 26/10 και από 11:00π.μ της ημέρας του αγώνα.

Οι διοργανωτές παρακαλούν για την έγκαιρη δήλωση των δηλώσεων συμμετοχής έως 24/10/2019 για να μπορέσουν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του αγώνα με επιτυχία, αλλά και να μη επιβαρυνθούν οι αθλητές το πέναλτι του αντίτιμου της συμμετοχής . Οι σύλλογοι δρομέων ενθαρρύνονται να στείλουν ομαδικά τις συμμετοχές τους.

Ο κάθε αθλητής θα πρέπει να βεβαιώνει ότι τρέχει με δική του ευθύνη και έχει εξεταστεί πρόσφατα από ιατρό στη σχετική λίστα που θα υπάρχει. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι αθλητές και αθλήτριες, άνω των 18 ετών, οι οποίοι θα τρέξουν αποκλειστικά με δική τους ευθύνη ενώ θα πρέπει να έχουν εξεταστεί από ιατρό πρόσφατα. Αθλητές κάτω των 18 ετών γίνονται δεκτοί με υπεύθυνη δήλωση του γονέα.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ Για όσους θέλουν να συμμετέχουν βοηθώντας εθελοντικά μπορούν να το δηλώσουν στο mail: xrodif@yahoo.gr μέχρι τις 23/10/2019. Στις δηλώσεις συμμετοχής θα πρέπει υποχρεωτικά να αναγράφονται τα εξής στοιχεία των εθελοντών: όνομα, επώνυμο, σύλλογος (αν υπάρχει), ημερομηνία γέννησης, τόπος διαμονής, τηλέφωνο επικοινωνίας. Στους εθελοντές παρέχεται ο απαραίτητος εξοπλισμός.

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΛΗΞΗΣ: Για τους συμμετέχοντες και τους εθελοντές η οργανωτική επιτροπή οργανώνει suvlaki party στην λήξη της εκδήλωσης .

ΧΡΗΣΙΜΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ Φανιόπουλος Χριστόδουλος 6977355340 Ροδίφτσης Χρήστος 6945770475 Κυριακού Ευάγγελος 6944884141 Όσοι επιθυμούν διανυκτέρευση Ειδικές τιμές για διανυκτερεύσεις έχουν εξασφαλιστεί για όσους αναφέρουν ότι συμμετέχουν στον 6ο Νυχτερινό Δρόμο του Νερού Έδεσσας.

Φόρμα συμμετοχής

Με την τελετή λήξης και τις απονομές των βραβείων στους αθλητές και αθλήτριες που τερμάτισαν στο “37ο Σπάρταθλον”, ο διεθνής αγώνας υπεραποστάσεων, πέρασε στην ιστορία. Μόλις δύο μέρες έχουν περάσει από την ώρα που ο φετινός νικητής του αγώνα TAMAS BODIS κατόρθωσε να φτάσει στην Σπάρτη καλύπτοντας την απόσταση των 246,6χλμ. σε χρόνο 23:29:32.

Στην τιμητική εκδήλωση βραβεύτηκαν οι τρείς πρώτοι αθλητές όλων των κατηγοριών, ενώ απονεμήθηκαν έπαινοι και μετάλλια σε όλους τους αθλητές που τερμάτισαν με επιτυχία στο 37ο Σπάρταθλον, παρόντος και του ΓΓ Αθλητισμού, Γιώργου Μαυρωτά και της Δήμητρας Νάνου -Αντιπεριφερειάρχη Νοτίου Τομέα Αθηνών.

Καταχειροκροτήθηκε ο νικητής  του αγώνα Tamas Bodis, κατά την διάρκεια της βράβευσής του από τον Πρόεδρο του Δ.Σ. ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ κ. Βαγγέλη Πολυμέρη, ο οποίος συγχαίροντάς τον, του είπε χαριτολογώντας «πως θα τον περιμένει και στο Σπάρταθλο του 2020»! Δεύτερος νικητής του αγώνα ήταν ο επίσης Ούγγρος, Zoltan Csecsei, ενώ την τρίτη  θέση κατέλαβε ο Τσέχος Brunner Radek.

Στις γυναίκες,πρώτη τερμάτισε  η Ουγγαρέζα Maraz Zsuzsanna 8η στη γενική κατάταξη, ενώ ακολούθησαν, η Ρωσίδα Masanova Irina και η Σλοβένα, Robnik Natassa.

 

 

Όσον αφορά τις ελληνικές συμμετοχές, ξεχωρίζει η μεγάλη επιτυχία του Γιώργου Τάσιου, που τερμάτισε στην 7η θέση της γενικής κατάταξης, ανάμεσα σε 400 αθλητές από 50 χώρες του κόσμου,  καλύπτοντας  την απόσταση των 246 χιλ. Σε 26:33:47.

 Τον τερματισμό του Γιώργου Τάσιου, ακολούθησαν, οι  Παύλος Μαυρογιάννης   και  Δημήτρης  Μπαλλιάν  με πολύ καλούς χρόνους ,καταφέρνοντας και οι δυο να τερματίσουν μέσα στους πρώτους δέκα, καταλαμβάνοντας τη 9η και τη 10η θέση αντίστοιχα. 

            Η Δόγκα στις Ελληνίδες

Στην κατηγορία των Ελληνίδων γυναικών, η Παναγιώτα Δόγκα τερμάτισε στην πρώτη θέση βαθύτατα συγκινημένη ευχαριστώντας όλο τον κόσμο που την ανέμενε στο άγαλμα του βασιλιά Λεωνίδα. 

Οι πολύ υψηλές για την εποχή θερμοκρασίες οι οποίες επικρατούσαν, συνέβαλαν αρνητικά στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα, καθώς μόλις 197 δρομείς κατάφεραν να φτάσουν στον τερματισμό του αγώνα, ολοκληρώνοντας τις προσπάθειές τους εντός του χρονικού ορίου των 36 ωρών!

 Ο Πρόεδρος  του Δ.Σ. ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ, κ. Βαγγέλης Πολυμέρης συνεχάρη όχι μόνο τους τερματίσαντες, αλλά και όλους όσους συμμετείχαν στον 37ο ιστορικό αγώνα. Επίσης πρόσθεσε ότι ανεξαρτήτως του αν τερμάτισαν ή όχι, το σημαντικότερο είναι ότι όλοι ξεπέρασαν τον εαυτό τους αγωνιζόμενοι για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.  Όλοι οι αθλητές και οι συνοδοί κατά την διάρκεια της εκδήλωσης είχαν την ευκαιρία να πάρουν μια γεύση, ελληνικής φιλοξενίας, κάτω από μοναδικούς ήχους ελληνικής και ξένης μουσικής. 

Για ακόμη μια χρονιά ο Ιστορικός αγώνας ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ τελούσε υπό την Αιγίδα των Υπουργείων Εθνικής Άμυνας και Τουρισμού, είχε την άμεση εποπτεία και έγκριση από την Διεθνή Ομοσπονδία Υπεραποστάσεων (Ι.Α.U.) και όπως εδώ και αρκετά χρόνια, την αμέριστη υποστήριξη του Ιδρύματος «Σταύρος Νιάρχος».

Μετά από τις καθιερωμένες αναμνηστικές φωτογραφίες των αθλητών και αθλητριών, που για ακόμη μία χρονιά τράβηξαν οι εθελοντές φωτογράφοι της Λέσχης Φωτογραφίας Σπάρτης, το ραντεβού όλων προγραμματίστηκε για το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Σεπτέμβρη του 2020, που θα λάβει χώρα το 38ο ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ. Ο Πρόεδρος του Δ.Σ. ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ Βαγγέλης Πολυμέρης τόνισε πως:  «από την επομένη μέρα κιόλας  λήξεως του 37ου Ιστορικού αγώνα, ξεκινούν οι προετοιμασίες για το 38ο ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ» και ευχήθηκε καλή επιστροφή στις πατρίδες τους, σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες. 

 

 

 

 

 

 

Απολαύστε το βίντεο που ευγενικά προετοίμασε η Λέσχη Φωτογραφίας Σπάρτης.

https://www.youtube.com/watch?v=qNHWK9uFPnw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1VYiAvqPHCmEDA-KdX-fjUawwoOjbKsAPCsj_j_wJRRdw6-cKTeWljAYc 

 

Για το Γραφείο Τύπου του 37ου Σπάρταθλον

Παντελής Τζερτζεβέλης

Το φθινόπωρο ήρθε και το Ολυμπιακό Μουσείο άνοιξε τις πύλες του για να υποδεχτεί τη νέα σχολική χρονιά, με τον Α’ κύκλο του δημοφιλούς εργαστηρίου ‘’ Μαγειρικής και Υγιεινής Διατροφής’’, που γίνεται για 16η συνεχόμενη χρονιά, με αθρόα συμμετοχή και τεράστια επιτυχία.

Δρομείς από κάθε ήπειρο, ακόμα και από μακρινές χώρες όπως η Αμερικανική Σαμόα, η Κορέα, το Εκουαδόρ και οι Βρετανικές Παρθένοι Νήσοι, θα τρέξουν στον 8ο Διεθνή Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Θεσσαλονίκης - Dole το Σάββατο 19 Οκτωβρίου, αναδεικνύοντας τον παγκόσμιο χαρακτήρα της μεγαλύτερης φθινοπωρινής αθλητικής εκδήλωσης της Βόρειας Ελλάδας!

Χιλιάδες δρομείς θα βρεθούν το πρωί της Κυριακής 6 Οκτωβρίου στη γραμμή εκκίνησης του 5ου Αγώνα Ιστορικής Μνήμης Νέας Σμύρνης που διοργανώνει ο Πολιτιστικός και Αθλητικός Οργανισμός του Δήμου Νέας Σμύρνης, υπό την αιγίδα του ΣΕΓΑΣ.

Στην τελική ευθεία μπαίνουν οι προετοιμασίες για την φθινοπωρινή γιορτή του αθλητισμού στα Γρεβενά, το ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟ ΚΑΣΤΡΑΚΙ, που διοργανώνουν για 9η συννεχή χρονιά οι Δρομείς Υγείας Γρεβενών. Η σήμανση και η καθαριότητα των μονοπατιών έχει ολοκληρωθεί, οι εγγραφές συνεχίζονται με αμείωτους ρυθμούς και οι προετοιμασίες για τη διαμόρφωση του χώρου εκκίνησης και τερματισμού, στο υπαίθριο θέατρο Καστράκι, θα ολοκληρωθεί τις επόμενες ημέρες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ΚΜ

 

Gen-Sex-Cat Category Gender BIB Name Club Start 21km
1 , 1 ,1 Α30-39 Male 334 ΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΡΥΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 0:00:01 1:24:26
2 , 2 , 1 Α40-49 Male 4 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:02 1:27:06
3 , 3 , 2 Α30-39 Male 280 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΟΥΤΣΗΔ SDYM 0:00:02 1:30:07
4 , 4 , 2 Α40-49 Male 78 ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΚΙΑΟΥΡΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:03 1:30:18
5 , 5 , 3 Α40-49 Male 47 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΜΑΛΙΑΔΑ 0:00:01 1:30:20
6 , 6 , 3 Α30-39 Male 157 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΚΑΣΙΝΑΣ ΣΔΥΜ 0:00:14 1:31:11
7 , 7 , 1 Α18-29 Male 240 ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ   0:00:06 1:31:22
8 , 8 , 4 Α40-49 Male 234 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΑΚΑΣ   0:00:04 1:31:25
9 , 9 , 5 Α40-49 Male 196 ΗΛΙΑΣ ΜΑΝΤΖΑΒΡΑΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:03 1:32:58
10 , 10 , 1 Α50-59 Male 162 ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΛΑΔΗΣ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:03 1:33:16
11 , 11 , 4 Α30-39 Male 232 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΥΤΖΟΥΡΗΣ Σ.Δ.Υ.ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:03 1:35:10
12 , 12 , 6 Α40-49 Male 324 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΨΑΛΛΙΔΑΣ Σ.Α.ΜΕΣΣΗΝΗΣ 0:00:04 1:37:12
13 , 13 , 7 Α40-49 Male 136 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΙΑΜΟΥΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:00:03 1:37:20
14 , 1 ,1 Γ18-39 Female 238 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΜΠΙΤΖΕΛΕΡΗ MY ATHLETE 0:00:04 1:37:57
15 , 14 , 8 Α40-49 Male 332 ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ,ΑΤΤΙΚΗΣ 0:00:10 1:37:58
16 , 15 , 2 Α18-29 Male 308 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΙΛΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΣΔΥΜ 0:00:03 1:38:15
17 , 16 , 9 Α40-49 Male 262 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:01 1:40:00
18 , 17 , 5 Α30-39 Male 19 ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:08 1:40:42
19 , 18 , 6 Α30-39 Male 299 ΝΙΚΟΣ ΤΖΑΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ NOVASPORTS RUNNING TEAM 0:00:03 1:41:30
20 , 19 , 10 Α40-49 Male 303 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΑΓΟΥΣΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ 0:00:03 1:41:31
21 , 20 , 11 Α40-49 Male 284 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΣΚΡΟΠΟΛΙΘΑΣ ΑΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΑΓΕΥΣ 0:00:03 1:41:39
22 , 21 , 2 Α50-59 Male 126 ΑΚΗΣ ΚΑΒΒΑΘΕΑΣ SDYM 0:00:09 1:42:17
23 , 2 , 2 Γ18-39 Female 340 ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΔΥΜ 0:00:10 1:42:18
24 , 22 , 7 Α30-39 Male 235 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΑΜΠΑΤΣΟΥΛΗΣ   0:00:13 1:42:26
25 , 23 , 8 Α30-39 Male 258 ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ KALAMATA TRAIL RUNNERS 0:00:11 1:42:42
26 , 24 , 12 Α40-49 Male 297 ΝΙΚΟΣ ΤΖΑΜΟΥΡΑΝΗΣ ΣΔΥΜ - ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ 0:00:04 1:42:43
27 , 25 , 13 Α40-49 Male 108 ΑΝΤΩΝΗΣ ΖΕΠΑΤΟΣ ΑΡΓΟΣ 0:00:09 1:43:40
28 , 26 , 1 Α60+ Male 251 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΟΜΒΡΑΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΟΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 0:00:05 1:44:05
29 , 27 , 14 Α40-49 Male 137 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΛΚΟΥΝΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟ 0:00:09 1:44:11
30 , 3 , 1 Γ40-49 Female 163 ΜΑΤΑ ΚΛΗΣΑΡΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 0:00:05 1:44:31
31 , 4 , 2 Γ40-49 Female 345 ΕΛΕΝΗ ΕΞΕΡΤΖΟΓΛΟΥ ΣΔΥΜ 0:00:05 1:44:55
32 , 28 , 15 Α40-49 Male 298 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΖΑΝΕΤΑΚΗΣ ΣΔΥΜ - SMART RUN 0:00:04 1:45:24
33 , 29 , 16 Α40-49 Male 92 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ AGEYS A S ARGOLIDAS 0:00:06 1:45:53
34 , 30 , 9 Α30-39 Male 269 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΑΥΛΑΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 0:00:09 1:45:56
35 , 5 , 3 Γ18-39 Female 301 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΚΑ I RUN MAGAZINE 0:00:01 1:45:57
36 , 31 , 17 Α40-49 Male 273 ΝΙΚΟΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΕΥΣ Α.Σ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:07 1:46:26
37 , 32 , 3 Α50-59 Male 50 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 0:00:03 1:46:33
38 , 33 , 18 Α40-49 Male 292 ΝΙΚΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΑΜ 0:00:05 1:46:42
39 , 6 , 3 Γ40-49 Female 244 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΝΙΚΟΛΟΥΔΗ ΣΔΥΜ 0:00:01 1:46:45
40 , 34 , 3 Α18-29 Male 311 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΣΚΙΛΗΣ ΑΘΗΝΑ 0:00:09 1:46:47
41 , 35 , 19 Α40-49 Male 54 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΙΚΑΤΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:00:03 1:46:50
42 , 36 , 20 Α40-49 Male 291 ΚΩΣΤΑΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:02 1:47:26
43 , 37 , 4 Α50-59 Male 218 ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΜΕΡΑΝΤΖΗΣ KALAMATA 0:00:08 1:49:25
44 , 38 , 4 Α18-29 Male 229 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΕΥΣ Α.Σ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:10 1:49:49
45 , 39 , 5 Α50-59 Male 309 ΤΑΣΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ SDYM 0:00:07 1:50:13
46 , 40 , 10 Α30-39 Male 281 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΙΑΤΗΡΑΣ   0:00:02 1:50:17
47 , 7 , 4 Γ18-39 Female 23 ΕΦΗ ΑΛΕΞΗ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:09 1:50:20
48 , 41 , 2 Α60+ Male 147 ΜΠΑΜΠΗΣ ΚΑΛΥΒΑΣ KALAMATA 0:00:10 1:50:36
49 , 8 , 5 Γ18-39 Female 327 ΕΛΕΝΗ ΨΥΡΡΟΥ Α Ο ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 0:00:04 1:50:40
50 , 42 , 6 Α50-59 Male 335 ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΠΑΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΔΥΜ 0:00:08 1:50:49
51 , 43 , 21 Α40-49 Male 263 ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗ 0:00:10 1:51:00
52 , 44 , 22 Α40-49 Male 248 ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΛΓΑΣ ΑΓΕΥΣ Α.Σ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:10 1:51:05
53 , 45 , 7 Α50-59 Male 304 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΣΔΥΜ 0:00:12 1:53:29
54 , 46 , 23 Α40-49 Male 313 ΑΡΓΥΡΗΣ ΦΟΥΡΛΑΡΗΣ   0:00:25 1:54:04
55 , 47 , 5 Α18-29 Male 237 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΠΙΝΙΣΚΟΣ   0:00:22 1:54:51
56 , 48 , 8 Α50-59 Male 177 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΔΥΜ 0:00:08 1:56:12
57 , 49 , 11 Α30-39 Male 331 ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:09 1:56:14
58 , 50 , 12 Α30-39 Male 252 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΟΜΒΡΑΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 0:00:14 1:56:22
59 , 51 , 24 Α40-49 Male 51 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΕΒΕΣ ΣΔΥΜ 0:00:12 1:56:29
60 , 52 , 25 Α40-49 Male 25 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΚΑΔΩΝ ΔΡΟΜΕΩΝ 0:00:09 1:56:33
61 , 53 , 13 Α30-39 Male 287 ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠΑΓΟΣ   0:00:24 1:56:37
62 , 54 , 6 Α18-29 Male 55 ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΛΑΧΟΣ   0:00:13 1:56:38
63 , 55 , 9 Α50-59 Male 89 ΝΙΚΟΣ ΔΑΛΑΜΑΓΚΑΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:00:04 1:57:06
64 , 56 , 10 Α50-59 Male 57 ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:13 1:57:12
65 , 57 , 26 Α40-49 Male 156 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:00:17 1:57:18
66 , 58 , 27 Α40-49 Male 314 ΘΟΔΩΡΗΣ ΦΡΑΓΚΟΣ ATHENS 0:00:18 1:57:19
67 , 59 , 14 Α30-39 Male 150 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:04 1:57:41
68 , 60 , 3 Α60+ Male 343 ΠΕΤΡΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:06 1:57:52
69 , 9 , 6 Γ18-39 Female 231 ΕΛΕΝΑ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:12 1:57:54
70 , 61 , 15 Α30-39 Male 271 ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΦΥΛΙΑΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:09 1:57:58
71 , 62 , 16 Α30-39 Male 138 ΝΙΚΟΣ ΚΑΛΛΙΓΕΡΗΣ   0:00:13 1:58:12
72 , 63 , 7 Α18-29 Male 267 ΘΑΝΟΣ ΠΑΠΠΑΣ   0:00:10 1:58:18
73 , 64 , 17 Α30-39 Male 100 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΙΑΚΑΤΟΣ   0:00:20 1:58:40
74 , 65 , 11 Α50-59 Male 245 ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΝΤΑΒΕΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:00:08 1:59:10
75 , 66 , 18 Α30-39 Male 246 ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΝΤΟΓΚΑΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΟΙΧΑΛΙΑΣ 0:00:10 1:59:21
76 , 10 , 4 Γ40-49 Female 321 ΜΑΡΙΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΚΑΔΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ 0:00:05 1:59:43
77 , 67 , 4 Α60+ Male 264 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0:00:17 1:59:45
78 , 68 , 28 Α40-49 Male 17 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΣ   0:00:14 2:00:06
79 , 69 , 12 Α50-59 Male 336 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΛΑΣΗΣ ΣΔΥΜ 0:00:20 2:00:28
80 , 70 , 29 Α40-49 Male 37 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ PYLOS RUNNING TEAM 0:00:26 2:00:37
81 , 71 , 30 Α40-49 Male 178 ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:05 2:00:46
82 , 72 , 31 Α40-49 Male 317 ΣΠΥΡΟΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:10 2:01:08
83 , 73 , 13 Α50-59 Male 105 ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ   0:00:18 2:01:50
84 , 11 , 7 Γ18-39 Female 181 ΜΑΡΙΑ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΑΠΠΑΖ 0:00:07 2:01:51
85 , 74 , 32 Α40-49 Male 39 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΒΑΡΒΑΤΣΟΥΛΗΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 0:00:11 2:02:21
86 , 75 , 33 Α40-49 Male 236 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 0:00:04 2:02:36
87 , 76 , 8 Α18-29 Male 154 ΝΩΝΤΑΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕΘΩΝΗ 0:00:10 2:02:42
88 , 77 , 19 Α30-39 Male 86 ΣΥΜΕΩΝ ΔΑΒΟΥΔΑΝΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:24 2:03:40
89 , 78 , 9 Α18-29 Male 266 ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:23 2:03:40
90 , 79 , 20 Α30-39 Male 74 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:19 2:03:53
91 , 80 , 10 Α18-29 Male 172 ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ   0:00:14 2:04:21
92 , 81 , 14 Α50-59 Male 247 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΝΤΟΥΝΟΣ Α.Ο.ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 0:00:16 2:04:24
93 , 82 , 11 Α18-29 Male 329 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΚΑΛΕΤΡΗΣ   0:00:14 2:04:27
94 , 83 , 15 Α50-59 Male 68 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΗΣ ΣΔΥΜ 0:00:06 2:04:30
95 , 84 , 34 Α40-49 Male 129 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΔΑΣ ΣΔΥΜ 0:00:22 2:04:35
96 , 85 , 5 Α60+ Male 143 ΚΩΝ/ΝΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΣ ΑΡΚΑΔΕΣ ΔΡΟΜΕΙΣ. 0:00:05 2:04:42
97 , 86 , 35 Α40-49 Male 249 ΟΣΜΑΝ ΟΣΜΑΝΟΓΛΟΥ ΑΓΕΥΣ Α.Σ. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:20 2:04:53
98 , 87 , 16 Α50-59 Male 282 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΙΔΕΡΕΑΣ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:14 2:05:07
99 , 88 , 36 Α40-49 Male 339 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΑΛΙΚΟΣ ΣΔΥΜ 0:00:13 2:05:23
100 , 89 , 37 Α40-49 Male 305 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΕΜΠΕΡΑΣ SEVAS 0:00:18 2:06:20
101 , 90 , 38 Α40-49 Male 333 ΘΟΔΩΡΗΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:23 2:06:29
102 , 91 , 17 Α50-59 Male 295 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΑΣΙΓΙΩΡΓΟΣ KALAMATA 0:00:05 2:06:45
103 , 92 , 18 Α50-59 Male 338 ΠΕΤΡΟΣ ΝΤΑΛΙΑΝΗΣ   0:00:05 2:06:45
104 , 12 , 8 Γ18-39 Female 170 ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΚΟΥΡΤΗ   0:00:23 2:06:52
105 , 93 , 21 Α30-39 Male 285 ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΥΡΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:12 2:07:03
106 , 94 , 39 Α40-49 Male 158 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΡΜΙΡΗΣ   0:00:10 2:07:06
107 , 95 , 6 Α60+ Male 67 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΑΣ ΟΡΕΙΒ.ΣΥΛ.ΣΠΑΤΩΝ 0:00:17 2:07:07
108 , 96 , 40 Α40-49 Male 315 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:22 2:08:34
109 , 97 , 19 Α50-59 Male 256 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΕΥΣ ΑΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:18 2:09:17
110 , 98 , 20 Α50-59 Male 176 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΡΗΤΙΚΟΣ   0:00:04 2:09:33
111 , 99 , 22 Α30-39 Male 278 ΗΛΙΑΣ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:14 2:09:50
112 , 100 , 41 Α40-49 Male 220 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α.Ο.ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 0:00:15 2:09:58
113 , 101 , 42 Α40-49 Male 319 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΒΙΑΡΛΗΣ ΑΓΕΥΣ Α.Σ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:20 2:10:43
114 , 102 , 21 Α50-59 Male 337 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΠΟΥΝΟΣ ΜΑΡΑΘ.ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:05 2:11:18
115 , 103 , 43 Α40-49 Male 171 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΥΤΙΒΑΣ Σ.Δ.Υ.ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:04 2:12:02
116 , 104 , 12 Α18-29 Male 323 ΘΑΝΟΣ ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Γ.Σ ΑΡΚΑΔΙΑΣ 0:00:02 2:12:21
117 , 13 , 1 Γ50+ Female 164 ΕΛΕΝΗ ΚΟΡΟΛΗ ARGOS 0:00:07 2:12:30
118 , 105 , 44 Α40-49 Male 52 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΡΓΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:20 2:12:46
119 , 14 , 9 Γ18-39 Female 239 ΣΟΦΙΑ ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΟΥ   0:00:04 2:12:54
120 , 106 , 45 Α40-49 Male 260 ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:03 2:13:18
121 , 107 , 7 Α60+ Male 328 ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΙΒΑΘΙΝΟΣ   0:00:04 2:14:40
122 , 108 , 23 Α30-39 Male 254 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ   0:00:16 2:16:00
123 , 109 , 46 Α40-49 Male 320 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΛΙΟΥΛΙΑΣ   0:00:20 2:18:50
124 , 110 , 24 Α30-39 Male 306 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΕΡΕΦΟΣ ΣΔΥΜ 0:00:16 2:18:57
125 , 111 , 25 Α30-39 Male 242 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΡΟΥΜΑΣ ΣΔΥΜ 0:00:16 2:18:57
126 , 112 , 47 Α40-49 Male 294 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΑΓΚΑΛΟΣ ΣΔΥΠ 0:00:10 2:19:08
127 , 15 , 2 Γ50+ Female 250 ΕΛΕΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ 0:00:06 2:20:04
128 , 113 , 22 Α50-59 Male 346 ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΔΥΜ 0:00:13 2:20:05
129 , 114 , 48 Α40-49 Male 118 ΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:10 2:21:05
130 , 16 , 5 Γ40-49 Female 259 ΑΝΝΑ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ   0:00:18 2:21:36
131 , 115 , 26 Α30-39 Male 38 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΓΥΡΟΣ   0:00:23 2:22:14
132 , 116 , 23 Α50-59 Male 330 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΚΑΛΙΣΤΗΡΗΣ   0:00:23 2:22:33
133 , 117 , 49 Α40-49 Male 288 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗ 0:00:26 2:23:37
134 , 118 , 50 Α40-49 Male 286 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 0:00:24 2:28:13
135 , 119 , 27 Α30-39 Male 182 ΚΩΣΤΑΣ ΛΟΥΖΗΣ Σ. Δ. Υ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:12 2:30:02
136 , 120 , 24 Α50-59 Male 272 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΙΜΕΑΣ ΣΔΥΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:10 2:32:12
137 , 121 , 51 Α40-49 Male 76 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΓΙΟΥΛΗΣ Α.Ο.ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 0:00:10 2:34:10
138 , 122 , 52 Α40-49 Male 275 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΥΛΙΩΤΗΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:13 2:36:52
139 , 17 , 3 Γ50+ Female 204 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΑΓΕΥΣ 0:00:20 2:36:56
140 , 123 , 25 Α50-59 Male 344 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΔΥΜ 0:00:18 2:44:51
141 , 124 , 26 Α50-59 Male 161 ΤΑΣΟΣ ΚΑΣΤΟΡΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟ 0:00:24 2:44:51
142 , 125 , 8 Α60+ Male 83 ΝΙΚΟΣ ΓΚΙΟΥΖΕΛΑΚΗΣ ΗΛΙΑΚΟ ΧΩΡΙΟ ΠΕΥΚΗΣ 0:00:22 2:45:08
143 , 18 , 4 Γ50+ Female 109 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:09 2:53:46
144 , 126 , 9 Α60+ Male 85 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΓΩΓΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ 0:00:06 2:54:16
145 , 127 , 27 Α50-59 Male 62 ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΑΛΗΝΕΑΣ Σ.Δ.Υ.Μ. 0:00:18 3:04:12
146 , 128 , 28 Α30-39 Male 341 ΑΛΕΞ ΠΛΙΜΟΣ   0:00:24 3:14:21
147 , 19 , 6 Γ40-49 Female 95 ΗΛΙΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΟΚΑΛΗ SKORDO TEAM 0:00:29 3:18:20
148 , 129 , 28 Α50-59 Male 64 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕΡΟΝΤΙΔΗΣ SKORDO TEAM 0:00:30 3:18:20
149 , 20 , 5 Γ50+ Female 18 ΣΟΦΙΑ ΑΓΡΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΔΥΜ 0:00:20 3:18:53

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΚΜ

 

Α/Α Gender ΒΙΒ Name Club Start 5km
1 Male 567 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 0:00:02 0:17:53
2 Male 505 ΟΡΕΣΤΗΣ ΑΡΙΑΝΟΥΤΣΟΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:02 0:18:05
3 Male 592 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΣΣΙΑΣ ΣΔΥΜ 0:00:02 0:18:11
4 Male 521 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΙΑΚΟΥΜΗΣ Α.Ο.ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 0:00:00 0:18:33
5 Male 538 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:01 0:18:45
6 Male 633 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΣ ΑΚΡΙΤΑΣ 2016 0:00:01 0:19:46
7 Male 583 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:00 0:19:51
8 Male 657 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΟΣΙΝΗΣ ΓΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ RUNNING PROJECT 0:00:02 0:19:52
9 Male 534 ΙΩΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:00:05 0:20:37
10 Male 581 ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΟΥΛΙΑΣ   0:00:07 0:20:45
11 Male 545 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΡΥΓΙΑΝΝΗΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:03 0:20:50
12 Male 580 ΓΙΩΡΓΟΣ ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:06 0:21:28
13 Male 648 ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ   0:00:07 0:22:05
14 Male 541 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ   0:00:04 0:22:19
15 Male 514 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 0:00:08 0:22:31
16 Male 560 ΣΤΑΥΡΟΣ ΛΟΝΤΟΣ Σ.Δ.Υ.ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:02 0:22:34
17 Male 611 ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:12 0:22:41
18 Male 658 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΑΝΤΖΟΣ ΓΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ RUNNING PROJECT 0:00:08 0:22:41
19 Male 652 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΑΓΙΑΝΑΣ   0:00:10 0:22:57
20 Male 627 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΨΑΡΡΕΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:08 0:23:17
21 Female 646 ΙΡΙΣ ΔΕΛΗΚΟΥΡΑ ΝΟΝ 0:00:06 0:23:25
22 Male 614 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΖΟΒΑΡΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:10 0:23:42
23 Male 623 ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:10 0:23:55
24 Female 576 ΑΝΝΑ ΝΤΟΥΛΑΙ   0:00:10 0:24:06
25 Male 639 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΥ ΠΥΛΟΣ 0:00:07 0:24:06
26 Male 651 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΕΤΖΑΚΗΣ   0:00:12 0:24:14
27 Male 509 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΟΥΤΣΑΣ ΣΔΥΜ 0:00:21 0:24:15
28 Male 604 ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:08 0:24:29
29 Male 624 ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΕΑΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:06 0:24:33
30 Male 547 ΦΩΤΗΣ ΚΟΝΤΑΡΓΥΡΗΣ ΣΔΥΜ 0:00:22 0:24:48
31 Male 628 ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΚΑΛΕΤΡΗΣ   0:00:00 0:24:54
32 Male 650 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ   0:00:03 0:24:57
33 Male 609 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΑΡΕΛΑΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:06 0:25:01
34 Male 568 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΔΥΜ 0:00:13 0:25:08
35 Male 570 ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΙΖΙΜΗΣ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:09 0:25:32
36 Male 636 IBAN GRIBSO ΡΩΣΙΑ 0:00:22 0:25:37
37 Male 536 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΚΑΛΙΚΑΣ   0:00:07 0:26:16
38 Male 629 ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΔΥΜ 0:00:12 0:26:18
39 Female 600 ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ KALAMATA 0:00:14 0:26:20
40 Female 621 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ   0:00:20 0:26:22
41 Male 608 ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΣΑΡΔΙΝΗΣ   0:00:16 0:26:23
42 Male 511 ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΡΑΚΗΣ CHAIDARI-ATHENS 0:00:16 0:26:29
43 Male 635 ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΕΑΣ   0:00:21 0:26:32
44 Male 634 ΝΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΕΑΣ   0:00:22 0:26:33
45 Male 512 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΚΟΣ   0:00:10 0:26:55
46 Male 577 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΞΕΡΙΚΟΣ KALAMATA CITY CYCLING CLUB 0:00:14 0:27:00
47 Male 515 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ   0:00:03 0:27:02
48 Male 647 ΑΝΤΩNΗΣ ΨΩΝΗΣ   0:00:21 0:27:09
49 Male 517 ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΡΑΤΣΑΣ   0:00:13 0:27:29
50 Female 564 ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΑΣΤΕΛΟΥ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:12 0:27:44
51 Male 535 ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:00:06 0:28:04
52 Male 616 ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΤΣΙΜΠΟΥΚΑΣ   0:00:09 0:28:17
53 Male 622 ΜΑΡΚΟΣ ΧΑΤΖΗΤΑΣΚΟΣ Η ΧΕΛΩΝΕΣ 0:00:26 0:28:39
54 Male 605 ΘΑΝΑΣΗΣ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΣΠΑΡΤΗ 0:00:18 0:28:52
55 Male 610 ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:01 0:28:54
56 Male 531 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΤΟΣ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 0:00:06 0:29:01
57 Male 654 ΕΥΑΣΤΑΘΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:08 0:29:10
58 Male 503 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΛΟΥΠΗΣ   0:00:14 0:29:23
59 Male 543 ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΑΡΑΣΑΒΒΑΙΔΗΣ   0:00:14 0:29:40
60 Female 548 ΜΑΡΙΑ ΚΟΝΤΟΤΑΣΙΟΥ   0:00:13 0:29:42
61 Female 546 ΔΑΝΑΗ-ΟΛΓΑ ΚΑΤΣΙΡΕΑ   0:00:12 0:29:43
62 Male 508 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΟΣ   0:00:13 0:29:44
63 Female 588 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΠΑΠΑΔΑΜΗ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 0:00:01 0:30:24
64 Female 555 ΜΑΡΙΑ ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:12 0:30:38
65 Male 550 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ   0:00:18 0:30:39
66 Male 539 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΣΔΥΜ 0:00:11 0:31:25
67 Male 591 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:09 0:31:54
68 Female 637 ANNA MARKOVA ΡΩΣΙΑ 0:00:20 0:32:08
69 Female 562 ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΜΑΝΔΗΛΑΡΗ   0:00:20 0:32:15
70 Male 598 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΟΠΟΡΗΣ   0:00:07 0:32:19
71 Female 527 ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ SDYM MESSINAS 0:00:12 0:33:21
72 Male 660 ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 0:00:14 0:33:21
73 Male 659 ΜΑΡΙΟΣ ΓΚΟΝΖΑΛΕΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 0:00:01 0:33:28
74 Male 645 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΓΓΑΝΑΣ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 0:00:01 0:33:42
75 Female 644 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΠΑΛΤΑ ΣΔΥΜ 0:00:22 0:33:50
76 Male 626 ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ ΧΩΡΕΜΙΩΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:00:08 0:34:10
77 Female 551 ΓΙΩΡΓΙΑ ΚΟΤΣΙΜΠΟΥ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:19 0:34:36
78 Female 554 ΜΥΡΤΩ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 0:00:07 0:34:43
79 Male 595 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:08 0:34:56
80 Female 569 ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ ΜΠΕΣΣΗ SDYM 0:00:22 0:35:20
81 Female 557 ΙΩΑΝΝΑ ΚΩΤΣΙΑΡΗ - 0:00:05 0:35:27
82 Male 542 ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:04 0:35:27
83 Male 649 ΜΑΡΙΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ   0:00:07 0:35:39
84 Female 640 ΙΛΙΑ ΑΡΓΥΡΑΚΗ   0:00:22 0:35:40
85 Male 553 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟΥΡΑΜΠΑΣ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 0:00:12 0:35:40
86 Female 525 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΖΟΥΒΕΛΟΥ Γ.Σ. KALAMATA RUNNING PROJECT 0:00:19 0:35:57
87 Male 342 ΑΛΕΞ ΠΡΑΣΙΝΟΣ   0:00:12 0:35:58
88 Male 601 ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΕΚΑΣ ΝΕΦΡΟΠΑΘΩΝ ΛΟΓΓΑΣ 0:00:16 0:37:58
89 Female 544 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΚΑΡΑΦΛΟΥ   0:00:19 0:39:32
90 Female 619 ΙΩΑΝΝΑ ΦΟΥΡΤΟΥΝΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 0:00:01 0:39:41
91 Male 528 ΜΗΝΑΣ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ SDYM MESSINIAS 0:00:13 0:39:45
92 Female 630 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΙΔΕΡΕΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:22 0:40:11
93 Female 615 GINA ΤΣΙΜΙΚΛΗΣ ΑΓΩΓΗ 0:00:15 0:40:48
94 Female 537 ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΛΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0:00:15 0:40:48
95 Female 656 ΓΕΩΡΓΙΑ ΛΟΥΤΖΗ   0:00:05 0:41:59
96 Female 641 ΓΙΩΤΑ ΚΑΡΜΙΡΗ   0:00:18 0:43:44
97 Female 574 ΑΡΤΕΜΙΣ ΝΤΟΚΟΥ ΑΘΗΝΑ 0:00:28 0:43:57
98 Female 575 ΕΛΕΝΗ ΝΤΟΥΛΑ ΑΘΗΝΑ 0:00:01 0:43:57
99 Female 655 ΕΥΤΥΧΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ   0:00:08 0:46:15
100 Male 653 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ   0:00:08 0:46:18
101 Female 533 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 0:00:20 0:48:04
102 Male 565 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΕΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ LIDA APARTMENTS RUNNING TEAM - AXA - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 0:00:05 -