10ος  Επικούριος Δρόμος «ΙΑΘΗΜΕΝ» !!!

Αφιερωμένος στους Φιγαλείς Ολυμπιονίκες της Αρχαιότητας,

 

ΑἌ Ε Π Ω Ν Υ Μ Ο Ο Ν Ο Μ Α ΕΤ. ΓΕΝ. Φ. Σ Υ Λ Λ Ο Γ Ο Σ Νο Αθ. ω:λλ:δδ
1 Schmitzbeyer Gregorie 1987 ΑΡΡΕΝ Κυπαρισια 173 0:49:09
2 Δημητρακακης θοδωρης 1990 ΑΡΡΕΝ Κυπαρισια 171 0:49:09
3 CURATOLO LEONARDO 1968 ΑΡΡΕΝ ΕΥΚΛΗΣ 01 0:56:06
4 ΚΑΠΕΛΕΣ ΦΩΤΗΣ 1967 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 57 0:56:45
5 ΚΟΡΙΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1977 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 62 0:57:05
6 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1976 ΑΡΡΕΝ δρομεας Ζάχαρως 149 0:57:38
7 ΠΑΥΛΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1988 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 104 0:57:51
8 Πολυδωρας Παναγιωτης 1985 ΑΡΡΕΝ ΣΚΑ 168 0:57:59
9 ΠΟΥΛΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1968 ΑΡΡΕΝ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΔΡΟΜΕΑ 112 0:57:59
10 ΚΟΥΤΣΙΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1959 ΑΡΡΕΝ ΝΕΔΑ 66 0:58:10
11 ΜΕΓΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1975 ΑΡΡΕΝ ΕΛΕΥΣΙΣ ΑΡΚΑΔΩΝ 85 0:59:51
12 ΒΛΑΧΟΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1979 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 21 1:01:12
13 ΤΟΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1997 ΘΗΛΥ iRUN 134 1:01:16
14 Κακκαβάς Σωτηρίος 1967 ΑΡΡΕΝ Κυπαρίσία 157 1:01:26
15 ΤΑΓΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1983 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 123 1:01:33
16 ΦΑΣΣΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1962 ΑΡΡΕΝ ΑΡΧΑΙΑ ΦΙΓΑΛΕΙΑ 141 1:01:41
17 ΨΥΡΡΟΥ ΕΛΕΝΗ 1982 ΘΗΛΥ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 147 1:02:04
18 ΦΙΛΗΣ ΒΛΑΣΗΣ 1962 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 142 1:03:06
19 ΤΖΑΝΕΤΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1973 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 126 1:04:04
20 ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1972 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 34 1:04:50
21 Καραφλός Χρήστος 1956 ΑΡΡΕΝ Ελλ. Πατρ. 152 1:05:42
22 Πανταζης Παναγιωτης 1971 ΑΡΡΕΝ Περιβ 179 1:05:55
23 Νικολοπουλος Πέτρος 1958 ΑΡΡΕΝ ΑΟΦ 159 1:06:08
24 ΣΙΔΕΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 1959 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 118 1:06:21
25 ΜΠΑΡΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 92 1:06:37
26 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1971 ΑΡΡΕΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΒΟΛΟΥ 7 1:06:44
27 ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡHΓΟΡΙΟΣ 1990 ΑΡΡΕΝ ART(AMORGOS RUNNING TEAM) 47 1:06:45
28 ΓΟΡΓΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1967 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 40 1:07:13
29 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1970 ΑΡΡΕΝ ΑΓΕΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 44 1:07:20
30 Τσολακου Αννα 1977 ΘΗΛΥ ΣΔΥ αθηνας 170 1:07:41
31 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1982 ΘΗΛΥ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 9 1:08:46
32 Αλεξοπουλος Παναγιωτης 1978 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 167 1:08:47
33 Δημητροπουλος Παναγιωτης 1965 ΑΡΡΕΝ ΣΔΧΜ 177 1:09:20
34 Τσουκαλά Κωνσταντίνα 1976 ΘΗΛΥ Αμαλιάδος Runner 155 1:09:42
35 ΦΟΥΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1973 ΑΡΡΕΝ Α,Ο,ΧΑΒΑΡΙ 143 1:09:44
36 ΤΑΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1961 ΑΡΡΕΝ ΑΠΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 122 1:11:04
37 ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1973 ΑΡΡΕΝ ΦΙΛΑΝΘΙΟΙ 50 1:11:28
38 ΒΟΥΡΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1956 ΑΡΡΕΝ MRCC München 23 1:11:34
39 ΤΑΓΚΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1970 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΠΑΤΡΑΣ 124 1:12:00
40 ΠΙΠΙΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ -ΜΕΝΕΛ. 1986 ΑΡΡΕΝ EA-MACON 109 1:12:02
41 Γκερτσος ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1972 ΑΡΡΕΝ Μουστουκουλουριου 151 1:13:14
42 ΝΤΟΥΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1964 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 98 1:13:15
43 ΤΣΙΟΥΠΛΗ ΣΟΦΙΑ 1976 ΘΗΛΥ ADIDAS RUNNERS ATHENS 138 1:13:16
44 Κωνσταντοπουλος Θεοδωρος 1974 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 161 1:13:33
45 ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1972 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 95 1:13:34
46 Αντωνοπουλος Κωνσταντινος 1979 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 166 1:13:37
47 ΚΟΥΡΗ ΜΠΕΣΣΥ 1978 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 64 1:13:49
48 Κολλιας πετρος 1978 ΑΡΡΕΝ Κυπαρισια 172 1:14:35
49 ΜΗΤΡΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1973 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 87 1:15:08
50 ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ ΘΑΝΟΣ 1991 ΑΡΡΕΝ Γ.Σ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ 144 1:15:37
51 ΚΑΨΙΜΑΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1960 ΑΡΡΕΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 61 1:15:56
52 Γιανούλης Αργύρης 1956 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ Μεσσηνίας 154 1:16:15
53 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1974 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 96 1:16:17
54 ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ- ΑΝΤΩΝΙΟΥ 1965 ΑΡΡΕΝ ΓΛΥΦΑ-ΠΑΤΡΑ 41 1:16:23
55 ΠΑΠΑΔΗΜΗΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1981 ΑΡΡΕΝ Demokritos Running Team 102 1:16:32
56 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1950 ΑΡΡΕΝ ΝΕΑ ΦΙΓΑΛΕΙΑ 13 1:16:58
57 ΓΙΟΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1974 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 36 1:17:23
58 ΜΙΤΣΟΚΑΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1984 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 89 1:17:27
59 Αλεξοπουλος Ευθυμιος 1953 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 169 1:17:30
60 ΚΡΟΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1965 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 69 1:17:40
61 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1948 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΤ 71 1:17:41
62 ΠΕΤΡΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1997 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 108 1:17:59
63 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1954 ΑΡΡΕΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 11 1:18:92
64 ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1981 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 84 1:18:15
65 Χωριατακης Ευτυχιος 1969 ΑΡΡΕΝ ανεξ 163 0:18:32
66 ΤΖΙΜΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1950 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 130 1:18:47
67 Θεοδωροπουλος Δημήτριος 1972 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 160 1:18:57
68 Τσιουπλη Σοφια 1976 ΘΗΛΥ ADIDAS RUNNERS ATHENS 178 1:19:20
69 ΜΕΓΓΟΣ ΗΛΙΑΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΕΛΕΥΣΙΣ ΑΡΚΑΔΩΝ 86 1:20:05
70 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1944 ΑΡΡΕΝ ΤΡΙΠΟΛΗ 3 1:20:12
71 ΚΑΡΑΒΟΥΛΙΑΣ ΦΩΤΗΣ 1964 ΑΡΡΕΝ ΝΕΑ ΦΙΓΑΛΕΙΑ 58 1:20:17
72 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1968 ΑΡΡΕΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΒΟΛΟΥ 6 1:20:21
73 ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1972 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 59 1:20:24
74 ΛΟΥΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1984 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 80 1:20:52
75 ΤΟΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ 1983 ΑΡΡΕΝ Demokritos Running Team 135 1:20:57
76 ΤΡΥΦΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ- ΛΣ 136 1:21:11
77 Κάρδαρης Γιώργος 1981 ΑΡΡΕΝ Ανεξ 156 1:21:12
78 Χωριατακης Σταυρος 1999 ΑΡΡΕΝ ανεξ 162 1:21:38
79 ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1960 ΑΡΡΕΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 145 1:21:44
80 ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 1967 ΑΡΡΕΝ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 100 1:21:46
81 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ 1990 ΑΡΡΕΝ ΔΡΟΜΕΙΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 27 1:22:16
82 ΚΩΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1973 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 73 1:22:49
83 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 42 1:23:02
84 ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1963 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 90 1:23:07
85 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1956 ΑΡΡΕΝ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 46 1:23:53
86 ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1957 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 67 1:23:54
87 ΓΚΕΚΑ ΜΑΡΙΑ 1972 ΘΗΛΥ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 38 1:23:56
88 ΤΣΑΜΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 1985 ΘΗΛΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 137 1:24:11
89 Κοπαμας Νικολοαος 1977 ΑΡΡΕΝ Περιβ 174 1:24:12
90 ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1985 ΑΡΡΕΝ ΣΚΑ 110 1:24:13
91 ΖΗΝΟΒΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 1975 ΘΗΛΥ ΝΟΖ 51 1:24:22
92 ΡΕΠΠΑ ΧΡΟΝΟΥΛΑ 1980 ΘΗΛΥ ΝΟΖ 115 1:24:24
93 Καραμπινης ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1969 ΑΡΡΕΝ Δραγωγ 175 1:24:30
94 Καραμπινη Μυρτώ 2001 ΘΗΛΥ Δραγωγ 176 1:25:01
95 ΒΑΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1954 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 16 1:25:10
96 ΤΖΙΜΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1957 ΑΡΡΕΝ ΗΛΕΙΟΣ 131 1:25:17
97 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1972 ΑΡΡΕΝ HCG 91 1:26:16
98 ΤΖΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1981 ΑΡΡΕΝ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΛΣΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΜΕΤΕΩΡΩΝ 128 1:26:43
99 ΔΟΥΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1933 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 48 1:27:24
100 ΒΛΑΧΟΥ ΑΛΕΞΙΟΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΕΦΥΡΑΙΟΙ ΩΚΥΠΟΔΕΣ 22 1:28:40
101 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1955 ΑΡΡΕΝ ΕΟΠΑ 56 1:29:06
102 ΠΡΑΣΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1984 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 113 1:29:40
103 ΜΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΘΑΛΕΙΑ 2000 ΘΗΛΥ ΝΟΖ 82 1:30:30
104 ΜΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ 1966 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 81 1:30:31
105 Δήμας Παναγιώτης 1955 ΑΡΡΕΝ Μαραθ. Αργολολίδας 153 1:31:57
106 ΠΕΤΡΟΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2001 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 107 1:33:03
107 ΒΡΑΝΑ ΜΑΡΙΑ 1961 ΘΗΛΥ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 24 1:33:05
108 ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΒΑΡΒΑΡΑ 1956 ΘΗΛΥ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 17 1:33:31
109 ΚΑΛΟΜΑΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 1981 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 54 1:33:59
110 ΚΑΤΣΙΚΟΝΟΥΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 1985 ΘΗΛΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 60 1:35:29
111 ΓΑΛΗΝΕΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 1963 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 25 1:35:48
112 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 1947 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 53 1:37:03
113 ΑΓΡΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ 1968 ΘΗΛΥ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 4 1:39:03
114 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 1994 ΘΗΛΥ ΔΡΟΜΕΙΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 31 1:39:06
115 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 1961 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 12 1:39:07
116 ΣΙΑΧΑΜΗ ΑΝΘΟΥΛΑ 1985 ΘΗΛΥ Demokritos Running Team 117 1:39:19
117 ΤΖΙΜΗ ΕΛΕΝΗ 1985 ΘΗΛΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 129 1:43:08
118 Νικολοπουλος Δημητριος 1974 ΑΡΡΕΝ Δραγωγ 164 1:45:23
119 ΡΕΝΤΕΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1944 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 114 1:55:38
120 ΤΕΡΖΗ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1962 ΘΗΛΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 125

2:01:24

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΑΝΑ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Άνδρες

 

Ε Π Ω Ν Υ Μ Ο Ο Ν Ο Μ Α ΕΤ. ΓΕΝ. Φ. Σ Υ Λ Λ Ο Γ Ο Σ Νο Αθ. ω:λλ:δδ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Schmitzbeyer Gregorie 1987 ΑΡΡΕΝ Κυπαρισια 173 0:49:09 1
Δημητρακακης θοδωρης 1990 ΑΡΡΕΝ Κυπαρισια 171 0:49:09 2
CURATOLO LEONARDO 1968 ΑΡΡΕΝ ΕΥΚΛΗΣ 01 0:56:06 3
ΚΑΠΕΛΕΣ ΦΩΤΗΣ 1967 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 57 0:56:45 4
ΚΟΡΙΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1977 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 62 0:57:05 5
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1976 ΑΡΡΕΝ δρομεας Ζάχαρως 149 0:57:38 6
ΠΑΥΛΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1988 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 104 0:57:51 7
Πολυδωρας Παναγιωτης 1985 ΑΡΡΕΝ ΣΚΑ 168 0:57:59 8
ΠΟΥΛΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1968 ΑΡΡΕΝ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΔΡΟΜΕΑ 112 0:57:59 9
ΚΟΥΤΣΙΟΥΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1959 ΑΡΡΕΝ ΝΕΔΑ 66 0:58:10 10
ΜΕΓΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1975 ΑΡΡΕΝ ΕΛΕΥΣΙΣ ΑΡΚΑΔΩΝ 85 0:59:51 11
ΒΛΑΧΟΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1979 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 21 1:01:12 12
Κακκαβάς Σωτηρίος 1967 ΑΡΡΕΝ Κυπαρίσία 157 1:01:26 14
ΤΑΓΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1983 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 123 1:01:33 15
ΦΑΣΣΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1962 ΑΡΡΕΝ ΑΡΧΑΙΑ ΦΙΓΑΛΕΙΑ 141 1:01:41 16
ΦΙΛΗΣ ΒΛΑΣΗΣ 1962 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 142 1:03:06 18
ΤΖΑΝΕΤΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1973 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 126 1:04:04 19
ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1972 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 34 1:04:50 20
Καραφλός Χρήστος 1956 ΑΡΡΕΝ Ελλ. Πατρ. 152 1:05:42 21
Πανταζης Παναγιωτης 1971 ΑΡΡΕΝ Περιβ 179 1:05:55 22
Νικολοπουλος Πέτρος 1958 ΑΡΡΕΝ ΑΟΦ 159 1:06:08 23
ΣΙΔΕΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 1959 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 118 1:06:21 24
ΜΠΑΡΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 92 1:06:37 25
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1971 ΑΡΡΕΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΒΟΛΟΥ 7 1:06:44 26
ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡHΓΟΡΙΟΣ 1990 ΑΡΡΕΝ ART(AMORGOS RUNNING TEAM) 47 1:06:45 27
ΓΟΡΓΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1967 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 40 1:07:13 28
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1970 ΑΡΡΕΝ ΑΓΕΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 44 1:07:20 29
Αλεξοπουλος Παναγιωτης 1978 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 167 1:08:47 32
Δημητροπουλος Παναγιωτης 1965 ΑΡΡΕΝ ΣΔΧΜ 177 1:09:20 33
ΦΟΥΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1973 ΑΡΡΕΝ Α,Ο,ΧΑΒΑΡΙ 143 1:09:44 35
ΤΑΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1961 ΑΡΡΕΝ ΑΠΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 122 1:11:04 36
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1973 ΑΡΡΕΝ ΦΙΛΑΝΘΙΟΙ 50 1:11:28 37
ΒΟΥΡΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1956 ΑΡΡΕΝ MRCC München 23 1:11:34 38
ΤΑΓΚΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1970 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΠΑΤΡΑΣ 124 1:12:00 39
ΠΙΠΙΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ -ΜΕΝΕΛ. 1986 ΑΡΡΕΝ EA-MACON 109 1:12:02 40
Γκερτσος ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1972 ΑΡΡΕΝ Μουστουκουλουριου 151 1:13:14 41
ΝΤΟΥΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1964 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 98 1:13:15 42
Κωνσταντοπουλος Θεοδωρος 1974 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 161 1:13:33 44
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1972 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 95 1:13:34 45
Αντωνοπουλος Κωνσταντινος 1979 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 166 1:13:37 46
ΚΟΥΡΗ ΜΠΕΣΣΥ 1978 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 64 1:13:49 47
Κολλιας πετρος 1978 ΑΡΡΕΝ Κυπαρισια 172 1:14:35 48
ΜΗΤΡΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1973 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 87 1:15:08 49
ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ ΘΑΝΟΣ 1991 ΑΡΡΕΝ Γ.Σ. ΑΡΚΑΔΙΑΣ 144 1:15:37 50
ΚΑΨΙΜΑΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 1960 ΑΡΡΕΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 61 1:15:56 51
Γιανούλης Αργύρης 1956 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ Μεσσηνίας 154 1:16:15 52
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1974 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 96 1:16:17 53
ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ- ΑΝΤΩΝΙΟΥ 1965 ΑΡΡΕΝ ΓΛΥΦΑ-ΠΑΤΡΑ 41 1:16:23 54
ΠΑΠΑΔΗΜΗΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1981 ΑΡΡΕΝ Demokritos Running Team 102 1:16:32 55
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1950 ΑΡΡΕΝ ΝΕΑ ΦΙΓΑΛΕΙΑ 13 1:16:58 56
ΓΙΟΥΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1974 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 36 1:17:23 57
ΜΙΤΣΟΚΑΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1984 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 89 1:17:27 58
Αλεξοπουλος Ευθυμιος 1953 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 169 1:17:30 59
ΚΡΟΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1965 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 69 1:17:40 60
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1948 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΤ 71 1:17:41 61
ΠΕΤΡΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1997 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 108 1:17:59 62
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1954 ΑΡΡΕΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 11 1:18:92 63
ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1981 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 84 1:18:15 64
Χωριατακης Ευτυχιος 1969 ΑΡΡΕΝ ανεξ 163 0:18:32 65
ΤΖΙΜΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1950 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 130 1:18:47 66
Θεοδωροπουλος Δημήτριος 1972 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 160 1:18:57 67
ΜΕΓΓΟΣ ΗΛΙΑΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΕΛΕΥΣΙΣ ΑΡΚΑΔΩΝ 86 1:20:05 69
ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1944 ΑΡΡΕΝ ΤΡΙΠΟΛΗ 3 1:20:12 70
ΚΑΡΑΒΟΥΛΙΑΣ ΦΩΤΗΣ 1964 ΑΡΡΕΝ ΝΕΑ ΦΙΓΑΛΕΙΑ 58 1:20:17 71
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1968 ΑΡΡΕΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΒΟΛΟΥ 6 1:20:21 72
ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1972 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 59 1:20:24 73
ΛΟΥΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1984 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜ 80 1:20:52 74
ΤΟΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ 1983 ΑΡΡΕΝ Demokritos Running Team 135 1:20:57 75
ΤΡΥΦΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ- ΛΣ 136 1:21:11 76
Κάρδαρης Γιώργος 1981 ΑΡΡΕΝ Ανεξ 156 1:21:12 77
Χωριατακης Σταυρος 1999 ΑΡΡΕΝ ανεξ 162 1:21:38 78
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1960 ΑΡΡΕΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 145 1:21:44 79
ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 1967 ΑΡΡΕΝ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ 100 1:21:46 80
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ 1990 ΑΡΡΕΝ ΔΡΟΜΕΙΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 27 1:22:16 81
ΚΩΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1973 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 73 1:22:49 82
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 42 1:23:02 83
ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1963 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 90 1:23:07 84
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1956 ΑΡΡΕΝ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 46 1:23:53 85
ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1957 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 67 1:23:54 86
Κοπαμας Νικολοαος 1977 ΑΡΡΕΝ Περιβ 174 1:24:12 89
ΠΟΛΥΔΩΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1985 ΑΡΡΕΝ ΣΚΑ 110 1:24:13 90
Καραμπινης ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1969 ΑΡΡΕΝ Δραγωγ 175 1:24:30 93
ΒΑΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1954 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 16 1:25:10 95
ΤΖΙΜΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1957 ΑΡΡΕΝ ΗΛΕΙΟΣ 131 1:25:17 96
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1972 ΑΡΡΕΝ HCG 91 1:26:16 97
ΤΖΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1981 ΑΡΡΕΝ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΛΣΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΜΕΤΕΩΡΩΝ 128 1:26:43 98
ΔΟΥΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1933 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 48 1:27:24 99
ΒΛΑΧΟΥ ΑΛΕΞΙΟΣ 1976 ΑΡΡΕΝ ΕΦΥΡΑΙΟΙ ΩΚΥΠΟΔΕΣ 22 1:28:40 100
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1955 ΑΡΡΕΝ ΕΟΠΑ 56 1:29:06 101
ΠΡΑΣΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1984 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 113 1:29:40 102
ΜΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ 1966 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 81 1:30:31 104
Δήμας Παναγιώτης 1955 ΑΡΡΕΝ Μαραθ. Αργολολίδας 153 1:31:57 105
ΠΕΤΡΟΒΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2001 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 107 1:33:03 106
ΚΑΛΟΜΑΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ 1981 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 54 1:33:59 109
ΓΑΛΗΝΕΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 1963 ΑΡΡΕΝ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 25 1:35:48 111
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 1947 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 53 1:37:03 112
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 1961 ΑΡΡΕΝ ΝΟΖ 12 1:39:07 115
Νικολοπουλος Δημητριος 1974 ΑΡΡΕΝ Δραγωγ 164 1:45:23 118
ΡΕΝΤΕΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1944 ΑΡΡΕΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 114 1:55:38 119

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΑΝΑ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

Γυναίκες

 

Ε Π Ω Ν Υ Μ Ο Ο Ν Ο Μ Α ΕΤ. ΓΕΝ. Φ. Σ Υ Λ Λ Ο Γ Ο Σ Νο Αθ. ω:λλ:δδ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΤΟΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1997 ΘΗΛΥ iRUN 134 1:01:16 13
ΨΥΡΡΟΥ ΕΛΕΝΗ 1982 ΘΗΛΥ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 147 1:02:04 17
Τσολακου Αννα 1977 ΘΗΛΥ ΣΔΥ αθηνας 170 1:07:41 30
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1982 ΘΗΛΥ ΑΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 9 1:08:46 31
Τσουκαλά Κωνσταντίνα 1976 ΘΗΛΥ Αμαλιάδος Runner 155 1:09:42 34
ΤΣΙΟΥΠΛΗ ΣΟΦΙΑ 1976 ΘΗΛΥ ADIDAS RUNNERS ATHENS 138 1:13:16 43
Τσιουπλη Σοφια 1976 ΘΗΛΥ ADIDAS RUNNERS ATHENS 178 1:19:20 68
ΓΚΕΚΑ ΜΑΡΙΑ 1972 ΘΗΛΥ ΑΠΣ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 38 1:23:56 87
ΤΣΑΜΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 1985 ΘΗΛΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 137 1:24:11 88
ΖΗΝΟΒΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 1975 ΘΗΛΥ ΝΟΖ 51 1:24:22 91
ΡΕΠΠΑ ΧΡΟΝΟΥΛΑ 1980 ΘΗΛΥ ΝΟΖ 115 1:24:24 92
Καραμπινη Μυρτώ 2001 ΘΗΛΥ Δραγωγ 176 1:25:01 94
ΜΑΝΟΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΘΑΛΕΙΑ 2000 ΘΗΛΥ ΝΟΖ 82 1:30:30 103
ΒΡΑΝΑ ΜΑΡΙΑ 1961 ΘΗΛΥ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 24 1:33:05 107
ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΒΑΡΒΑΡΑ 1956 ΘΗΛΥ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 17 1:33:31 108
ΚΑΤΣΙΚΟΝΟΥΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 1985 ΘΗΛΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 60 1:35:29 110
ΑΓΡΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ 1968 ΘΗΛΥ ΣΔΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 4 1:39:03 113
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 1994 ΘΗΛΥ ΔΡΟΜΕΙΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 31 1:39:06 114
ΣΙΑΧΑΜΗ ΑΝΘΟΥΛΑ 1985 ΘΗΛΥ Demokritos Running Team 117 1:39:19 116
ΤΖΙΜΗ ΕΛΕΝΗ 1985 ΘΗΛΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 129 1:43:08 117
ΤΕΡΖΗ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1962 ΘΗΛΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 125 2:01:24 120

 

Κυριακή πρωί ξεκινήσαμε από την Αθήνα, ο Ήλιος μόλις είχε ανατείλει στον Υμηττό, ακολουθούσε την διαδρομή μας, ένα Αυγουστιάτικο πρωινό, παρέα με γνώριμους Φίλους Δρομείς. Το οδοιπορικό μας άρχισε με το καλωσόρισμα της Αναστασίας και του Βαγγέλη. Γνωρίζαμε κάποιες λεπτομέρειες σχετικά με τον αγώνα, έναν  αγώνα  στον οποίο δηλώσαμε συμμετοχή για  να γνωρίσουμε μια διαφορετική όπως νομίζαμε εικόνα διοργάνωσης. Μια διοργάνωση η οποία είχε σκοπό να αναδείξει την πολιτιστική κληρονομιά που άφησαν παρακαταθήκη οι πρόγονοι των Διοργανωτών. Προορισμός μας τα Λαγκάδια Γορτυνίας.

Αφήνοντας το Εθνικό Οδικό Δίκτυο  Τρίπολης – Καλαμάτας πήραμε την εσωτερική διαδρομή στο παλιό οδικό δίκτυο, ένα δρόμο ανάμεσα στο πράσινο, ανάμεσα σε πανύψηλες λεύκες, ακακίες, καρυδιές, δάφνες και στις παρυφές τα πεύκα. Όσο ο δρόμος ανέβαινε προς τα ορεινά τα έλατα έκαναν την εμφάνισή τους, αριστερά μας τα σκιερά πλατάνια και οι ιτιές μας οριοθετούσαν την διαδρομή του Λούσιου ποταμού. Και φτάσαμε στις πηγές της Αγίας Παρασκευής. Το σημείο εκκίνησης του αγώνα μας. Μια ομάδα νέων και χαμογελαστών εθελοντών μας υποδέχτηκαν. Πρώτη εντύπωση ο αγώνας αυτός ήταν υπόθεση όλων  των Λαγκαδινών.

Με τις απαραίτητες  οδηγίες  των υπεύθυνων της διοργάνωσης ξεκίνησε ο αγώνας δρόμου 5χλμ, συμμετείχαν δρομείς από διάφορα μέρη, εντύπωση προκαλούσε η  συμμετοχή γονιών με τα παιδιά τους, ένας ανηφορικός δρόμος στην αρχή που στη συνέχεια έγινε κατηφορικός μας αποζημίωσε με την εικόνα που αντικρίσαμε στα δυο χιλιόμετρα περίπου, απέναντί μας βλέπαμε τα Λαγκάδια, αμφιθεατρικά κτισμένα από τους  ονομαστούς σε όλη την Ελλάδα μαστόρους, τους Λαγκαδινούς μαστόρους, τους Κρέκονες  για τους οποίους  διοργανώθηκε ο συγκεκριμένος αγώνας.

 Δεν μεταφέρεται η εικόνα που αντικρίσαμε καθώς τερματίζαμε στον στενό δρόμο του χωριού. Φανερή ήτανε  η χαρά  των  διοργανωτών και η προσπάθεια να μπορέσουν να κοινωνήσουν  και σε Εμάς την καθημερινότητα των Λαγκαδινών του Χθες. Να κοινωνήσουν και σε Εμάς τον σεβασμό και την αξία που θέλουν να αποδώσουν στις ρίζες τους. Το έπαθλο των πρώτων γνώρισε σε όλους μας τον τρόπο  –το μυστρί-  με τον οποίο οι  Λαγκαδινοί Κτιστάδες  δημιούργησαν έργα τέχνης, λαϊκής τέχνης  έργα που τα θαυμάσαμε στα Λαγκαδινά σπίτια που δεσπόζουν απέναντι στο καταπράσινο βουνό. Και οι συνεχιστές τους οι διοργανωτές θέλουν να διαφυλάξουν με τον σημερινό δικό μας τρόπο ζωής το έργο τους.

Η βόλτα μας στα Λαγκάδια μας έφερε μπροστά σε ένα εξίσου σημαντικό  σημερινό έργο τέχνης. Το Μουσείο της Πολιτιστικής μας  Κληρονομιάς, γνωρίσαμε την εξαιρετική κυρία Νίκη Κούρταλη – Κούλη η οποία μέσα σε έναν παραδοσιακό χώρο εκθέτει το προσωπικό της  έργο, μοναδικό  έργο Ζωής τις παραδοσιακές φορεσιές του τόπου. Φορεσιές που εντυπωσιάζουν με την αυθεντικότητα μαζί με τις σπάνιες φωτογραφίες που τις συνοδεύουν. Ένας χώρος που θα πρέπει να γίνει ευρύτερα γνωστός και επισκέψιμος. Είναι μεγάλο κρίμα να μην γνωρίζουμε τον πλούτο της ιστορικής μας ρίζας.

Εκφράζουμε τα  Θερμά μας Συγχαρητήρια στην κυρία Ελένη Τσιότρα την ψυχή της  διοργάνωσης του αγώνα  τον Πρόεδρο του Συλλόγου των εν Αττική Λαγκαδινών κύριο Ιωακείμ - Άκη – Φιλόπουλο  και σε Όλους  τους χαμογελαστούς Εθελοντές και εθελόντριες.

Συγχαρητήρια

Ελένη Μπερτσάτου, Μανώλια Μιχαλογιαννάκη, Γεώργιος Αρβανίτης

Αύγουστος  2019

Την Κυριακή 11 Αυγούστου πραγματοποιήθηκε το 2ο Krekonian Run από τον σύνδεσμο των Εν Αττική Λαγκαδινών και κάτω από την γενική εποπτεία της Ελένης Τσιότρα.

   Το 6ο Lycabettus Run, η δημοφιλής διοργάνωση τρεξίματος που συνδυάζει τις ομορφιές του φυσικού τοπίου του Λυκαβηττού με την άσκηση, επιστρέφει για 6η χρονιά στις 23 Φεβρουαρίου 2020. Επαγγελματίες κι ερασιτέχνες δρομείς θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τις ικανότητές τους στις διαφορετικές ασφάλτινες και χωμάτινες διαδρομές στην καρδιά της Αθήνας! Απαραίτητη προϋπόθεση για να ζήσουν την μοναδική αυτή εμπειρία είναι να δηλώσουν συμμετοχή στον αγώνα μέσα από μια απλή και γρήγορη διαδικασία!

Με Καρούτζο , Γιαννούλη , Λογοθέτη και Τζίμα ο  ΟΑΚ Αίγινας  στο ''Αγία Μαρίνα Races''

Ο Χαραμής Παναγιώτης  θα είναι μαζί μας στον αγώνα μας . Ο παλιός πρωταθλητής αντοχής με την τρίτη καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στο μαραθώνιο (2.13'32'') και το απίστευτο ρεκόρ των 8 συνεχόμενων νικών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου , θα έρθει μαζί με τους πρωταθλητές που γυμνάζει στο ''Αγία Μαρίνα Races''.

O Πανελλήνιος Σύλλογος Γυναικών με Καρκίνο Μαστού «Άλμα Ζωής» αναγνωρίζοντας τις αυξημένες ανάγκες υλικοτεχνικού εξοπλισμού στα νοσοκομεία της Ελλάδας και έχοντας σαν στόχο την αύξηση του ποσοστού της έγκαιρης διάγνωσης του καρκίνου του μαστού, καθώς και τη βελτίωση της ποιότητας φροντίδας των ασθενών, παρέχει δωρεά για την κάλυψη υλικοτεχνικού εξοπλισμού σε παθολογοανατομικά εργαστήρια, κέντρα μαστού, ακτινολογικά τμήματα, ογκολογικές και ακτινοθεραπευτικές κλινικές των Πανεπιστημιακών και αντικαρκινικών Νοσοκομείων της Ελλάδας.

Δέξου την πρόκληση και πάρε μέρος στην πιο ξεχωριστή διοργάνωση, το Serifos Sunset Race, που θα διεξαχθεί φέτος για 7η χρονιά το Σαββατοκύριακο 14-15 Σεπτεμβρίου 2019.

Στο βουνό των λουλουδιών και του Ηρακλή, την Οίτη, εκτός του Μαραθωνίου, διεξάγονται για 8η συνεχόμενη χρονιά και δυο μικρότερες  διαδρομές:, ο Hlleborus Half Marathon 16,2 xlm και οι Farmakides Trail , 6,4 χλμ.

ΘΕΣΗ  ΧΡΟΝΟΣ ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΩΡΑ
 1  4.56’32’’ ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 2  5.10’45’’ ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ ΛΑΡΙΣΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 3  5.15’58’’ ΦΑΓΚΡΙΔΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΡΑΞΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΕΛΛΑΔΑ
 4  5.38’30’’ ΚΡΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ   ΕΛΛΑΔΑ
 5  6.12’08’’ ΘΕΟΦΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 6  6.19’40’’ ΚΥΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 7  6.26’22’’ ΛΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗ ΤΡΕΧΑ ΨΗΛΑ ΚΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ ΕΛΛΑΔΑ
 8  6.35’39’’ ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ   ΕΛΛΑΔΑ
 9  6.39’36’’ Sfiriklas Nikolaos     DE
 10  6.47’15’’ ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΖΗΣΗΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 11  6.54’20’’ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΘΗΝΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 12  7.45’05’’ ΒΑΡΑΔΑΣ ΗΛΙΑΣ ΑΘΗΝΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 13  7.49’45’’ ΤΣΙΑΜΠΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 14  8.15’35’’ ΠΟΛΙΤΗΣ ΜΑΥΡΙΚΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ   ΕΛΛΑΔΑ
 15  9.12’10’’ ΔΟΛΑΠΤΣΟΠΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ   ΕΛΛΑΔΑ
 16  9.12’10’’ SEMERTZIDIS VASILEIOS KRIA VRISI ΟΜΑΔΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΕΛΛΑΔΑ
 17  9.25’14’’ ΜΑΛΙΑΧΟΒΑΣ ΘΩΜΑΣ ΒΟΛΟΣ   ΕΛΛΑΔΑ
 18  9.44’55’’ ΜΑΚΡΟΘΑΝΑΣΗ ΜΑΡΙΑ ΒΟΛΟΣ   ΕΛΛΑΔΑ
 19 10.00’00’’ ΓΕΡΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 20 10.22’30’’ ΡΟΒΙΘΗ ΜΑΡΙΑ ΑΘΗΝΑ   ΕΛΛΑΔΑ
 21 10.22’31’’  ΤΑΛΑΣΟΓΛΟΥ ΑΡΕΤΗ ΑΘΗΝΑ   ΕΛΛΑΔΑ