Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgK2Jak2filter has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/sportevent.gr/httpdocs/plugins/k2/jak2filter/jak2filter.php on line 25

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - Πολύ καλή εμφάνιση και 46η θέση για τον Γιάννη Αντωνίου στο γιγαντιαίο σλάλομ

Μέτρια η πρώτη διαδρομή, καλύτερη η δεύτερη.

Πολύ καλή εμφάνιση του Γιάννη Αντωνίου, στο γιγαντιαίο σλάλομ των ανδρών, στους 23ους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ. Ο 23χρονος Έλληνας πρωταθλητής κατέλαβε την 46η θέση, ανάμεσα σε 110 αθλητές, κάνοντας μια μέτρια πρώτη διαδρομή (1:17.38) και μια πολύ καλύτερη δεύτερη (1:15.92) στην γιγαντιαία τεχνική κατάβαση. Σίγουρα μια επιτυχημένη εμφάνιση μιας και τερμάτισε κάτω από την μέση του αγωνίσματος.

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο 28χρονος Μάρτσελ Χίρσερ. Ο Αυστριακός σκιέρ, ο οποίος το 2014 στο Σότσι ήταν «ασημένιος» στο σλάλομ, είχε συνολική επίδοση 2:18:04 στις δύο προσπάθειες (1:08.27 και 1:09.77) και πήρε το δεύτερο χρυσό του στην Κορέα, μετά την πρωτιά στο αλπικό σύνθετο.

Την δεύτερη θέση με 2:19.31 πήρε ο 23χρονος Νορβηγός Χένρικ Κριστόφερσεν (1:09.58 & 1:09.73), ενώ τρίτος ήταν ο 26χρονος Γάλλος Αλεξί Πιντουρό με 2:19.35 (1:08.90 & 1:10.45).

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/sportevent.gr/httpdocs/templates/ts_news247/html/com_k2/templates/default/item.php on line 285