Δυνατή ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών / Γυναικών

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε την Κυριακή στην Πάτρα και πλέον πολλοί από τους κορυφαίους αθλητές και αθλήτριες μας ετοιμάζονται για την επόμενη αγωνιστική τους ευκαιρία, το Βαλκανικό Πρωτάθλημα της Στάρα Ζαγόρα (20-21/7).


Η αποστολή μας θα είναι ιδιαίτερα δυνατή, δεδομένο του ότι μετέχουν σε αυτήν αθλητές και αθλήτριες που είναι φαβορί για διάκριση και στο Βερολίνο, όπως ο Μίλτος Τεντόγλου, η Βούλα Παπαχρήστου και ο Κώστας Δουβαλίδης, αλλά και πολλοί από αυτούς που έχουν ήδη πετύχει το όριο για το κορυφαίο γεγονός της σεζόν, όπως οι Σπανουδάκη, Πεσιρίδου, Αναστασάκης και Σκαρβέλη. 

Παράλληλα η διοργάνωση θα είναι ιδανική ευκαιρία για εκείνους που διεκδικούν να βρουν θέση στο κορυφαίο γεγονός είτε μέσω του ορίου, είτε πετυχαίνοντας μια καλή επίδοση που θα τους φέρει ψηλά στη λίστα κατάταξης της ευρωπαϊκής ομοσπονδίας.


Η αποστολή μας θα αναχωρήσει για τη Βουλγαρία την Πέμπτη (19/7) στις 20.00 με την πτήση Α3 982 της Aegean και θα επιστρέψει την Κυριακή με ώρα άφιξης στο Ελευθέριος Βενιζέλος στις 21.45 με την πτήση Α3 983.

Το πρόγραμμα


Ανδρες


100 μ.: Γιάννης Νυφαντόπουλος (Ελυθέριος Βενιζέλος), Γιάννης Βοσκοπουλος (Δρομέας Βάρης)
200 μ.: Παναγιώτης Τριβυζάς (ΟΣΦΠ)
400 μ.: Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη)
1.500 μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Παναξιακός)
110 μ. εμπ.: Κώστας Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας)
400 μ. εμπ.: Αρης Δρίτσας (ΟΣΦΠ)
Ύψος: Κώστας Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κομοτηνής)
Επί κοντώ: Θοδωρής Χρυσανθόπουλος (Πανιώνιος)
Μήκος: Μίλτος Τεντόγλου (ΓΕ Γρεβενών)
Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία: Νικόλας Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων)
Σφυροβολία: Μιχάλης Αναστασάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος)
4Χ100 μ.: Νυφαντόπουλος, Τριβυζάς, Στεργιούλης, Δουβαλίδης, Βοσκόπουλος
10αθλο: Σπυριδωνίδης (ΠΑΟΚ)

Γυναίκες


100 μ.: Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης), Σαρρή (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
200 μ.: Πολίτη (ΓΣ Χαιδαρίου), Κεραμιδά (ΑΣΣ Ηρακλής)
400 μ.: Μουρτά (Ολυμπιάδα Πάτρας), Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας)
800 μ.: Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς)
100 μ. εμπ.: Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς)
Ύψος: Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς), Ζάκκα (ΑΟ Φιλοθέης)
Επί κοντώ: Βαγενά (ΓΣ Κηφισιάς)
Μήκος: Αλεξούλη (Πελασγός), Κουτσαλιάρη (ΓΕ Γρεβενών)
Τριπλούν: Παπαχρήστου (ΑΕΚ)
Σφαιροβολία: Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων)
Δισκοβολία: Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Κερατέας)
Ακοντισμός: Υφαντίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων)
Σφυροβολία: Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων)
4Χ100 μ.: Σπανουδάκη, Πεσιρίδου, Πολίτη, Κεραμιδά, Σαρρή
4Χ400 μ.: Μουρτά, Ζυγόρη, Καρκαλάτου, Βασιλείου Αννα, Γιαννοπούλου
7αθλο: Υφαντίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων)

 

Πηγή: Γραφείο Τύπου ΣΕΓΑΣ

Αποτελέσματα

Περισσότερα

Instagram Feed